Bugünün Wordle Yanıtı #653 – 3 Nisan 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala belirsiz mi? Bugünün Wordddle bulmacası (#653 — 3 Nisan 2023) için aradığınız çözüm floradır. Antik Roma mitolojisinde kökleri olan, bir bölgeye özgü bitki veya bitki örtüsünün biyolojik adıdır. Başına Merriam Webster, Flora’nın bolluk, doğurganlık ve çiçekli bitkilerin, özellikle de vahşi veya yenmez olanların tanrıçası olduğuna inanılıyordu. Görüntülerde Flora, saçlarında çiçekler olan dökümlü bir elbise […]

Bugünün Wordle Yanıtı #653 – 3 Nisan 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala belirsiz mi? Bugünün Wordddle bulmacası (#653 — 3 Nisan 2023) için aradığınız çözüm floradır. Antik Roma mitolojisinde kökleri olan, bir bölgeye özgü bitki veya bitki örtüsünün biyolojik adıdır. Başına Merriam Webster, Flora’nın bolluk, doğurganlık ve çiçekli bitkilerin, özellikle de vahşi veya yenmez olanların tanrıçası olduğuna inanılıyordu. Görüntülerde Flora, saçlarında çiçekler olan dökümlü bir elbise giymiş çekici bir genç kadın olarak tasvir edilmiştir. Çiçek ve gösteriş gibi modern İngilizce kelimeler onun adından türetilmiştir ve tanrıça genellikle aşk ve güzelliğin sembolü olan gül ile ilişkilendirilir.

Yunanlılar ayrıca, çiçeklerin ve baharın tanrıçası olduğuna inanılan ve Flora’nınkine benzer bir şekilde tasvir edilen Batı Rüzgarı tanrısı Zephyrus’un karısı olan su perisi Chloris’e sahiptir. Başına etimoloji, Romalılar Flora onuruna bir bahar şenliği düzenlediler. “Floralya” olarak adlandırılan, 28 Nisan – 2 Mayıs tarihleri ​​arasında kutlandı ve çizgi roman ve bol bol içki içildi. Fransızlar ayrıca, Devrimci takvimlerinde sekizinci ayı “Floréal” olarak adlandırarak Flora efsanesine saygılarını sundular. İlkbahar çeyreğinin ikinci ayıydı ve genellikle 20 Nisan ile 20 Mayıs arasında sürerdi.

Bugün çoğu oyuncu gibi yapbozu dört denemede çözdük. Açılış tahminimiz hayalet, 115 olası cevap dışında hepsini ortadan kaldırdı. Bir sonraki tahminimiz “Drove” idi ve sayıyı sadece altıya çevirdi. Üçüncü tahminimiz, “ouija”, ihtiyacımız olan son büyüydü ve ondan sonra, olası tek bir cevap vardı. Daha hızlı bitireceğinizi umuyoruz ve daha fazla kelime bulmacasıyla ilgileniyorsanız, Wordle gibi deneyebileceğiniz diğer oyunlar burada.

Teknory