DuckDuckGo, bir AI asistanı başlatan en son arama motorudur

Arama motoru DuckDuckGo artık kendi yapay zeka tabanlı bir yardımcısına sahip. DuckAssist adı verilen yeni özellik(Yeni bir sekmede açılır) ChatGPT yaratıcısı OpenAI ve yapay zeka araştırma şirketi Anthropic ile ortaklaşa geliştirilen üretken yapay zekayı kullanarak kullanıcıların sorgularını daha sohbete dayalı bir şekilde yanıtlıyor. Örneğin, DuckDuckGo’ya 2015’te viral olan elbisenin rengini sorarsanız, yalnızca bir konu listesi […]

DuckDuckGo, bir AI asistanı başlatan en son arama motorudur

Arama motoru DuckDuckGo artık kendi yapay zeka tabanlı bir yardımcısına sahip.

DuckAssist adı verilen yeni özellik(Yeni bir sekmede açılır) ChatGPT yaratıcısı OpenAI ve yapay zeka araştırma şirketi Anthropic ile ortaklaşa geliştirilen üretken yapay zekayı kullanarak kullanıcıların sorgularını daha sohbete dayalı bir şekilde yanıtlıyor.

Örneğin, DuckDuckGo’ya 2015’te viral olan elbisenin rengini sorarsanız, yalnızca bir konu listesi sağlamak yerine size doğrudan bir yanıt ve elbisenin nasıl ortaya çıktığı hakkında biraz daha bilgi verecektir. konu.

AYRICA BAKINIZ:

Yalnızca 20 ABD Doları karşılığında ChatGPT’yi kendi avantajınıza nasıl kullanacağınızı öğrenin

Bu, ChatGPT gibi bir yapay zeka sohbet robotuyla sohbet etmekten çok uzak olsa da, tam olarak ihtiyacınız olan bilgiyi bulmak için birkaç bağlantıya tıklamak zorunda kalmadan almanın daha hızlı ve kolay bir yolu olabilir.

Bu özetleri oluşturmak için DuckAssist Wikipedia’yı (ve bazen Britannica gibi siteleri) kullanır, bu nedenle sonuç, örneğin Google’ın belirli sorgular için görünen Wikipedia tabanlı özetlerinden çok da farklı değildir. Ancak DuckDuckGo, DuckAssist’in şirketin “önümüzdeki aylarda” piyasaya sürmeyi umduğu “bir dizi üretici yapay zeka destekli özellikte ilk” olduğunu söylüyor.

DuckDuckGo, DuckAssist’in her sorgu için görünmeyecek ve bazen hatalar yapabileceği konusunda uyarıyor.
Kredi bilgileri: DuckDuckGo

DuckAssist’in kullanımı ücretsizdir ve herkese açıktır, ancak web’de görünmez; bunun yerine, şu anda DuckDuckGo’nun tarama uygulamaları ve tarayıcı uzantılarıyla sınırlıdır. Şirket, bu denemenin iyi gitmesi durumunda herkese sunmayı planladığını söylüyor.


Sizin İçin Öne Çıkan Video

MIT’nin Auxbot’ları daha geleneksel modüler robotlardan nasıl ayrılıyor?


DuckDuckGo, anonimlik vaat eden gizlilik odaklı bir arama motorudur ve DuckAssist de benzer şekilde anonimdir ve oturum açmayı gerektirmez.

Bu özellik, Microsoft’un arama motoru Bing’e bir yapay zeka sohbet robotu eklemesinden birkaç hafta sonra geliyor. Google ayrıca, arama sonuçlarını tamamlayacak olan Bard adlı bir yapay zeka sohbet robotu üzerinde çalışıyor.

Teknory