Bugünün Wordle Yanıtı #573 – 13 Ocak 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala cevaptan emin değil misiniz? Bu “insan”, eğer bunu okuyorsanız muhtemelen siz de öylesiniz (yine de bu çağda, yapay zekanın yükselişiyle pek emin olamayız). İnsan kelimesinin, tarif ettiği canlılar gibi ilginç bir kökeni vardır: Etymonline’a göreEski Fransızca “humain” veya “umain” kelimesinden ve “insana ait veya insana ait” anlamına gelen Latince “humanus” kelimesinden gelir. Her iki […]

Bugünün Wordle Yanıtı #573 – 13 Ocak 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala cevaptan emin değil misiniz? Bu “insan”, eğer bunu okuyorsanız muhtemelen siz de öylesiniz (yine de bu çağda, yapay zekanın yükselişiyle pek emin olamayız). İnsan kelimesinin, tarif ettiği canlılar gibi ilginç bir kökeni vardır: Etymonline’a göreEski Fransızca “humain” veya “umain” kelimesinden ve “insana ait veya insana ait” anlamına gelen Latince “humanus” kelimesinden gelir.

Her iki kelime de kısmen Proto-Hint-Avrupa dilindeki “(dh)ghomon”a dayanmaktadır ve kelimenin tam anlamıyla “dünyalı” veya “dünyevi varlık” olarak tercüme edilir. Proto-Hint-Avrupa kelimesinin kendisi, “toprak veya zemin” anlamına gelen “dhghem” kök sözcüğünden gelir; bu, “exhume” (yerden bir şey çıkarmak veya kazmak) ve “humus” gibi sözcüklerin köküyle aynıdır. ” (toprakta ayrışmış madde).

Bugün bulmacayı üç denemede çözdük, süper şanslı bir açılış olan “count” başlangıç ​​kelimesiyle başladık – olası cevapları 2315’ten sadece 44’e indirdi! İkinci kelime olan “drake”den sonra geriye sadece beş olası cevap kalmıştı ve biz de şanslı bir üçüncü tahminde bulunduk. WordleBot bulmacayı bir denemeden sonra çözdü ve ondan daha hızlı bitirmek oldukça sevindiriciydi. Umarız daha da iyisini yaparsınız ve daha fazla bulmaca istiyorsanız, aksiyonu devam ettirmek için Wordle gibi diğer oyunları burada bulabilirsiniz.

Teknory