Bugünün Wordle Yanıtı #652 – 2 Nisan 2023 Çözüm ve İpuçları

Hâlâ emin değilseniz, bugünün Wordle bilmecesinin (#652 – 2 Nisan 2023) çözümü HİSSEDİR. Söz konusu kelimenin ticari mallardan, finansal yatırımlardan, soyağacından veya yemek pişirmeden bahsetmenize bağlı olarak çeşitli anlamları vardır ve bu farklılığı açıklamak için kelimenin etimolojisine baktık. etimoloji Kelimenin, aynı anlama gelen Proto-Germen “stauk-” dan bir kütük, direk veya ağaç gövdesini tanımlayan Eski İngilizce […]

Bugünün Wordle Yanıtı #652 – 2 Nisan 2023 Çözüm ve İpuçları

Hâlâ emin değilseniz, bugünün Wordle bilmecesinin (#652 – 2 Nisan 2023) çözümü HİSSEDİR. Söz konusu kelimenin ticari mallardan, finansal yatırımlardan, soyağacından veya yemek pişirmeden bahsetmenize bağlı olarak çeşitli anlamları vardır ve bu farklılığı açıklamak için kelimenin etimolojisine baktık.

etimoloji Kelimenin, aynı anlama gelen Proto-Germen “stauk-” dan bir kütük, direk veya ağaç gövdesini tanımlayan Eski İngilizce “stocc” dan geldiğini açıklar. Bununla birlikte, aynı kaynağa göre, kelimenin yukarıdaki bazı bağlamlarda şu anda ne anlama geldiğine dair nasıl bir evrim geçirdiği açık değildir.

“Kişinin soyu veya soyundan gelen soy” anlamındaki kullanımında, bağlantı çok uzak değildir – “ağaç gövdesi” duygusunun mecazi bir kullanımından, “aile ağacı” kelimelerinin oynanmasından kaynaklanır. “Hareketsiz stok” tabiri de bu anlamdan, yani bir ağaç gövdesi kadar hareketsiz durmak anlamındadır. Ancak bu, kelimenin evriminin noktalarını birleştirebildiğimiz kadarıyla bu kadar ve bunun nasıl ticari envanter veya jenerik fotoğraflar anlamına geldiği açık değil.

Bulmacayı bugün üç denemede çözdük – günün ortalamasından bir eksik. Başlangıç ​​kelimesi olarak “adam”ı seçtik ve ikinci tahmin olan “boya”dan sonra üç renkli karomuz oldu ve doğru bir üçüncü tahmin yapabildik. Umarız daha hızlı bitirirsiniz.

Teknory