Bugünün Wordle Yanıtı #633 – 14 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Bugünkü Wordle bilmecesinin (#633 — 14 Mart 2023 ) çözümü somurtkan. Surliness, tehditkar, ekşi bir karakter veya görünüm ya da kibirli, huysuz bir tavırdır. Şaşırtıcı bir şekilde, kelime başlangıçta asil veya görkemli veya kelimenin tam anlamıyla “bir beyefendi gibi” anlamına geliyordu, çünkü otorite adamlarına hitap etmek için kullanılan unvanlar olan “efendim” veya “efendim” kelimesinden türemişti. […]

Bugünün Wordle Yanıtı #633 – 14 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Bugünkü Wordle bilmecesinin (#633 — 14 Mart 2023 ) çözümü somurtkan. Surliness, tehditkar, ekşi bir karakter veya görünüm ya da kibirli, huysuz bir tavırdır. Şaşırtıcı bir şekilde, kelime başlangıçta asil veya görkemli veya kelimenin tam anlamıyla “bir beyefendi gibi” anlamına geliyordu, çünkü otorite adamlarına hitap etmek için kullanılan unvanlar olan “efendim” veya “efendim” kelimesinden türemişti. Başına etimoloji“efendim” in kendisi, “efendi” anlamına gelen aynı hecelemenin Eski Fransızca kelimesinden veya daha yaşlı veya yaşlı anlamına gelen Latince “kıdemli” kelimesinden gelir.

Merriam Webster “Somurtkan” kelimesinin bugünkü anlamına evriminin, muhtemelen rütbe veya konumdaki adamların kibirli veya otoriter davranışlarıyla bilinmesi gerçeğine borçlu olduğuna dikkat çekiyor. Bugün bulmacayı çözmek dört kez denedik – başlangıç ​​kelimemiz olarak “meyve suyu” ile gittik ve bu bir kareyi yeşile çevirdi. İkinci tahmin “kukla”dan sonra daha akıllı olduk ve üçüncü tahmin “çılgın”dan sonra çözüm netleşti. Umarız daha iyi şanslar vardır.

Teknory