Cash Uygulamasına Nakit Nasıl Eklenir?

Cash App’te insanlara para gönderebilir, şirket hisselerine veya hisselerine yatırım yapabilir, kripto ticareti yapabilir ve faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Ancak öncelikle Cash App hesabınıza para eklemeniz gerekiyor ve bu makale size nasıl yapılacağını gösterecek. Banka Hesabınızdan Nakit Nakit Uygulamasına Ekleyin Cash App hesabınıza banka hesabınızdan para ekleyebilirsiniz ancak önce bunları bağlamanız gerekir. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları […]

Cash Uygulamasına Nakit Nasıl Eklenir?

Cash App’te insanlara para gönderebilir, şirket hisselerine veya hisselerine yatırım yapabilir, kripto ticareti yapabilir ve faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Ancak öncelikle Cash App hesabınıza para eklemeniz gerekiyor ve bu makale size nasıl yapılacağını gösterecek.

Banka Hesabınızdan Nakit Nakit Uygulamasına Ekleyin

Cash App hesabınıza banka hesabınızdan para ekleyebilirsiniz ancak önce bunları bağlamanız gerekir. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Cash Uygulamasında solunuzdaki “Banka” simgesine dokunun.
 2. Burada banka kartınızdan veya banka hesabınızdan para ekleme seçeneğiniz vardır. Banka kartınızdan para eklemek için “Kart Ekle”yi seçin.
 3. Tutarı girin ve ardından “Ekle”ye dokunun.
 4. Banka kartı bilgilerinizi ekleyin ve kartla ilişkili banka hesabını bağlayın.
 5. Banka kartınız yoksa ancak banka hesabı eklemek istiyorsanız aynı işlemi uygulayın ancak banka kartı ayrıntılarını girmeniz istendiğinde “Kart Yok”u seçin.
 6. Verilen listeden bir banka hesabı seçin ve çevrimiçi bankacılık bilgilerinizi ekleyin.
 7. Ana menüye geri dönün.
 8. Hesap bakiyenizin altındaki “Nakit Ekle” seçeneğine dokunun.
 9. Tutarı girin ve “Ekle”yi seçin.

Bir Mağazadan Nakde Nakit Uygulamasına Ekleme

Walgreens, 7-Eleven ve Walmart gibi bazı mağazalar Cash App hesabınıza para yatırmanıza izin verir. Mağaza kasiyeri benzersiz barkodunuzu taradığında Cash App hesabınıza 500$’a kadar para yatırabilirsiniz. Bir perakende mağazasından Cash App hesabınıza nakit eklemek için şu adımları izleyin:

 1. İnsanların Cash App’e para yatırmasına olanak tanıyan en yakın mağazayı arayın. Açık bir Nakit Uygulaması bulmak için “Banka”yı ve ardından “Kağıt Para”yı seçin. Cash App konumunuza erişecektir (açık olduğundan emin olun).
 2. Adres ayrıntılarını almak için bir mağazaya dokunun.
 3. “Yol Tarifi” veya “Adresi Kopyala”yı seçin ve bilgiyi GPS’inize yapıştırın.
 4. Mağazada kasiyere Cash Uygulamasına para eklemek istediğinizi söyleyin.
 5. Kasiyer barkodunuzu taramanızı isteyecektir; bu nedenle Cash Uygulamanızda “Barkodu Göster” seçeneğini seçin. Veya “Banka” simgesine dokunun, “Kağıt Para”yı seçin, mağazanın adına tıklayın ve “Barkodu Göster”i seçin.
 6. Kasiyere paranızı verin.
 7. “Bitti”ye dokunun.

Minimum 5$, maksimum 500$ yatırabileceğinizi unutmayın. Cash App depozito başına yalnızca 1$ ücret alır ve haftada 1.000$ ve ayda 4.000$ ile sınırlıdır. Her barkodla tek bir para yatırma işlemi yapabilirsiniz. Tek seferde 500$’dan fazla para yatırmanız gerekiyorsa başka bir barkod oluşturup işleminizi tamamlamanız gerekir.

Nakit Nakit Uygulamasından Banka Hesabınıza Nakit Taşıyın

Cash Uygulamanıza eklediğiniz paranın bir kısmını uygulama dışında kullanmanız gerekiyorsa, aşağıdaki kolay adımları kullanarak bu parayı banka hesabınıza yatırabilirsiniz (yani çekebilirsiniz):

 1. Cep telefonunuzda Nakit Uygulamasını açın.
 2. Ekranınızın solundan “Banka”yı seçin.
 3. Mevcut bakiyenizin altındaki “Nakit Çıkışı” seçeneğini seçin.
 4. Bankanıza çekmek istediğiniz tutarı giriniz.
 5. “Nakit Çıkışı”na tıklayın.
 6. İki ödeme seçeneği görünecektir: “Anında” ve “Standart”. Standart para çekme işlemlerinin paranın bankanıza ücretsiz olarak gönderilmesi birkaç gün sürer. Anında para çekme işlemi, parayı banka hesabınıza daha hızlı, genellikle bir saat içinde göndermek için bir ücret alır.
 7. Seçeneğinizi seçin ve ardından “Bitti”yi seçin.

Cash Uygulamanıza Nakit Eklemeyle İlgili Sorun Giderme

Tüm uygulamalarda olduğu gibi para gönderip alırken sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Cash Uygulamanızda bir işlemi tamamlamaya çalışırken hata alıyorsanız bu çözümleri deneyin.

Nakit Uygulamanızı Yeniden Başlatın

Cash Uygulamanızı zorla kapatın, ardından yeniden başlatın ve Cash App hesabınıza para ekleyip ekleyemeyeceğinizi kontrol edin.

Cash Uygulamasına Nakit Eklemek için Cash Uygulaması Web Sitesini Kullanın

Cash App’e nakit ekleme konusunda hâlâ sorun yaşıyorsanız, uygulamanın web sitesi üzerinden hesabınıza erişmeyi deneyin.

Cash Apps Çevrimiçi Sunucusunun Çalışıp Çalışmadığını Kontrol Edin

Çoğu çevrimiçi uygulamanın 7/24 etkili bir şekilde çalışabilmesi için güvenilir internet bağlantılarına ihtiyacı vardır. Ancak bazen sunucu kapanabilir ve bu da çeşitli uygulama içi sorunlara neden olabilir. Nakit Uygulaması bir Durum Bir hizmetin mevcut olup olmadığını görmek için sayfayı kontrol edebilirsiniz. “Nakit Ekle” seçeneğinin çevrimdışı olduğunu görürseniz sorunun çözülmesini beklemeniz gerekecektir.

İnternet Bağlantısını Kontrol Edin

Cash App’in etkili bir şekilde çalışması için güvenilir bir internet bağlantısına ihtiyacı var. Wi-Fi’niz kararsızsa hücresel verilere geçin. Bankacılık ve e-nakit uygulamalarınız için halka açık Wi-Fi kullanmayın

Cash Uygulamasının Önbellek Verilerini Temizle

Cash Uygulamasındaki sorunları çözmenin başka bir yöntemi de uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemektir. Önbellek zamanla bozulabilir ve uygulamanın çalışmasında sorunlara neden olabilir. Bir iPhone’da Cash Uygulamasını kaldırıp yeniden yüklemeniz gerekir. Bir Android cihazda:

 1. Ayarlar’a gidin ve ardından “Uygulamalar”ı seçin.
 2. Sisteminize bağlı olarak “Uygulamaları Yönet” veya “Tüm Uygulamalar”ı bulun.
 3. “Nakit Uygulaması”nı seçin.
 4. “Önbelleği Temizle”yi seçin. Bu, “Depolama ve Önbellek” altında olabilir.
 5. Cash App’i yeniden başlatın ve işlem yapmayı deneyin.

Bankanızla İletişime Geçin

Cash App hesabınıza para eklerken yapılan bazı hatalar bazen bankanızdan kaynaklanmaktadır. İşlem sorunlarınıza neyin sebep olduğunu belirlemek için bankanızın müşteri desteğiyle iletişime geçmelisiniz.

Cash App Müşteri Hizmetleriyle İletişime Geçin

Son çare olarak Cash App’in müşteri hizmetleri departmanıyla iletişime geçmeniz gerekebilir. Kendileriyle web sitelerinden veya Cash App aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz. Bunu yapmak için :

 1. “Profilinize” dokunun.
 2. “Hesap ve Ayarlar”ı seçin.
 3. “Destek”i seçin.
 4. “Sohbet Başlat” seçeneğine tıklayarak bir sohbet başlatın.
 5. Web sitesinde “Ayarlar”a gidin ve ardından Cash App’in müşteri destek temsilcilerine e-posta gönderin.

Kredi Kartınızı Nakit Uygulamasına Kolaylıkla Ekleyin

Cash App arkadaşlarınıza ve ailenize para göndermenin ve hatta fatura ödemenin kolay ve sezgisel bir yolu olsa da, bağlı bir banka hesabı olmadan çalışmaz. Hesabınıza para aktarmak için kredi kartlarının kullanılamayacağını ve bunları bağlamak için tercihen bir banka kartına sahip geçerli bir banka hesabına ihtiyacınız olacağını unutmayın.

Cash App ödemeleri işleme şeklinizi nasıl değiştirdi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow