Bugünün Wordle Yanıtı #568 – 8 Ocak 2023 Çözüm ve İpuçları

Bugünün Wordle bulmacasının çözümü “opera” dır. Bir opera, “müziğe ayarlanmış ve orkestra eşliğinde vokal parçalarından ve orkestral teklifler ve aralardan oluşan bir drama” dır. Merriam Webster. Aynı zamanda bir operanın oynandığı tiyatrodur. Kelimenin İtalyanca ve Latince kökleri vardır ve orijinal halini korumuştur. tarafından belirtildiği gibi etimoloji, kelimenin tam anlamıyla “emek, çaba veya kompozisyon” olarak tercüme […]

Bugünün Wordle Yanıtı #568 – 8 Ocak 2023 Çözüm ve İpuçları

Bugünün Wordle bulmacasının çözümü “opera” dır. Bir opera, “müziğe ayarlanmış ve orkestra eşliğinde vokal parçalarından ve orkestral teklifler ve aralardan oluşan bir drama” dır. Merriam Webster. Aynı zamanda bir operanın oynandığı tiyatrodur. Kelimenin İtalyanca ve Latince kökleri vardır ve orijinal halini korumuştur. tarafından belirtildiği gibi etimoloji, kelimenin tam anlamıyla “emek, çaba veya kompozisyon” olarak tercüme edilir. Bu, “bir eser” anlamına gelen “opus”un çoğul halidir ve “bol miktarda üretmek” anlamına gelen Proto-Hint-Avrupa kök sözcüğü “op-“den gelmektedir.

Bugün başlangıç ​​kelimesi “tren” ile gittik. Muhtemel cevapları 2.315’ten 144’e indirdiği için harika bir seçimdi. İkinci tahminden – “bulut” – sonra geriye yalnızca 11 seçenek kaldı ve ardından çok şanslı bir üçüncü tahmin yaptık. WordleBot, bulmacayı çözmek için bizden bir deneme daha yaptı ve umarız onu kendi oyununda yenmenin keyfini çıkaracak kadar çabuk bitirirsiniz. Bütün bir günü başka bir yapboz için istemiyorsan, işte Wordle gibi deneyebileceğin diğer oyunlar.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow