Bunun şu anda Google’ın en hızlı büyüyen ürünü olduğu bildiriliyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Sızan Google dahili verilerine göre YouTube TV, geçtiğimiz yıl şirketin en hızlı büyüyen ürünü oldu. Hizmet, Ekim 2023’ten bu yana yıllık %48 gibi muazzam bir büyüme kaydetti. Ayrıca, herhangi bir Google hizmeti arasında en yüksek etkileşim ve elde tutma oranına sahip olduğu bildiriliyor. Google’ın Arama’dan Android’e ve Pixel donanımına […]

Bunun şu anda Google’ın en hızlı büyüyen ürünü olduğu bildiriliyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Sızan Google dahili verilerine göre YouTube TV, geçtiğimiz yıl şirketin en hızlı büyüyen ürünü oldu.
  • Hizmet, Ekim 2023’ten bu yana yıllık %48 gibi muazzam bir büyüme kaydetti.
  • Ayrıca, herhangi bir Google hizmeti arasında en yüksek etkileşim ve elde tutma oranına sahip olduğu bildiriliyor.

Google’ın Arama’dan Android’e ve Pixel donanımına kadar çok sayıda tüketiciye ve işletmeye yönelik teklifi var, ancak bunların hiçbiri şu anda en hızlı büyüyen ürünler değil. Buna göre İşletme İçeriğibu onur beklenmedik bir adaya veriliyor: YouTube TV.

Yayın, bilgilerinin doğrudan Google’dan geldiğini iddia ediyor. Spesifik olarak bu veriler, şirketin büyüme ölçümlerini izleyen Magic Eye adlı dahili bir Google aracından derleniyor.

Magic Eye’ın mevcut verilerine göre İçeriden bilgiYouTube TV, Ekim 2022 ile Ekim 2023 arasında %48’lik bir büyüme kaydetti ve bu da onu geçtiğimiz yıl Google’ın en hızlı büyüyen ürünü haline getirdi.

Hizmetin ayrıca herhangi bir Google ürünü arasında en yüksek etkileşim ve elde tutma oranını yakaladığı da bildirildi. YouTube TV kullanıcılarının %52’si “sık sık” kullanıyordu ve hesapların yalnızca %8’i geçen yıl kapandı.

YouTube TV’ye abone misiniz?

8 oy

YouTube TV 2017’de kullanıma sunuldu ve kullanıcıların 100’den fazla kanaldan canlı ve yerel spor, haber ve programları yayınlamasına olanak tanıyor. Bu yılın başlarında Google, YouTube TV abonelik fiyatlarını aylık 65 dolardan 73 dolara çıkardı. Görünüşe göre Google, yıllık %48’lik büyümeden gerçekten faydalanıyor.

Şirket genel olarak daha fazla YouTube geliri elde etmek için baskı yapıyor. Reklam engelleyicilere yönelik en son küresel YouTube yasağı, Google’ın, geçtiğimiz çeyrekte reklam gelirinde yıllık bazda %12,5 artış kaydeden yayın platformunun halihazırda hızla artan gelirini artırmak için aradığı yollardan yalnızca biri.

Google’ın dahili verileri ayrıca televizyonların ve tabletlerin YouTube için en hızlı büyüyen form faktörleri olduğunu gösteriyor. Şirketteki reklam satıcıları, reklamverenleri televizyona ayırdıkları paranın daha fazlasını YouTube’a harcamaya agresif bir şekilde zorluyor. Google’da 2021 yılında yapılan bir şirket içi araştırma da, tabletin benimsenmesinden sonra YouTube izlenme süresinin önemli ölçüde arttığını öne sürdü. Belki de Google’ın Pixel Tablet’i ortaya çıkarmasının nedenlerinden biri de budur.

Bunun şu anda Google’ın en hızlı büyüyen ürünü olduğu bildiriliyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow