Capcom ve Blizzard ile Çalışan Destek Stüdyosu PTW, 45 Kişiyi İşten Çıkardı

PTW, bir destek stüdyosu Blizzard, Capcom ve Sega gibi sektörün en büyük şirketlerinden bazılarıyla çalışan şirket, ilk kez bildirildiği üzere yaklaşık 45 kişiyi işten çıkardı. Benim şehrim. PTW daha önce Pole To Win olarak adlandırılıyordu ve hizmetleri arasında kalite güvencesi, stüdyo desteği ve yerelleştirme yer alıyor. Geçen hafta, 11 Ocak’ta stüdyo hakkında bilgisi olan biri […]

Capcom ve Blizzard ile Çalışan Destek Stüdyosu PTW, 45 Kişiyi İşten Çıkardı

PTW, bir destek stüdyosu Blizzard, Capcom ve Sega gibi sektörün en büyük şirketlerinden bazılarıyla çalışan şirket, ilk kez bildirildiği üzere yaklaşık 45 kişiyi işten çıkardı. Benim şehrim. PTW daha önce Pole To Win olarak adlandırılıyordu ve hizmetleri arasında kalite güvencesi, stüdyo desteği ve yerelleştirme yer alıyor. Geçen hafta, 11 Ocak’ta stüdyo hakkında bilgisi olan biri şunu söyledi: Benim şehrim İşten çıkarmalarla ilgili olarak yaklaşık 45 kişinin işini kaybettiğine dikkat çekildi.

PTW hakkında bilgi sahibi olan kişi ayrıca yayına, işten çıkarılanların çoğunun Amerika Birleşik Devletleri dışında yaşadığını (Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’da stüdyoları var) ve QA çalışanları olduğunu söyledi. Ancak diğer departmanlarda da işler kesildi. Benim şehrim notlar.

Bir PTW sözcüsü, “PTW, faaliyet gösterdiğimiz birçok ülkede iş gücümüzü azaltmak yönünde zor bir karar aldı” dedi. Benim şehrim. “Bu karar hafife alınmadı; Şirketimizin temel teklifleri, birinci sınıf ürün ve hizmetler sunmamızı sağlayan kişilerden kaynaklanmaktadır. Ayrılan ekip üyelerimize şirkete ayırdıkları zaman ve çaba için teşekkür etmek istiyoruz.”


Bu işten çıkarmalar, oyun yapanlar ve oyuna yakın endüstrilerde çalışanlar için korkunç bir 2023 yılının ardından geçen hafta meydana gelen bir dizi diğer işten çıkarmalara katılıyor. Geçen hafta Unity’nin Mart ayı sonuna kadar 1800 kişiyi, Twitch’in ise 500 kişiyi işten çıkaracağını öğrendik. Discord ayrıca 170 çalışanını işten çıkardığını duyurdu.

Microsoft, geçen yılın Ocak ayında, Ekim ayında tamamladığı 69 milyar dolarlık Activision Blizzard satın alımının ardından 10.000 çalışanını işten çıkarmıştı.

2022’nin Callisto Protokolü’nün arkasındaki ekip olan Striking Distance Studios, 2023 yılının Ağustos ayında 30’dan fazla çalışanını işten çıkardı. Aynı ay, Mass Effect ve Dragon Age geliştiricisi BioWare, uzun süredir stüdyo emektarları da dahil olmak üzere 50 çalışanını işten çıkardı. Ertesi ay, Eylül ayında, Immortals of Aveum geliştiricisi Ascendant Studios, personelinin yaklaşık %45’ini işten çıkardı ve Fortnite geliştiricisi Epic Games 830 çalışanını işten çıkardı.

Geçen yılın ekim ayında, The Last of Us geliştiricisi Naughty Dog en az 25 çalışanını işten çıkardı ve Telltale Games de işten çıkarmalara maruz kaldı, ancak etkilenen çalışanların gerçek sayısı henüz açıklanmadı. Dreams geliştiricisi Media Molecule, Ekim ayının sonlarında 20 çalışanını işten çıkardı.

Kasım ayında Amazon Games 180 personelini, Ubisoft 100’den fazla çalışanını, Bungie yaklaşık 100 geliştiriciyi ve 505 Games’in ana şirketi Digital Bros, personelinin %30’unu işten çıkardı.

Aralık ayında Embracer Group, yenilenmiş TimeSplitters stüdyosu Free Radical Design’ı kapattı ve yılın başlarında Embracer, 30 yılı aşkın geliştirme geçmişine sahip bir stüdyo olan Saints Row geliştiricisi Volition Games’i kapattı. Kış tatilinden birkaç hafta önce Dungeons & Dragons ve Magic: The Gathering’in sahibi Hasbro 1.100 çalışanını işten çıkardı.

oyun sektörü bu tür korkunç işten çıkarmaların etkilerini önümüzdeki yıllarda da mutlaka hissedecek. Game Informer ekibinin kalbi, işten çıkarmalardan veya kapanmalardan etkilenen herkesle birlikte.

[Source: Kotaku]

Teknory