Hızlı Şarj: Nokia'nın Circular aboneliği iyi bir başlangıç, ancak çevre için daha fazlasının yapılması gerekiyor

GÖRÜŞ: Nokia tarafından başlatılan Circular abonelik hizmeti gelecek vaat eden bir girişimdir, ancak üreticiler ürünlerinin yaşam döngüsüyle ilgilenmek için daha da ileri gidebilirler mi?Teknoloji bize pek çok yeni olasılık sunuyor ve hiçbi...

Hızlı Şarj: Nokia'nın Circular aboneliği iyi bir başlangıç, ancak çevre için daha fazlasının yapılması gerekiyor

GÖRÜŞ: Nokia tarafından başlatılan Circular abonelik hizmeti gelecek vaat eden bir girişimdir, ancak üreticiler ürünlerinin yaşam döngüsüyle ilgilenmek için daha da ileri gidebilirler mi?

Teknoloji bize pek çok yeni olasılık sunuyor ve hiçbir yerde, akıllı telefonun yıllar içinde geliştirilmesinden daha açık bir şekilde görülemez. Bu ürün artık her yerde mevcut ve onsuz bir hayat hayal etmek zor.

Ancak, etrafta bu kadar çok sayıda teknolojik cihaz olmasının bariz olumsuz yanları var ve en büyüklerinden biri kesinlikle çevresel etki.Bunu aklımızdan uzak tutmak isteyebiliriz, ancak gerçek şu ki, bu telefonların üretiminde yer alan plastik, cam ve nadir metaller genellikle gezegenimizin refahı üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir ve bu durum yalnızca yoğunlaştırılmaktadır.tüketiciler bunları düzenli olarak yükseltmeyi seçtiğinde.

Bu yıl IFA'da HMD Global (Nokia'nın ana şirketi), bu kuşkusuz zor soruna kendi çözümünü Circular adlı yeni bir abonelik hizmetinin lansmanı.Şartlarına göre, telefon için aylık bir ücret ödeyebilirsiniz ve sonuç olarak her altı ayda bir çevresel nedenlere yatırım yapabileceğiniz puanlarla ödüllendirileceksiniz ve planın sonunda telefon geri dönüştürülecek, yenilenecek,veya bağışlandı.

Nokia'nın çevreye olan bağlılığının sadece bu planla başlayıp bitmediğini belirtmekte fayda var;en yeni ahizesi olan Nokia X30 5G, %100 geri dönüştürülmüş alüminyum kasaya ve %65 geri dönüştürülmüş arka kapağa sahipken, azaltılmış ambalajı, %75 geri dönüştürülmüş malzemeden yapılmış %100 FSE sertifikalı bir kutu içeriyor.IP67 derecesi ve dayanıklı Gorilla Glass Victus ekran.