Cyberpunk 2077’nin yeni ışın izleme özelliği "Aşırı Hız Modu" GPU’nuzu ağlatacak

Cyberpunk 2077, “Overdrive Mode” adlı yeni bir ışın izleme güncellemesi alıyor. Yepyeni bir fragman, yeni güncellemenin sağladığı aydınlatmanın yanı sıra bir RTX 4090’ın performans ölçümlerini sergiliyor. Cyberpunk 2077 zaten yakın zamanda bir rönesansın tadını çıkarmış olabilir, ancak görünüşe göre geliştirici CD Projekt Red oyunla henüz işini bitirmedi. oyun, ilk kez RTX 4090 duyurulduğunda gösterilen yepyeni […]

Cyberpunk 2077’nin yeni ışın izleme özelliği "Aşırı Hız Modu" GPU’nuzu ağlatacak

Cyberpunk 2077, “Overdrive Mode” adlı yeni bir ışın izleme güncellemesi alıyor. Yepyeni bir fragman, yeni güncellemenin sağladığı aydınlatmanın yanı sıra bir RTX 4090’ın performans ölçümlerini sergiliyor.

Cyberpunk 2077 zaten yakın zamanda bir rönesansın tadını çıkarmış olabilir, ancak görünüşe göre geliştirici CD Projekt Red oyunla henüz işini bitirmedi. oyun, ilk kez RTX 4090 duyurulduğunda gösterilen yepyeni bir güncelleme alacak.

“Aşırı Hız Modu” olarak adlandırılan bu yeni ışın izleme ayarı, “yol izleme” adlı bir özelliği etkinleştirir. Bu nedenle, ışın izlemeli aydınlatma kaynaklarının az sayıda ve çok uzak olması yerine, oyun tamamen oyundaki tüm ışık yayan özelliklerden oluşturulur. Bu, tüm nesnelerin doğru gölgelenmesi ve aydınlatılmasına ek olarak daha gerçekçi aydınlatma sağlar.

11 Nisan’da piyasaya sürülen bu GPU bozucu özellik, daha önce yalnızca Quake II RTX gibi oyunlarda görülüyordu. Şimdi, işlenmesi gereken bütün, karmaşık bir oyun dünyası ile, Nvidia tarafından yayınlanan yepyeni bir fragmanda gösterildiği gibi, RTX 4090 gibi GPU’lar dizlerinin üzerine çökecek şekilde sergileniyor.

Cyberpunk 2077 Overdrive Modu: GPU yoğunluğu ne kadar?

Dexerto

Yol izleme sayesinde Night City sokakları hiç bu kadar güzel görünmemişti. Video, bir RTX 4090’a ek olarak Intel Core i9-12900k barındıran bir sistemi gösteriyor. Bu arada, oyun 4K çözünürlükte işlendi.

DLSS 3’ün çerçeve oluşturma sihirbazlığı olmadan, RTX 4090, 4K çözünürlüklerde yalnızca yaklaşık 17-33 FPS elde etmeyi başarabilirdi. DLSS 3 açıkken bu, yüzlerce kare hızına sıçrar; bu, Cyberpunk’ın Phantom Liberty genişlemesi için tam zamanında yeniden ziyaret etmek için bahane arayanlar için fazlasıyla yeterli.

Bununla birlikte, eski grafik kartlarına sahip olanlar, DLSS 2’ye güvenmek yerine DLSS 3’ten yararlanamayacaklar çünkü yeni özellik yalnızca RTX 40 serisi grafik kartlarıyla sınırlı. Daha düşük çözünürlüklerde, yeni Overdrive Modunun kare hızınız üzerinde biraz daha az etkisi olabilir, ancak yine de çalıştırmak için oldukça ağır bir beygir gücüne ihtiyacınız olmasını bekliyoruz.

Cyberpunk 2077’nin Overdrive Modu 11 Nisan’da başlıyor ve nihayet piyasaya çıktığında birkaç grafik kartı arasında test edeceğiz.

Teknory