Kendinizi ‘juice jacking’den korumak için OSOM Gizlilik Kablosunu satın almayın

TL;DR OSOM Gizlilik Kablosu, sizi halka açık USB çıkışlarında “meyve suyu hırsızlığından” korur. Ancak, çok az halka açık priz USB-C’yi destekler ve düğmeye basmayı unutmamalısınız. 30 $ tasarruf etmek ve bunun yerine geleneksel bir duvar prizi kullanmak çok daha kolay olurdu. Son zamanlarda FBI, “meyve suyu hırsızlığı” hakkında bir uyarı gönderdi. Bu terim, akıllı telefon […]

Kendinizi ‘juice jacking’den korumak için OSOM Gizlilik Kablosunu satın almayın

TL;DR

  • OSOM Gizlilik Kablosu, sizi halka açık USB çıkışlarında “meyve suyu hırsızlığından” korur.
  • Ancak, çok az halka açık priz USB-C’yi destekler ve düğmeye basmayı unutmamalısınız.
  • 30 $ tasarruf etmek ve bunun yerine geleneksel bir duvar prizi kullanmak çok daha kolay olurdu.

Son zamanlarda FBI, “meyve suyu hırsızlığı” hakkında bir uyarı gönderdi. Bu terim, akıllı telefon verilerine herkesin erişebileceği USB çıkışları aracılığıyla erişen suçluları ifade eder. Temel olarak, telefonunuzu bir havaalanı veya tren istasyonundaki bir prize takarsınız, ancak yalnızca pilinizi doldurmak yerine, prizdeki hileli bir cihaz verilerinizi çalar.

Buna yanıt olarak, Essential’ın ölümünden sonra ayrılan şirket olan OSOM bir çözüm yayınladı. bu OSOM Gizlilik Kablosu, yukarıda gösterilen, dahili anahtarı olan 30 dolarlık bir USB-C kablosudur. Düğmeye bir kez basmak, kabloyu tüm veri akışlarını kapatmaya zorlar; bu, telefonunuzun yalnızca elektrik prizinden güç alacağı anlamına gelir. Yani o prizde verilerinizi çalmak isteyen bir haydut cihaz varsa bu kablo tarafından engellenir.

Yüzeyde, bu, özellikle çok seyahat eden insanlar için akıllıca bir satın alma gibi görünüyor. Bununla birlikte, temelde, kolayca çözülebilen bir sorun için aşırı tasarlanmış bir çözümdür.

İlk olarak, bu kablonun güvenlik etkinliği, her şeyden önce düğmeye basmayı hatırladığınızı varsayar. Aksi takdirde, diğer kablolarda olduğu gibi bu kabloda da tehlikedesiniz.

Ayrıca, bu kablo USB-C’den USB-C’yedir. Çoğu havaalanı ve tren istasyonunun USB-C standardını desteklemesi hoşumuza gitse de durum böyle değil. Seyahat ettiğiniz çoğu bölgede, en azından ABD’de, halka açık prizler için bir USB-A fişine ihtiyacınız olacaktır.

Son olarak, OSOM Gizlilik Kablosu 30 dolardır ki bu oldukça fazladır. Fiyatı diğer tüm konularla birleştirdiğinizde, neden bunu satın alıyorsunuz? Meyve suyu kriko sorunu, zaten sahip olduğunuz şeyle kolayca çözülebilir: tüm halka açık prizlerde geleneksel bir duvar prizi kullanın. Bu, cihazınızın yalnızca prizden güç almasını sağlar, bir düğmeye basmayı hatırlamanızı gerektirmez ve cihazınızın desteklediği en yüksek hızları elde etmenizi sağlar.

Kendinizi ‘juice jacking’den korumak için OSOM Gizlilik Kablosunu satın almayın

Teknory