Bugünün Wordle Yanıtı #626 – 7 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Hâlâ emin değilseniz, bugünün Wordle bulmacasının (#626 — 7 Mart 2023) çözümü at. Buna göre Britanyaat taksonomik Equidae familyasına aittir ve binicilikle ilgili herhangi bir şey için “binicilik” teriminin türetildiği “Equus ferus” un mevcut iki alt türünden biridir. “At” o kadar sıradan hale gelen kelimelerden biridir ki, kimse onun kökenini sorgulamaz, ama tabii ki bugün […]

Bugünün Wordle Yanıtı #626 – 7 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Hâlâ emin değilseniz, bugünün Wordle bulmacasının (#626 — 7 Mart 2023) çözümü at. Buna göre Britanyaat taksonomik Equidae familyasına aittir ve binicilikle ilgili herhangi bir şey için “binicilik” teriminin türetildiği “Equus ferus” un mevcut iki alt türünden biridir.

“At” o kadar sıradan hale gelen kelimelerden biridir ki, kimse onun kökenini sorgulamaz, ama tabii ki bugün bunu yapma fırsatımız oldu. etimoloji Bu kelime, Eski İskandinav, Felemenkçe ve Almanca at kelimelerinin aynı kök kelimesi olan Proto-Germen “harss-” a kadar uzanan Eski İngilizce “hors” kelimesinden gelmektedir.

İçinde atın geçtiği birkaç deyim ve özdeyiş vardır ve bunların çoğunun ilginç kökenleri vardır. Örneğin “karanlık atı” ele alalım – Phrase.org sözün aslen at yarışı deyimi olduğunu gösteriyor. Pistte pek tanınmayan ve bu nedenle üzerine bahis oynamanın zor olduğu bir atı anlatıyordu. Bugün yapbozunuzu zamanında bitireceğinizi umuyoruz ve burada daha fazla zeka oyunu arıyorsanız deneyebileceğiniz Wordle gibi daha fazla oyun var.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow