Bugünün Wordle Yanıtı #604 – 13 Şubat 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala emin değil misiniz? Bugünün tombala kelimesi “kullanım”dır. En temel uhh… kullanımında, bir kullanım biçimini veya modunu açıklar, ancak anlam, bağlamlar arasında biraz farklılık gösterir. Buna göre Merriam Websterkelime bir anlamda üzerinde anlaşmaya varılan bir kullanım tarzını tanımlayan “genel olarak takip edilen ve sosyal bir norm haline gelen geleneksel bir eylem” anlamına gelir. “Kullanım”, aynı […]

Bugünün Wordle Yanıtı #604 – 13 Şubat 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala emin değil misiniz? Bugünün tombala kelimesi “kullanım”dır. En temel uhh… kullanımında, bir kullanım biçimini veya modunu açıklar, ancak anlam, bağlamlar arasında biraz farklılık gösterir. Buna göre Merriam Websterkelime bir anlamda üzerinde anlaşmaya varılan bir kullanım tarzını tanımlayan “genel olarak takip edilen ve sosyal bir norm haline gelen geleneksel bir eylem” anlamına gelir.

“Kullanım”, aynı yazım ve anlama sahip bir Anglo-Fransız veya Eski Fransızca kelimenin bir kopyasıdır, ancak orijinal kelime aynı zamanda “alınan vergiler” anlamına da gelir (üzerinden etimoloji). Sözcük, yine Fransızca kökenli olan “use” kökünden gelmekte olup, “kullanmak”, kullanmak, tatbik etmek, sık sık anlamlarına gelen “user” kelimesinden; ve aynı anlama gelen Latince “usus”, “oeti” veya “uti”.

Dün olduğu gibi, bugün de bulmacayı çözmemiz sadece üç denememizi aldı, bu da yakında bize arkadaşlar arasında büyük böbürlenme hakları kazandıracak bir galibiyet serisi için umarım doğru yolda olduğumuz anlamına geliyor. Sırf arsız olmak için açılış tahminimiz olarak “bingo” kelimesini seçtik ve bir karo yeşile döndü ve 25 olası cevap bıraktı. İkinci tahmin olan “aşama”dan sonra, geriye yalnızca bir olası cevap kalmıştı.

Teknory