ChatGPT bir Brezilya şehri için bir yönetmelik yazdı

Brezilyalı belediye meclis üyeleri bilmeden ChatGPT tarafından yazılan bir yasayı yürürlüğe koydular. Associated Press’in raporları. Yasa, Ekim ayında güneydeki Porto Alegre şehrinde kabul edildi ve bu hafta belediye meclisi üyesi Ramiro Rosário, bunun chatbot kullanılarak yazıldığını açıkladı. Buna göre Erişim noktasıRosário, ChatGPT’den vergi mükelleflerinin su tüketim sayaçlarını değiştirmek için ödeme yapmak zorunda kalmamalarını sağlamak için […]

ChatGPT bir Brezilya şehri için bir yönetmelik yazdı

Brezilyalı belediye meclis üyeleri bilmeden ChatGPT tarafından yazılan bir yasayı yürürlüğe koydular. Associated Press’in raporları.

Yasa, Ekim ayında güneydeki Porto Alegre şehrinde kabul edildi ve bu hafta belediye meclisi üyesi Ramiro Rosário, bunun chatbot kullanılarak yazıldığını açıkladı. Buna göre Erişim noktasıRosário, ChatGPT’den vergi mükelleflerinin su tüketim sayaçlarını değiştirmek için ödeme yapmak zorunda kalmamalarını sağlamak için bir teklif yazmasını istedi. Teklifi, teklifin kaynağını açıklamadan, chatbot’un yazdığı gibi 35 belediye meclisi üyesi arkadaşına sundu.

AYRICA BAKINIZ:

Sam Altman, OpenAI’nin kovulmasının ardından ‘incindi ve öfkelendi’. Ama yine de bu yüzden geri döndü.

Rosário, “Projenin sırf yapay zeka tarafından yazıldığı için onaylanmama riskini almak halk için haksızlık olur” dedi. Erişim noktası. Gruba mevzuatın ChatGPT tarafından yazıldığını söyleseydi, mevzuata oy verme şansı verilmeyeceğini düşünüyordu.

Bu, chatbot’un ilk mevzuatı da değil. Burada, Amerika Birleşik Devletleri’nde, Massachusetts Eyalet Senatörü Barry Finegold, ironik bir şekilde, yapay zeka chatbotları kullanan şirketlerin hükümetin algoritmalarını anlaması için risk değerlendirmeleri ve güvenlik önlemleri uygulamasını zorunlu kılmayı amaçlayan tasarısının yazılmasına yardımcı olmak için ChatGPT’yi kullandı.

Mevzuat yazmak için ChatGPT’nin kullanılması, chatbot’un hükümetteki rolünün ne olması gerektiği sorusunu gündeme getiriyor ve chatbot’a ilişkin hükümet düzenlemelerini özellikle acil hale getiriyor.

Konular
Yapay zeka

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow