Çıkış tarihi, söylentiler, fiyat, teknik özellikler, şimdiye kadar bildiğimiz her şey

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi Güncelleme, 14 Nisan 2023 (14:38 ET): Bu Xiaomi Mi Band 8 söylenti merkezini, izleyiciyi bir kolye gibi takma hakkında bilgilerle güncelledik. Orijinal makale: Şirketin bilekleri vuran en son bütçe fitness takipçisi olan Xiaomi Mi Band 7’nin inanılmaz değeri bizi hala gıdıklıyor. Cihaz, güçlü bir giyilebilir ürünü küçük bir form faktörüne […]

Çıkış tarihi, söylentiler, fiyat, teknik özellikler, şimdiye kadar bildiğimiz her şey

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi

Güncelleme, 14 Nisan 2023 (14:38 ET): Bu Xiaomi Mi Band 8 söylenti merkezini, izleyiciyi bir kolye gibi takma hakkında bilgilerle güncelledik.


Orijinal makale: Şirketin bilekleri vuran en son bütçe fitness takipçisi olan Xiaomi Mi Band 7’nin inanılmaz değeri bizi hala gıdıklıyor. Cihaz, güçlü bir giyilebilir ürünü küçük bir form faktörüne sığdırıyor ve bunu yaparken iyi görünüyor. Ve yine de, Xiaomi’nin bir sonraki yinelemesinde, Xiaomi Mi Band 8’de ne sunacağını dört gözle beklediğimizi görüyoruz. Şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin ve bu merkezi söylentiler olarak güncel tutacağımız için tekrar kontrol edin ve gerçekler ortaya çıkıyor.

Xiaomi Mi Band 8 olacak mı?

Bir Xiaomi Mi Band 7 kullanıcısı, yoga egzersizi sırasında müziğini bileğinden kontrol ediyor.

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi

Kesinlikle. Bütçe takipçisi arenasında artan rekabete rağmen Xiaomi, Mi Band serisiyle liderliğini koruyor. Xiaomi, yeni izleyicinin yolda olduğunu zaten onayladı. Xiaomi’nin seçili pazarlarda Mi Band 8 ve Avrupa gibi bölgelerde Xiaomi Smart Band 8 olarak yerleşik adlandırma kuralını sürdüreceğini varsaymanın güvenli olduğunu düşünüyoruz.

Xiaomi Mi Band 8 çıkış tarihi ne zaman?

Bir Xiaomi Mi Band 7 ve Xiaomi Mi Band 6, meşe bir masanın üzerinde duruyor.

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi

  • Xiaomi Mi Bandı: Temmuz 2014
  • Xiaomi Mi Bandı 2: Haziran 2016
  • Xiaomi Mi Bant 3: Mayıs 2018
  • Xiaomi Mi Bant 4: Haziran 2019
  • Xiaomi Mi Bant 5: Haziran 2020
  • Xiaomi Mi Bant 6: Mart 2021
  • Xiaomi Mi Bant 7: Mayıs 2022
  • Xiaomi Mi Bant 7 Pro: Haziran 2022

Yukarıdaki liste, Çin’deki önceki Mi Band nesillerinin lansman tarihlerini temsil ediyor. Tipik olarak, gruplar ulusal lansmanlarından birkaç hafta sonra küresel pazara çıktı. Xiaomi’nin Çin web sitesindeki resmi bir poster, en yeni fitness takipçisinin 18 Nisan 2023’te piyasaya çıkacağını ortaya koydu.

Mi Band 8 Pro olacak mı?

Bizde öyle umuyoruz. Mi Band 7 Pro incelememiz sırasında, daha pahalı olan modelin zarif tasarımı, dahili GPS’i ve uzun pil ömründen etkilendik. Bu modelin gelecek nesilde ideal olarak daha fazla iyileştirme ile geri döndüğünü görmek isteriz. Xiaomi seriyi tekrarlarsa, temel modelden yaklaşık bir ay sonra Çin’de duyurulacağını görmemiz muhtemel.

Hangi Xiaomi Mi Band 8 özelliklerini görmeyi bekleyebiliriz?

Tasarım ve özellikler

Xiaomi Mi Band 7 Hapı

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi

Mi Bantları genel tasarımda bir ton değişiklik göstermiyor, ancak geçen yılki model, önceki modellere göre çok daha büyük, daha canlı bir dokunmatik ekrana sahipti. Ayrıca sirkeler açısından hattın parlaklığını artırdı. Yeni modelde, alışveriş yapanlar bildiğimiz ve sevdiğimiz aynı hap şeklini ve aynı derecede çekici bir AMOLED ekranı bulacaklar. Hattın her zaman açık işlevselliğini ve Mi Band 7’de ilk gördüğümüz aynı yeniden tasarlanmış kullanıcı arayüzünü korumasını bekliyoruz.

Tarafından bildirilen sızdırılmış görüntülerde görebileceğiniz en büyük değişiklik Android’e Git yeni bir kayış tasarımıdır. Takip hapını sarmak yerine, yaklaşan kayış her iki taraftaki cihaza bağlanır. Bu, Mi Band 8’i mevcut Pro modelinin yanı sıra Fitbit’in Inspire 3’ü de dahil olmak üzere diğer popüler giyilebilir cihazlarla daha yakın hale getiriyor. .

Aynı rapor, grubun M2239B1 model numarasını içeriyor ve cihazın NRRA Kore sertifikasını aldığını doğruluyor. Resimler, önceki modelden biraz farklı bir sensör paketi gösteriyor, ancak dahili özellikler hala net değil. Cihazın Bluetooth 5.1’e (Mi Band 7’nin Bluetooth 5.2’sine kıyasla kağıt üzerinde bir düşüş) ve 3.87 voltluk bir pile sahip olacağına dair onay görüyoruz.

Ve görünüşe göre Mi Band 8’i takmanın tek yolu gruplar olmayacak. Xiaomi’nin kurucusu Lei Jun, Weibo sayfasında bir pandantif gibi asılmış Mi Band 8’in bir görüntüsünü yayınladı. Şirket, cihaz için kolye aksesuarları da yapıyor gibi görünüyor.

Sağlık ve fitness takibi

Bir kullanıcı, Xiaomi Mi Band 7'deki egzersiz seçeneklerini kaydırır.

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi

Sağlık ve zindelik izleme hakkında beklediğimiz pek çok ayrıntıyı görmemiş olsak da, yeni bandın muhtemelen önceki modele benzer bir deneyime sahip olacağını biliyoruz. Neyse ki Mi Band 7 incelememiz sırasında şirketin yaptığı iyileştirmelerden oldukça memnun kaldık.

Mi Band 8, muhtemelen tüm aktivite ve uyku takibi temellerinin yanı sıra sürekli kan oksijen izleme ve düşük SpO2 uyarıları, tüm gün kalp atış hızı, uyku ve stres izleme sunacaktır. Aynı şaşırtıcı sayıda spor izleme modunu da (120!) Bekliyoruz, ancak umarız çok daha fazlası olmaz. Önceki nesil gibi, Mi band 8 de muhtemelen egzersiz yükü, egzersiz etkisi ve dinlenme süresi gibi ayrıntılı fitness istatistiklerini ve VO2 max’ı izleyecektir.

Pro modelini bir adım önde tutan bir faktör olduğu için Xiaomi’nin bu modele GPS ekleyeceğinden emin değiliz. Büyük olasılıkla, temel model yalnızca bağlı GPS sunacaktır. Bununla birlikte, daha fazlasını öğrendikçe bu ayrıntıları güncel tutacağız.

Xiaomi Mi Band 8 fiyatı ne olacak?

Xiaomi Akıllı Bant 7 Pro ekranı

Oliver Cragg / Android Yetkilisi

Xiaomi Mi Band 7, hatta küçük bir fiyat artışı getirdi ve yaklaşık 60 $ için piyasaya sürüldü. Ayrıca bir ton yeni özellik ve tasarım açısından büyük bir yükseltme getirdi. Kısa bir süre sonra Xiaomi, akıllı saat tarzı ekrana sahip 100 doların üzerinde fiyatlı bir Pro modelini duyurdu. Şirket, takip hattına bu iki yönlü yaklaşımı tekrarlarsa, yaklaşmakta olan cihazların aynı fiyat noktalarına inmesini bekliyoruz.

Xiaomi’nin, kullanıcıların bileklerine önemli bir şey eklemediği sürece (yerleşik GPS lütfen?) Mi Band 8’i tekrar çarptığını hayal etmek zor. Büyük olasılıkla, birkaç büyük bilet özelliği, büyük ekranlı giyilebilir cihazlar için ayrılmış olarak kalacaktır.

Xiaomi Mi Band 8: Ne görmek istiyoruz?

Daha akıllı özellikler

Bir Xiaomi Mi Band 7, bir kullanıcının metin bildirimini ekranda görüntüler.

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi

Cihazın adındaki dört kelimeden biri “bant” olsa da, izleyici akıllı saat bölgesiyle daha yoğun bir şekilde flört ederse, tereddüt etmeyiz. Mevcut model, bildirimler ve müzik kontrolleri gibi birkaç akıllı özellik sunar, ancak yine de ağır vurucularda sınırlıdır.

Küresel modeller, NFC desteği sunmaz ve sesli asistana sahip değildir. Bunlar bir izleyicide duyulmamış şeyler değil, ancak bu fiyat noktasında nadir bulunuyorlar ve Xiaomi’yi rekabette önde tutmaya yardımcı olabilirler. Basitçe söylemek gerekirse, bu bütçe izleyicinin küçük form faktörünü seviyoruz ve keşke daha da sıkı çalışsaydı.

Yerleşik GPS

Xiaomi Mi Band 7 Arka Sensörler

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi

Pek olası olmamasına rağmen beslediğimiz bir başka boş hayal, yerleşik GPS. Şu an itibariyle, Xiaomi bu özelliği Mi Band 7 Pro için ayırdı.

Kimse telefonunu koşuya götürmekten hoşlanmaz. Elbette, bazen bir koşu yürüyüşe dönüştüğünde, bazı dostane aramaları ortadan kaldırmak için telefonunuzu elinizin altında bulundurmak güzeldir. Ancak, açık havada yapılan düzenli antrenmanları takip etmek için yerleşik GPS, sporcu dostu cihazları yalnızca gündelik aktivite takibi için uygun olanlardan ayırır. Bir bütçe takipçisinin kalıpları kırdığını görmeyi çok isteriz.

Daha iyi yatma zamanı izleme

Bir kullanıcı, Zepp Life uygulamasında uyku verilerini ve analizini inceler.

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi

Mi Band serisi küçük ve rahattır. Bunların ikisi de yatarken giyeceğiniz bir cihaz için harika tanımlayıcılardır. Ne yazık ki hem Mi Band 7 hem de Mi Band 7 Pro, inceleme dönemlerimizde tutarsız uyku verileri sağladı. Bir sonraki modelde, Xiaomi’nin gece izlemesini hızlandırdığını görmeyi umuyoruz. Bu fiyata Fitbit düzeyinde öngörüler beklemiyoruz ama yine de neden olmasın?

Önemli ölçüde basitleştirilmiş bir uygulama deneyimi

Mi Fitness ve Zepp Life uygulamasından alınan resimler, bir Xiaomi Mi Band 7'de toplanan kullanıcı verilerini yönetmek için iki seçenek gösterir.

Bu büyük bir soru bile değil ve yeni grubun kendisiyle çok az ilgisi var. Lansmanda Mi Band 7’nin iki farklı yardımcı uygulamayla uyumlu olduğu kanıtlandı: Zepp Life ve Mi Fitness. Ne yazık ki, hiçbiri kapsamlı bir deneyim sunmuyor. Örneğin Mi Fitness, Google Fit ile senkronize olamaz ve Zepp Life, Strava ile senkronize olamaz. Mi Band 8’in lansmanını net ve temizlenmiş bir uygulama durumuyla birlikte görmeyi umuyoruz.


Xiaomi Mi Band 8’den görmek istediğimiz her şey bu. En çok hangi özellikleri umuyorsunuz? Aşağıdaki ankete oy vererek bize bildirin.

Xiaomi Mi Band 8’de en çok hangi özellikleri görmeyi umuyorsunuz?

536 oy

Çıkış tarihi, söylentiler, fiyat, teknik özellikler, şimdiye kadar bildiğimiz her şey

Teknory