Bugünün Wordle Yanıtı #605 – 14 Şubat 2023 Çözüm ve İpuçları

Bugünün Wordle bilmecesinin (#605 — 14 Şubat 2023) çözümü sağlam. Sözcüğün anlamına muhtemelen işitsel veya konuşma materyali bağlamında veya anlam veya izlenim aktarma anlamında aşinasınızdır, ancak dahası da vardır. Ses, aynı zamanda, “ultrason” tıbbi prosedürünün türetildiği anlamda derinliklerini araştırmak, keşfetmek veya ölçmek anlamına da gelir. Coğrafyada ses, iki büyük gövdeyi birbirine bağlayan veya bir anakara […]

Bugünün Wordle Yanıtı #605 – 14 Şubat 2023 Çözüm ve İpuçları

Bugünün Wordle bilmecesinin (#605 — 14 Şubat 2023) çözümü sağlam. Sözcüğün anlamına muhtemelen işitsel veya konuşma materyali bağlamında veya anlam veya izlenim aktarma anlamında aşinasınızdır, ancak dahası da vardır. Ses, aynı zamanda, “ultrason” tıbbi prosedürünün türetildiği anlamda derinliklerini araştırmak, keşfetmek veya ölçmek anlamına da gelir. Coğrafyada ses, iki büyük gövdeyi birbirine bağlayan veya bir anakara ile bir adayı ayıran daha küçük bir su kütlesidir.

İngiliz dili, her biri farklı kökenlere sahip ses kelimesinin birkaç homografını içerir. “Duyulan bir ses” anlamına gelen ses, aynı anlama gelen Latince “sonus” kelimesinden gelirken, derinliği ölçme duygusu Orta Fransızca “sonda” ya da sondaj hattına kadar uzanır. Akıl ve beden sağlığında olduğu gibi ses, Eski İngilizce “gesund” veya Eski Yüksek Almanca’da sağlıklı anlamına gelen “gisunt” un çağdaş versiyonudur ve “gesundheit” in köküdür (via Merriam Webster).

Sağlam bir çizgiyi sürdürmek için karolarınızı yeterince hızlı bir şekilde yeşile çevireceğinizi umuyoruz. Diğer bulmacalarda şansınızı denemek isterseniz Wordle gibi oyunlara göz atın.

Teknory