Bugünün Wordle Yanıtı #643 – 24 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Hâlâ emin değilseniz, bugünün Wordle bilmecesinin (#643 – 24 Mart 2023) cevabı “harç”. Per Merriam-WebsterHarç, inşaatta kullanılan bir tür ince harç veya sıvadır ve harç, söz konusu karışımın duvar veya inşaatta kullanılmasıdır. Banyosunda veya mutfağında tadilat yapan herkes muhtemelen bugünün çözümüne aşina olacaktır. etimoloji tarihi hakkında bazı bilgiler vermektedir. Kökeni kesin olarak bilinmemekle birlikte, muhtemelen […]

Bugünün Wordle Yanıtı #643 – 24 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Hâlâ emin değilseniz, bugünün Wordle bilmecesinin (#643 – 24 Mart 2023) cevabı “harç”. Per Merriam-WebsterHarç, inşaatta kullanılan bir tür ince harç veya sıvadır ve harç, söz konusu karışımın duvar veya inşaatta kullanılmasıdır. Banyosunda veya mutfağında tadilat yapan herkes muhtemelen bugünün çözümüne aşina olacaktır.

etimoloji tarihi hakkında bazı bilgiler vermektedir. Kökeni kesin olarak bilinmemekle birlikte, muhtemelen “kaba yulaf lapası” anlamına gelen Eski İngilizce “gruta” kelimesinden türetilmiştir. Bu kök, Öğütmek anlamına gelen Proto-Hint-Avrupa “ghreu-” dan Proto-Germen “grut-” a kadar uzanır.

Bugün bulmacayı sadece üç denemede çözdüğümüz için şans bizden yanaydı. Başlangıç ​​kelimemiz olan “parladı”, bir karoyu yeşile çevirdi ve sonraki tahminlerimize ışık tuttu. Sırada “güç” olduğunu tahmin ettikten sonra, cevap belliydi. Umarız aynı hızda, hatta daha hızlı bitirirsiniz.

Teknory