Bugünün Wordle Yanıtı #639 – 20 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Bugünün Wordle bulmacasının (#639 – 20 Mart 2023) sorusunun cevabı eldiven. İsim olarak ve fiil olarak “el için örtü” olarak kullanılır. Etymonline’a göre. Aynı anlama gelen Eski İngilizce “glof” ve aynı zamanda “el için örtme” anlamına gelen Proto-Germen “galofo” olarak uzanır. Wordle yanıtlarıyla tetiklenen bu mini etimolojik sorgulamalar sayesinde neredeyse her zaman ilginç dil gerçeklerini […]

Bugünün Wordle Yanıtı #639 – 20 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Bugünün Wordle bulmacasının (#639 – 20 Mart 2023) sorusunun cevabı eldiven. İsim olarak ve fiil olarak “el için örtü” olarak kullanılır. Etymonline’a göre. Aynı anlama gelen Eski İngilizce “glof” ve aynı zamanda “el için örtme” anlamına gelen Proto-Germen “galofo” olarak uzanır.

Wordle yanıtlarıyla tetiklenen bu mini etimolojik sorgulamalar sayesinde neredeyse her zaman ilginç dil gerçeklerini keşfediyoruz ve işte bugünün çerezleri. Etymonline, Almanca eldiven kelimesinin “Handschuh” olduğunu ve kelimenin tam anlamıyla “el ayakkabısı” olarak tercüme edildiğini belirtiyor.

Şanslı bir açılış tahmini olan “klon” sayesinde, bugün kodu kırmak yalnızca üç deneme aldı. Sırada “soba” olduğunu tahmin ettikten sonra, cevap açıktı. Umarız en kısa sürede bitirirsiniz ve daha fazla beyin jimnastiği yapma havasındaysanız, bu diğer Wordle benzeri oyunlarla meşgul olun.

Teknory