Windows 10 veya 11’de Bir Videoyu Duvar Kağıdınız Nasıl Yapılır?

Masaüstü arka planınız olarak bir videoya sahip olmanın garip bir şekilde tatmin edici bir yanı var. Belki de sürekli yeni bir proje üzerinde çalışıyormuşsun gibi hissetmenin yolu budur. Belki de birkaç yüz kez izlediğiniz tatil görüntülerinin ince bir hatırlatıcısıdır. Nedeni ne olursa olsun, video duvar kağıtları, masaüstünüzü daha ilgi çekici ve kişisel hale getirmenin mükemmel […]

Windows 10 veya 11’de Bir Videoyu Duvar Kağıdınız Nasıl Yapılır?

Masaüstü arka planınız olarak bir videoya sahip olmanın garip bir şekilde tatmin edici bir yanı var. Belki de sürekli yeni bir proje üzerinde çalışıyormuşsun gibi hissetmenin yolu budur. Belki de birkaç yüz kez izlediğiniz tatil görüntülerinin ince bir hatırlatıcısıdır. Nedeni ne olursa olsun, video duvar kağıtları, masaüstünüzü daha ilgi çekici ve kişisel hale getirmenin mükemmel bir yoludur.

nasıl yapılır?”/>

Bu kılavuz size Windows 10 ve 11’de nasıl video duvar kağıdı yapacağınızı gösterecektir.

Windows 10 veya 11’de Bir Videoyu Duvar Kağıdınız nasıl yapılır?

Windows’ta bir video duvar kağıdı yapmak isteyebileceğiniz birçok neden var.

Yeni başlayanlar için, video duvar kağıtları bilgisayarınıza cila ve profesyonellik katar. Bilgisayarınızın nasıl göründüğünü önemsediğinizi ve harika görünen bir arka plan bulmak için fazladan zaman ayırmaya istekli olduğunuzu gösterirler.

İkincisi, video duvar kağıtları sizin veya çocuklarınızın işte veya okulda geçen uzun bir günün ardından rahatlamasına yardımcı olabilir. Güzel bir manzarayı veya sakin bir manzarayı izlemek, dertlerinizi unutmanıza ve sadece rahatlamanıza yardımcı olabilir.

Üçüncüsü, video duvar kağıtları işletmenizi veya web sitenizi tanıtmak için kullanılabilir. Duvar kağıdınızın jeneriğinde web sitenize bir bağlantı eklerseniz, onu gören kişiler sitenizi kolayca ziyaret edebilecektir.

Son olarak, video duvar kağıtları, kişiliğinizi ve zevkinizi sergilemenin harika bir yoludur. İster doğa belgesellerinin, ister dans müzik kliplerinin hayranı olun, ilgi alanlarınızı ve tarzınızı yansıtan bir video duvar kağıdı mutlaka vardır.

Windows 10

Masaüstünüzde veya PC’nizde Windows 10 çalışıyorsa, bir videoyu duvar kağıdınız olarak ayarlamanın ve makinenize yeni, heyecan verici bir görünüm kazandırmanın birkaç yolu vardır. Her tekniğin nasıl çalıştığını görelim.

VLC oynatıcıyı kullanma

VLC tartışmasız modern çağın en popüler Windows programlarından biridir. Windows Media Player tarafından yerel olarak desteklenmeyenler de dahil olmak üzere çok çeşitli dosya biçimlerini yürütebilir. Diğer medya oynatıcılara kıyasla VLC ile oynatma sorunlarıyla karşılaşma olasılığınız daha düşüktür.

VLC’yi seviyorsanız, onu daha da çok sevmek için yeni bir nedeniniz var: Bir video duvar kağıdı oluşturma aracıyla donatılmıştır. Herhangi bir yeni yazılım yüklemeniz gerekmez.

VLC kullanarak bir videoyu duvar kağıdınız olarak nasıl ayarlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Bilgisayarınıza VLC’yi indirin ve yükleyin
 2. Başlat menüsündeki “Son Eklenenler” bölümünü ziyaret edin ve VLC’yi açın. Program zaten kuruluysa, onu Başlat menüsündeki kurulu programlar listesinde daha aşağıda bulabilmeniz gerekir. Alternatif olarak, VLC’nin masaüstü kısayolunu kullanabilirsiniz.
 3. Program açılıp çalışmaya başladıktan sonra, “Medya”ya tıklayın ve “Dosya aç”ı seçin. Bu, duvar kağıdınız olarak kullanmak istediğiniz videoyu içeren klasöre gidebileceğiniz Dosya Gezgini penceresini başlatmalıdır.
 4. Dosyayı bulduktan sonra sağ tıklayın ve “Oynat”ı seçin.
 5. Oynatma penceresine sağ tıklayın ve ardından “Video”yu seçin.
 6. Açılır menüden “Duvar Kağıdı Olarak Ayarla”yı seçin.

Bundan sonra VLC, seçilen video dosyasını hemen duvar kağıdınız yapacaktır. Siz diğer programları çalıştırırken video arka planda oynatılacaktır. Ancak, duvar kağıdı yalnızca VLC çalışırken etkin olacaktır. Programı kapattığınızda, bilgisayar statik bir duvar kağıdına döner.

Canlı Duvar Kağıdı Programı Kullanma

Bir masaüstü canlı duvar kağıdı programı, iş istasyonunuza çok ihtiyaç duyulan bazı canlılık katabilir. Bütün gün bilgisayar ekranına bakan biriyseniz, statik bir duvar kağıdının ne kadar çabuk sıradan hale gelebileceğini bilirsiniz. Bir masaüstü canlı duvar kağıdı programı, bu sorunu hafifletmeye yardımcı olabilir.

Microsoft Mağazasında, makinenizde video duvar kağıtları yapmanıza yardımcı olabilecek çok sayıda canlı duvar kağıdı programı vardır. Yine de, Masaüstü Canlı Duvar Kağıtları en iyi seçimimizdir. Yalnızca en sevdiğiniz videoları kullanmanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda seçeneklerin asla bitmemesini sağlamak için yüzlerce animasyonlu duvar kağıdıyla birlikte gelir. Videoların yanı sıra en sevdiğiniz GIF’leri güzel, büyüleyici duvar kağıtlarına dönüştürebilirsiniz.

Programın nasıl kullanılacağı aşağıda açıklanmıştır:

 1. Uygulamayı indirin ve yükleyin.
 2. Uygulama yüklendikten sonra açın ve “Ayarlar”a gidin.
 3. “Genel”i seçin ve ardından “Windows Başlangıcında canlı duvar kağıdını başlat”a tıklayın. Bu, makinenizi açar açmaz programın otomatik olarak çalışmasını sağlayacaktır.
 4. Ekranın sol alt köşesindeki “Klasöre Gözat” düğmesine tıklayın. Bu, kullanmak istediğiniz videoları içeren klasörü seçebileceğiniz küçük bir pencere açmalıdır.
 5. Kullanmak istediğiniz videoya geldiğinizde, videoya tıklayın. Uygulama, videoyu hemen duvar kağıdınız olarak dağıtır.

Bu uygulamayla ilgili en iyi şeylerden biri, kullanımının ücretsiz olmasıdır. Ancak, yüzlerce animasyonlu duvar kağıdının kilidini açmak için Pro sürümüne geçmeniz gerekir.

PUSH Video Duvar Kağıdını Kullanma

BASIN Video Duvar Kağıdı bir videoyu masaüstü duvar kağıdınız olarak ayarlamanıza izin veren bir yazılım uygulamasıdır. Çeşitli videolar arasından seçim yapabilir veya kendi videonuzu kullanabilirsiniz; uygulama videoyu bir döngüde oynatır.

Videolar yüksek kalitededir ve farklı hızlarda oynatılacak şekilde özelleştirilebilir, böylece arka planda ağır çekim veya hızlı tempolu bir video oynatabilirsiniz. PUSH Video Duvar Kağıdı ayrıca, sesi kapatma ve sesi ayarlama gibi birçok başka özelliğe de sahiptir, böylece çalışırken rahatlatıcı veya enerji verici bir arka plan videosu oynatabilirsiniz.

Masaüstünüze hayat vermek için bu yardımcı programı nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Programı bilgisayarınıza indirin ve kurun.
 2. Sol alt köşede bulunan işaret ekle düğmesine tıklayın.
 3. Yerel depolama alanınızdan kullanmak istediğiniz video dosyasını seçin ve “Çalma listesine ekle”yi tıklayın.

PUSH Video Duvar Kağıdı, başlangıç ​​programlarınıza dahil edilebilir ve siz başlar başlamaz otomatik olarak başlatılabilir. Ek olarak, daha yumuşak bir görünüm istiyorsanız, masaüstü simgelerini görünür yapmayı veya devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz. Ücretsiz deneme sürümü olarak mevcuttur ve tam sürüm 9,99 ABD doları karşılığında satın alınabilir.

YouTube’u kullanma

Bir YouTube videosunu indirmeden duvar kağıdınız olarak ayarlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu doğru.

VLC veya tartışılan diğer üçüncü taraf programlardan hoşlanmıyorsanız, YouTube yalnızca birkaç tıklamayla canlı duvar kağıtları ayarlamanıza yardımcı olabilir.

İşte nasıl:

 1. YouTube’u istediğiniz tarayıcıda açın.
 2. Arka planda çalıştırmak istediğiniz videoyu duvar kağıdınız olarak oynatın.
 3. Video oynamaya başlar başlamaz tam ekran moduna geçin ve ALT + TAB tuşlarına birlikte basın.

Bu, siz diğer programları çalıştırırken videonuzun arka planda oynatıldığı, nadiren kullanılan bir oynatma modunu tetikler.

YouTube duvar kağıtları, masaüstü simgeleri görünmediğinden gerçek duvar kağıtlarından daha geçici bir çözümdür. Ayrıca, YouTube’u tarayıcınızda çalışır durumda tutmalısınız. Ancak öte yandan, YouTube’un zengin oynatma listesi seçeneklerin hiçbir zaman tükenmemesini sağlar. Dilediğiniz zaman yeni bir şeyler çalmayı seçebilirsiniz.

Windows 11

Windows 11, birçok harika yardımcı program eklerken, selefi Windows 10’un en popüler özelliklerinin çoğunu korumuştur. Ancak tıpkı Windows 10 gibi, canlı duvar kağıtları oluşturmaya adanmış önceden yüklenmiş bir programla birlikte gelmez.

Neyse ki, masaüstünüze biraz yetenek katmanın birçok yolu var. Üçüncü taraf uygulamalardan biraz yardım alarak, Windows 11 makinenizde kolayca bir canlı duvar kağıdı ayarlayabilirsiniz.

Microsoft Store’da ve üçüncü taraf sitelerde bu işi yapabilecek çok sayıda uygulama var, ancak hepsi aynı şekilde çalışıyor gibi görünüyor:

 1. Uygulamayı indirin ve yükleyin.
 2. Uygulamayı başlatın ve yerel depolama alanınızdan veya çevrimiçi kitaplığınızdan istediğiniz duvar kağıdını seçin.
 3. Son olarak, değişiklikleri uygulayın ve yeni canlı duvar kağıdınızın keyfini çıkarın.

İşte ilk üç önerimiz:

Masa Manzaraları

Masa Manzaraları kullanıcıların bilgisayar masaüstünün görünümünü özelleştirmesine olanak tanıyan bir yazılım programıdır. DeskScapes ile kullanıcılar, çok çeşitli statik ve animasyonlu arka planlar arasından seçim yapmanın yanı sıra masaüstünün renklerini, parlaklığını ve kontrastını değiştiren ayarları uygulayabilir.

Ayrıca metin, şekil ve resim ekleme yeteneği de dahil olmak üzere özel arka planlar oluşturmak için bir dizi araç içerir. Masaüstü özelleştirmenizi bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız, DeskScapes ayrıca eşleşen duvar kağıdı, simgeler ve imleçlerle tamamlanmış özel temalı masaüstleri oluşturma yeteneği sunar.

Masaüstünüzü güzelleştirmenin basit bir yolunu arıyorsanız veya gerçekten benzersiz bir görünüm yaratmak istiyorsanız, DeskScapes mükemmel çözüm olabilir.

Duvar Kağıdı Motoru

Duvar Kağıdı Motoru videoları, 2B ve 3B animasyonları, web sitelerini ve belirli uygulamaları kullanarak masaüstünüzü canlandırabilen son derece özelleştirilebilir bir araçtır. Otomatik duvar kağıdı değiştirmeyi, yeniden boyutlandırmayı, kırpmayı ve daha fazlasını destekler. Ayrıca kendi animasyonlu duvar kağıtlarınızı sıfırdan oluşturmak için bir duvar kağıdı stüdyosu moduna sahiptir.

Masaüstünüze biraz kişilik katmanın bir yolunu arıyorsanız, Wallpaper Engine kesinlikle göz atmaya değer. Yalnızca birkaç basit adımla masaüstünüzü kolayca özelleştirebilir ve tamamen kendinize ait hale getirebilirsiniz.

yağmur ölçer

yağmur ölçer Windows için ücretsiz, açık kaynaklı bir masaüstü özelleştirme aracıdır. Rainmeter ile, temel olarak bilgisayarınızdan veya internetten bilgi görüntüleyen videolar olan “widget’lar” ile masaüstünüzü özelleştirebilirsiniz.

Bu program, widget’larınızın görünümünü ve davranışını ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde değiştirmenize izin verecek şekilde son derece özelleştirilebilir. Ayrıca diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan “dış görünümleri” yükleyebilir veya toplulukla paylaşmak için kendinizinkini oluşturabilirsiniz.

İster hava durumunu kontrol etmenin basit bir yolunu ister ayrıntılı bir çoklu ekran kurulumunu isteyin, Rainmeter sizin için bir araçtır.

Masaüstünüz Canlansın

İster manzaralı bir manzara ister soyut bir tasarım olsun, bir masaüstü canlı duvar kağıdı programı, iş istasyonunuza biraz hayat katmanıza yardımcı olabilir. Ve çoğu program ücretsiz olarak mevcut olduğundan, bugün bir tanesini denememek için hiçbir neden yok.

Bilgisayarınızın duvar kağıdı olarak bir video kullandınız mı? Favori canlı duvar kağıdı programınız hangisi? Yorumlarda bize bildirin.

Teknory