Çıkış tarihi, fiyat, söylentiler ve daha fazlası

Sam Akıllı / Android Yetkilisi Hiçbir kablosuz kulaklık, AirPod’lardan daha ikonik değildir. Bu açık kulaklı kulaklıklar, Stan Lee’den daha fazla kameoya sahiptir ve kulak uçları olmadan AirPods Pro’ya benzer. AirPod’lar her zaman iPhone’larla en iyi şekilde çalışsa da, Apple AirPods’u (4. nesil) daha Android dostu yapan bazı donanım değişiklikleri görebiliriz. Kulaklarınızı dikin: AirPods 4 hakkında […]

Çıkış tarihi, fiyat, söylentiler ve daha fazlası

Sam Akıllı / Android Yetkilisi

Hiçbir kablosuz kulaklık, AirPod’lardan daha ikonik değildir. Bu açık kulaklı kulaklıklar, Stan Lee’den daha fazla kameoya sahiptir ve kulak uçları olmadan AirPods Pro’ya benzer. AirPod’lar her zaman iPhone’larla en iyi şekilde çalışsa da, Apple AirPods’u (4. nesil) daha Android dostu yapan bazı donanım değişiklikleri görebiliriz. Kulaklarınızı dikin: AirPods 4 hakkında bildiğimiz her şey burada.

Apple AirPods (4. nesil) serisi olacak mı?

Apple iflas etmezse AirPods 4 piyasaya çıkacak. İçinde 2023’ün 2. çeyreği, Apple’ın Giyilebilir Cihazlar, Ev ve Aksesuarlar satışları, ayrı ayrı Mac ve iPad kategorilerini geride bıraktı. Bu tür bir gelirle, Apple’ın AirPods geliştirmesinde yavaşlaması mümkün değil.

Apple AirPods (4. nesil) çıkış tarihi nedir?

Apple Airpods Pro 2. nesil vs Apple Airpods 3. nesil kahraman vaka karşılaştırması

Austin Kwok / Android Kurumu

[/ezcol_1half]

 • Apple AirPod’lar (1. nesil): 13 Aralık 2016
 • Apple AirPod’lar (2. nesil): 20 Mart 2019
 • Apple AirPod’lar (3. nesil): 26 Ekim 2021

[/ezcol_1half]

 • Apple AirPods Pro (1. nesil): 30 Ekim 2019
 • Apple AirPods Pro (2. nesil): 23 Eylül 2022

Apple’ın bu yıl yıllık Eylül etkinliğinde AirPods 4’ü duyurmasını bekliyoruz. AirPods Pro 2, Apple’ın en yeni kulaklıklarıdır ve bunları Eylül 2022’deki Apple Etkinliğinde duyurdu. Apple genellikle iki veya üç yılda bir yeni AirPod’lar çıkarır. Bu sonbahar, AirPods 3’ün çıkışının üzerinden iki yıl geçecek.

AirPods (4. nesil) hangi özelliklere sahip olacak?

Bir el tarafından tutulan bir AirPod (3. nesil).

Austin Kwok / Android Kurumu

AirPods 4 hala gizemle örtülüyor, ancak Apple’ın önceki AirPod’ları işitme engelliler için faydalı oldu. Tüm işaretler, AirPods 4’te daha fazla işitme ve sağlıkla ilgili avantajlara işaret ediyor.

Tasarım

AirPod’lar, Apple’ın açık kulaklıklarıdır ve Apple’ın AirPods 4’e kulak uçları eklemesi için hiçbir neden yoktur. Bu açık kulaklık herkes için geçerli değildir, ancak avantajları vardır: çevrenizi ve müziği aynı anda duyabilirsiniz. Dinleyiciler kapalı bir tasarım istiyorsa AirPods Pro 2’yi alabilirler (Amazon’da 199 dolar) yerine.

AirPods ve AirPods Pro serisi yalnızca beyaz renkte çıktı ve bu, AirPod’lar için geçerli olmaya devam edecek. Apple muhtemelen iki AirPods 4 modeli sunacak: biri kablosuz şarj kutusu ve biri yalnızca kablolu. Apple, şarj bağlantı noktalarını Lightning’den USB-C’ye kaydırmayı planlıyor, yani AirPods 4 kasalarında USB-C şarjı olabilir. Bu hamle, öncekinden daha fazla Android kullanıcısını AirPod’lara çekebilir.

AirPods 3, AirPods Pro ve AirPods Pro 2’nin hepsinin IPX4 suya dayanıklılık derecesine sahip olmasına bağlı olarak AirPods 4, daha fazla değilse de aynı derecede dayanıklı olacaktır. AirPods 3 ve AirPods Pro 2 gibi, şarj kutusu da aynı IPX4 derecesini korumalıdır.

Spesifikasyonlar ve özellikler

Kulağın içinde üçüncü nesil bir AirPod.

Austin Kwok / Android Kurumu

AirPods 4’ün Apple’ın H2 çipini barındırmasını bekliyoruz. Öyleyse, bu, AirPods 3’teki H1 çipinden bir yükseltme olacaktır. Apple’ın tescilli çipleri, Apple cihazlarıyla tek adımda eşleştirme, ses değiştirme ve gelişmiş bağlantı ve verimlilik sağlar. Daha yeni H2 çipi, bu avantajları ve diğer hesaplamalı gelişmeleri sunacak.

AirPods’ta gürültü önleme özelliği olmayacağından, ekstra işlem gücü muhtemelen bir işitme testi yapılmasını sağlayacaktır. Buna göre Bloomberg, bu test kullanıcıların olası işitme sorunlarını belirlemesine yardımcı olacaktır. Benzer şekilde Apple, işitme engelliler için işitilebilir özelliklerini genişletebilir. Apple’ın Konuşma Hızlandırma ve Canlı Dinleme modlarında bir iyileştirme görebiliriz. İlki şu anda önünüzde konuşan birinin sesini yükseltiyor ve ikincisi gürültülü bir alanda bir konuşmayı duymanıza yardımcı oluyor. Canlı Dinleme, sizinle uzaktan konuşan birini duymanıza bile yardımcı olabilir.

Apple, AirPods için kulak kanalından vücut ısısını ölçecek sensörler geliştiriyor. Bu, kullanıcının soğuk algınlığı ile gelip gelmediğini belirlemeye yardımcı olabilir. Dört gözle beklediğimiz bir başka yeni komut da, bir telefon görüşmesi sırasında kendinizi sessize alma ve sessizden çıkarma yeteneğidir.

Apple AirPods (4. nesil) ne kadara mal olacak?

Apple AirPods (3. nesil) açık kılıf, kulaklıkları tutar ve ahşap bir yüzeye oturur.

Austin Kwok / Android Kurumu

 • Apple AirPod’lar (1. nesil): 159 dolar
 • Apple AirPods (2. nesil) ve Şarj Kutusu: 159 dolar
 • Kablosuz Şarj Kutusu ile Apple AirPods (2. nesil): 199 dolar
 • Apple AirPods (3. nesil) ve Şarj Kutusu: 169 dolar
 • MagSafe Kılıflı Apple AirPods (3. nesil): 179 dolar
 • Apple AirPods Pro (1. nesil): 249 dolar
 • Apple AirPods Pro (2. nesil): 249 dolar

AirPods 3, modele bağlı olarak 169-199 $ arasında bir fiyata mal olacak. Tarihsel olarak, AirPod’ların fiyatı, yalnızca Lightning özellikli ve kablosuz şarj kılıfları arasında farklılık göstermiştir. Apple, AirPod’larına iki yönlü yaklaşımlar benimsiyor. AirPods 4 için bunu yaparsa, kablolu kasa modeli kablosuz olandan daha ucuz olacaktır.

İlk nesil AirPod’lar 159 dolara satıldı ve kablosuz şarj seçeneği yoktu. Apple, AirPods 2’yi piyasaya sürdüğünde, Lightning kasa versiyonu için aynı 159 $ fiyatını korudu. AirPods 1 ve AirPods 2 kasaları aynı boyutlara sahip olduğu için bu fiyatlandırma mantıklıydı. O zamanlar, Kablosuz Şarj Kutusuna sahip AirPods 2, kablolu muadilinden 40 $ daha pahalıydı. Bugün AirPods 2’yi Şarj Kutusuyla birlikte alabilirsiniz. Amazon’da 99 $. AirPods (3. nesil) ile Apple, kablolu ve kablosuz kasa fiyat noktalarını yeniden kademelendirdi, ancak fark daha az dramatikti. AirPods 3’ü Lightning kılıflı olarak 169 dolara satın alabilirsiniz; MagSafe kasa seçeneğinin maliyeti yalnızca 10 ABD Doları daha fazladır.

Apple AirPods (4. nesil): Ne görmek istiyoruz?

AirPods 3. Nesil ile Headdie.

Sam Akıllı / Android Yetkilisi

Beklenen tüm işitme ve sağlık özelliklerinin yeni AirPods 4’e gelmesini istiyoruz. Bunun dışında, Apple’ın ikonik tomurcukları birkaç geliştirmeden daha faydalanabilir.

Yerleşik ses kontrolleri

AirPods (3. nesil) ile ses ayarı yapmak için “Hey Siri” demeniz veya telefonunuza uzanmanız gerekir. AirPods Pro 2, ses seviyesini değiştirmek için her iki gövdede de kaydırma işlevine sahiptir. AirPods 4’e ses kontrolleri eklemek, Apple için yeterince kolay görünüyor.

Özel EQ

Bir iPhone 12 mini, Sony Headphones Connect uygulamasının özel EQ'sunu görüntüler.

Lily Katz / Android Otoritesi

AirPods’un açık tip uyumu sayesinde, bu tomurcukların ezici bir bas tepkisi vardır. Apple, AirPods’un frekans tepkisi üzerinde biraz kontrolden vazgeçerse, hepimiz sesi istediğimiz gibi ayarlayabiliriz. Hiçbir eşitleme miktarı, kapalı kulaklıkların ses kalitesiyle eşleşemez, ancak yardımcı olabilir. Apple’ın kontrolü biraz bırakmasını görmek istesek de, bu şirketin tarzı değil.

Geliştirilmiş kasa donanımı ve yazılımı

AirPods Pro 2 ile Apple, bir kordon halkası ve hoparlör ekledi. Bunlar, ikinci nesil AirPods Pro’nun satış noktaları değil, ancak bazı benzersiz işlevler ekliyor. Yeni donanım ve Apple’ın U1 yongası, dinleyicilerin Find My uygulaması aracılığıyla AirPods 4 kasasını bulmasını sağlayacaktı. Ayrıca kasadan bir ses çıkararak onu bir giysi yığınının altında bulmanıza yardımcı olur. Bunu AirPods Pro 2 kılıfımla sayısız kez yaptım.

Daha iyi mikrofon kalitesi

Bir kişi profil görünümünde Apple AirPods Pro (2. nesil) takıyor.

Lily Katz / Android Otoritesi

AirPods 3 mikrofon kalitesi çoğu telefon görüşmesi için kabul edilebilir düzeydedir, ancak rüzgar gibi arka plan gürültüsünü reddetme konusunda en iyi işi yapmaz. Apple’ın bunu AirPods 4’te iyileştirmesini umuyoruz. Beats Studio Buds Plus’ın Studio Buds’tan çok daha iyi mikrofonlara sahip olduğu ve Apple’ın Beats’e sahip olduğu göz önüne alındığında, daha iyi mikrofon kalitesi neredeyse garanti ediliyor.

AirPods 4’ten duyacağımız temel mikrofon performansı hakkında bir fikir edinmek için aşağıdaki mikrofon örneklerimizi dinleyin.

Apple AirPods (3. nesil) mikrofon demosu (İdeal koşullar):

Apple AirPods (3. nesil) mikrofon demosu (Sokak koşulları):

Daha fazla dayanıklılık

AirPods 3 kulakiçi kulaklıkların ve kılıfın suya dayanıklı olması harika, ancak toza dayanıklı olmasını da takdir ediyoruz. Toza dayanıklı bir yapı eklemek, kulakiçi kulaklıkları çöl ikliminde yaşayan veya egzersiz yapmadan önce ellerini tebeşirleyen insanlar için harika bir seçenek haline getirir. Bu bir gereklilik değil, ancak toza dayanıklılık eklemek, Apple için daha önce hiç olmadığı kadar büyük bir hamle olacaktır.


AirPods (4. nesil) hakkında bildiğimiz her şey bu. Aşağıda sizi en çok neyin heyecanlandırdığını bize bildirin!

Apple AirPods 4’ten en çok neyi görmek istiyorsunuz?

14 oy

Çıkış tarihi, fiyat, söylentiler ve daha fazlası

Teknory