ChatGPT, Elon Musk’ı Elon Musk’ın kendisini tanıdığından daha iyi tanıyor

ChatGPT, Elon Musk’ı Elon Musk’tan daha mı iyi anlıyor? Kesinlikle öyle görünüyor. Yakın zamanda bir Twitter kullanıcısı paylaşılan(Yeni bir sekmede açılır) OpenAI’nin ChatGPT AI sohbet robotundan “Elon Musk’tan beğeni veya yorum alma olasılığı istatistiksel olarak daha yüksek olan bir tweet oluşturmasını” istediğinde ne oldu? “Uzay araştırmaları için heyecan verici zamanlar! @SpaceX’in nasıl sınırları zorlamaya ve […]

ChatGPT, Elon Musk’ı Elon Musk’ın kendisini tanıdığından daha iyi tanıyor

ChatGPT, Elon Musk’ı Elon Musk’tan daha mı iyi anlıyor?

Kesinlikle öyle görünüyor.

Yakın zamanda bir Twitter kullanıcısı paylaşılan(Yeni bir sekmede açılır) OpenAI’nin ChatGPT AI sohbet robotundan “Elon Musk’tan beğeni veya yorum alma olasılığı istatistiksel olarak daha yüksek olan bir tweet oluşturmasını” istediğinde ne oldu?

“Uzay araştırmaları için heyecan verici zamanlar! @SpaceX’in nasıl sınırları zorlamaya ve evren hakkındaki bilgimizi genişletmeye devam edeceğini görmek için sabırsızlanıyorum!” ChatGPT yanıtladı. Chatbot, “#SpaceX #Mars #Exploration” hashtag’leriyle birlikte bir roket gemisi emojisi içeriyordu.

Twitter kullanıcısı, ChatGPT’nin onu “kesinlikle çivilediğini” hissetti. Elon Musk bu değerlendirmeye katılmadı.

“Hedefi kaçırdı,” Musk tweet attı(Yeni bir sekmede açılır) cevapta. “Hashtag’lerden nefret ediyorum.”

Bu, çevrimiçi hashtag kullanımını yaygınlaştıran sosyal medya platformu Twitter’ın sahibi ve yöneticisi olan adamın garip bir görüşü. Yine de bu Elon Musk’ın görüşü.

Ancak Musk’ın hashtag’ler hakkındaki görüşü, ChatGPT’nin aslında bunu başaramadığı anlamına gelmez. Yapay zeka destekli sohbet robotundan, Elon Musk’ın mutlaka beğeneceği bir tweet ile gelmesi değil, Musk’tan yanıt veya beğeni alacak bir tweet bulması istendi.

Ve alçak ve işte, tweet’e cevap veriyordu.

Onu Twitter’da biraz da olsa takip eden herkes için, ChatGPT’nin yanıtı kesinlikle Musk’ın dikkatini çekecek türden bir tweet. Musk’ın şirketlerinden birini kutlayan bir tweet, onlarla düzenli olarak etkileşime giriyor!

Aslında, Musk’ın ChatGPT’nin ortaya attığına benzer bir SpaceX tweet’ine yanıt verdiğini görmek için o kadar geriye gitmeye bile gerek yok.

“Beni tanımla,” Musk tweet attı(Yeni bir sekmede açılır) 20 Mart’ta SpaceX ile ilgili bir yanıt olarak postalamak(Yeni bir sekmede açılır) “Yıldız Gemisi Lansmanına kim hazır” diye soran bir Tesla hayran hesabından mı?

Tesla hayran hesabında roket gemisi emojisi ve #SpaceX hashtag’i bile vardı!

Elon Musk’ın Twitter beğenilerinde gezinirken de aynı sonuçlar çıkıyor. Musk, kendisi hakkında birçok tweet’i beğendi. şirketler(Yeni bir sekmede açılır), ChatGPT yapımı tweet ile aynı tarzda yazılmıştır. Bazıları şunları içerir: çoklu(Yeni bir sekmede açılır) hashtag’ler fazla(Yeni bir sekmede açılır).

Elon Musk, yıllar boyunca sık sık hedefi ıskaladı. imkansız SpaceX beklentileri, kırık Tesla söz veriyor, ya da, şey, Tümü arasında akım olaylar de twitter. Musk’ın gereğinden az teslim etme, hiç teslim etmeme veya sadece işleri yanlış anlama eğilimi vardır.

Ancak son birkaç aydır Musk’ın eleştiri(Yeni bir sekmede açılır) AI oldukça yerinde olmuştur. Musk buna dikkat çekti düzenleyici(Yeni bir sekmede açılır) teknolojinin gözetimi büyük ölçüde eksiktir ve OpenAI’yi haklı olarak devirmiştir. dökülme(Yeni bir sekmede açılır) orijinal daha açık kaynaklı ahlakı.

Ama, şimdi, o bile görünüyor Onu kaybediyor AI’da da.

???????????? #SpaceX

Teknory