Bumblebee’nin Yeni Aktörü Keegan-Michael Key Sesiyle dalga geçiyor

Özet Transformatörler Bir Optimus Prime, Megatron ve Cybertron’a karşı savaşın kökenlerini araştıran bir ön bölümdür. Filmde, sevilen Autobot ve Decepticon karakterlerine ses veren, bu ikonik figürlerin genç versiyonlarına uygun benzersiz performanslar sağlayan, tanınabilir yıldızlardan oluşan yeni bir kadro yer alıyor. Bumblebee’yi canlandıran Keegan-Michael Key, önceki yorumları taklit etmek yerine yönetmenin doğal sesine olan arzusunu vurgulayarak […]

Bumblebee’nin Yeni Aktörü Keegan-Michael Key Sesiyle dalga geçiyor

Özet

  • Transformatörler Bir Optimus Prime, Megatron ve Cybertron’a karşı savaşın kökenlerini araştıran bir ön bölümdür.
  • Filmde, sevilen Autobot ve Decepticon karakterlerine ses veren, bu ikonik figürlerin genç versiyonlarına uygun benzersiz performanslar sağlayan, tanınabilir yıldızlardan oluşan yeni bir kadro yer alıyor.
  • Bumblebee’yi canlandıran Keegan-Michael Key, önceki yorumları taklit etmek yerine yönetmenin doğal sesine olan arzusunu vurgulayarak karaktere kendi sesini getirdi.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Keegan-Michael Key, yakında çıkacak olan animasyon filminde Bumblebee rolündeki vokal performansını tanıtıyor Transformatörler Bir. film, seriyi animasyonlu kökenlerine geri döndürüyor; Cybertron’daki iki arkadaş, gelecekte her ikisini de farklı şeyler beklediğini keşfediyor. Chris Hemsworth, Bryan Tyree Henry ve tanınabilir yıldızlardan oluşan bir kadro, Cybertron’a karşı savaşın ilk günlerindeki Optimus Prime, Megatron ve diğer önemli robotların rolleri için ses yeteneklerini sunacaklar.

Gibi Transformatörler Bir Önemli Autobot ve Decepticon figürlerini seslendirmek için yepyeni bir oyuncu kadrosunu işe alan Key, herkese açıldı Çarpıştırıcı Autobotların en sadık askerlerinden birine ses sağlamaya nasıl yaklaştığını anlattı. Oyuncu, önceki ses rollerinden farklı olarak Bumblebee’nin sesini çok fazla ayarlamasını gerektirmediğini açıkladı. Key’in aşağıdaki açıklamasına göz atın:

“Bumblebee’yi oynamak çok komik, [there’s] sesimde pek yapmacıklık yok. Bunun yönetmeni şöyle diyor: ‘Sesini gerçekten istiyorum. Sadece Keegan’ın sesini istiyorum.’ Yani bu bir nevi Keegan gibi Yaban arısı. Göreceksin. İlginç. Bunun aksine [Migration]bir lehçede çalıştığım veya buna benzer bir şey yaptığım yer Süper Mario Kardeşler. Gerçekten sesimi gizlemeye çalıştığım yerde, buna kendimden çok şey katıyorum.”


Transformers One’ın Oyuncuları Bir Anahtarı Almayı Öneriyor Başkalarından Farklı Karakterler

Transformers One-1'de Optimus Prime ile Chris Hemsworth ve Scarlett Johanson'un görüntüsü

Transformatörler BirYıldızlardan oluşan oyuncu kadrosu, canlı aksiyondaki emsallerinden belirgin bir farklılığa işaret ediyor; çünkü birçok karakter artık kendilerini yeniden şekillendirilmiş halde buluyor. Canlı aksiyon özellikleri başlangıçta Hugo Weaving gibi aktörlerin öne çıkan karakterleri seslendirdiğini görse de, birçok popüler karakter serinin animasyon projelerindeki orijinal ses yeteneklerini korudu. Gibi, Transformatörler Bir‘nin yeni oyuncu kadrosu, seriye yeni katılan bir dizi oyuncuyla işleri belirgin şekilde sarsıyor.

Tanınmış Hollywood yeteneklerinin oyuncu kadrosuna alınması eleştirilere yol açmış ve Transformatörler Bir Seslendirme dışı aktörlerin seçilmesi konusundaki tartışma konusu olduğundan, animasyon özelliğinin diziyle ilgisi olmayan isimleri işe aldığı ileri sürülebilir. Transformatörler franchise, kanondaki yerini vurgulamaya yardımcı olabilir. İçinde Transformatörler Birizleyiciler Optimus Prime, Megatron ve diğer robotlarla savaşta kukla haline gelmeden önce tanışıyor; bu da Hemsworth ve Henry’nin her karakterin daha genç, daha az deneyimli versiyonlarına daha iyi uyan performanslar yaratmasına izin verildiği anlamına geliyor. Bu, yönetmen Josh Cooley’nin Key’e verdiği tavsiyede görülebilir; zira Key, oyuncunun daha önce gelen herhangi bir Bumblebee’yi taklit etmek yerine kendi performansını sunmasını istemiştir.

Transformatörler Bir serinin 1986’dan bu yana animasyonlu özelliklere ilk büyük dönüşü ve bu nedenle omuzlarında inanılmaz bir baskı var. Sırasında Transformers: Canavarın Yükselişi‘nin sonu, Hasbro’nun paylaştığı, keşfedilmeyi bekleyen bir evrene işaret ediyordu. Transformatörler Bir Başarılı olması durumunda Cybertron’un düşüşünü anlatan bir ön bölüm destanı için fırlatma rampası görevi görebilir. Bu nedenle, Key’in Bumblebee’yi benzersiz bir şekilde canlandırması konusunda güvenilmesi, filmin evrene dikkat çekici bir bakış açısı getirmeyi hedeflediğini gösteriyor.

Transformatörler Bir şu anda 13 Eylül 2024’te vizyona girmesi planlanıyor. Transformers: Canavarların Yükselişi şu anda Paramount+’ta mevcuttur.

Kaynak: Çarpıştırıcı

Transformers One Posteri
Transformatörler Bir

Transformers One, onlarca yıldır serinin ilk uzun metrajlı animasyon filmi olan animasyonlu bir aksiyon-macera filmidir. Serinin bir ön bölümü olacak olan film, Optimus Prime ile Megatron’un ilk yıllarındaki hikâyesini, nasıl tanıştıklarını ve ana gezegenleri Cybertron’daki savaşa daha yakından bir bakışı anlatacak.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow