Bugünün Wordle Yanıtı #615 – 24 Şubat 2023 Çözüm ve İpuçları

Hâlâ emin değilseniz, aradığınız çözüm “çardak”. Bir çardak, genellikle bir bahçede barınak veya dekorasyon olarak kullanılan, sürünen sarmaşıklarla kaplı bir çardaktır. Buna göre Merriam Websterkelime aynı zamanda bir tekerleğin aksını veya dönen bir kesme aleti için bir montaj milini de tanımlar. Başına etimolojiçardak, tarla, çayır veya mutfak bahçesi anlamına gelen Eski Fransızca “erbier” den, çimen […]

Bugünün Wordle Yanıtı #615 – 24 Şubat 2023 Çözüm ve İpuçları

Hâlâ emin değilseniz, aradığınız çözüm “çardak”. Bir çardak, genellikle bir bahçede barınak veya dekorasyon olarak kullanılan, sürünen sarmaşıklarla kaplı bir çardaktır. Buna göre Merriam Websterkelime aynı zamanda bir tekerleğin aksını veya dönen bir kesme aleti için bir montaj milini de tanımlar.

Başına etimolojiçardak, tarla, çayır veya mutfak bahçesi anlamına gelen Eski Fransızca “erbier” den, çimen veya bitki anlamına gelen Latince “herba” dan gelir. 14. yüzyıl civarında anlamı, hala kullanılan “gölgeli bir kuytu” veya “ağaçların, çalıların veya sarmaşıkların iç içe geçmesiyle oluşan çardak” olarak gelişti.

İlginç bir şekilde, kelimenin bitki örtüsüyle kaplı bir yapı anlamında kullanılmasının kökeni doğrudan Latince ağaç anlamına gelen “mağaza” kelimesine kadar izlenmez. Bununla birlikte, bazı etimolojik kaynaklar, yazımı etkilemiş olabileceğini öne sürüyor. Bu Latince “çardak”, günümüzün “bir makinenin ana desteği veya kirişi” kelimesinin alternatif bir tanımının temelidir.

Bugünün bilmecesini çözerken, başlangıç ​​sözcüğü olarak “yumuşak” kelimesini seçtik, ancak cevaba varmadan önce üç tahmin daha yapmamız gerekti – mantı, feragat ve sahtekarlık. WordleBot bunu dört tahminde yaptı ve umarız daha hızlı bitirirsiniz.

Teknory