Bugünün Wordle Yanıtı #629 – 10 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala belirsiz mi? Aradığınız kelime “eğlence”. Bir şeyden zevk almak, bir deneyimden veya olaydan muazzam bir zevk almaktır, ancak bu kelime aynı zamanda canlı ve gürültülü bir kutlamayı, özellikle içki içmeyi veya dans etmeyi veya bu tür eğlencelere katılmayı içeren bir kutlamayı da tanımlar. Buna göre etimoloji, bu iki anlam, Eski Fransızca “revel” veya “resvel” […]

Bugünün Wordle Yanıtı #629 – 10 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala belirsiz mi? Aradığınız kelime “eğlence”. Bir şeyden zevk almak, bir deneyimden veya olaydan muazzam bir zevk almaktır, ancak bu kelime aynı zamanda canlı ve gürültülü bir kutlamayı, özellikle içki içmeyi veya dans etmeyi veya bu tür eğlencelere katılmayı içeren bir kutlamayı da tanımlar.

Buna göre etimoloji, bu iki anlam, Eski Fransızca “revel” veya “resvel” kök kelimesinin farklı kullanımlarından, “reveler” veya “asi” kelimesinden türemiştir, bu da düzensizlik veya neşelendirmek anlamına gelir. Muhtemelen zaten tahmin ettiğiniz gibi, bu asi kelimesinin köküyle aynı.

Bulmacayı bugün dört tahminde çözdük – ilk tahmin, salet, olası cevap kelimelerini sadece 63’e indirdi. Sonra, “keder”, havuzu daha da küçülterek sadece 13 kelimeye indirdi ve üçüncü tahminden sonra, “sevgilim” vardı. tek olası cevap. Bizden daha hızlı bitireceğinizi umuyoruz ve daha fazla zeka oyunu havasındaysanız, Wordle gibi diğer oyunlara göz atın.

Teknory