Wear OS için gerçek zamanlı 3D saat yüzleri burada

TL;DR Facer, gerçek zamanlı 3D kullanan yeni saat yüzlerini kullanıma sunuyor. İlk parti, Facer Studio tarafından yapılan 15 gerçek zamanlı 3D yüzden oluşacaktır. Saat kadranları Galaxy Watch 4 ve 5, Pixel Watch, Fossil Gen 6 ve Qualcomm Snapdragon 4100 Plus yonga setinde çalışan tüm Wear OS cihazlarında çalışacak. Bu yılın başlarında, akıllı saat yüzü üreticisi […]

Wear OS için gerçek zamanlı 3D saat yüzleri burada

TL;DR

  • Facer, gerçek zamanlı 3D kullanan yeni saat yüzlerini kullanıma sunuyor.
  • İlk parti, Facer Studio tarafından yapılan 15 gerçek zamanlı 3D yüzden oluşacaktır.
  • Saat kadranları Galaxy Watch 4 ve 5, Pixel Watch, Fossil Gen 6 ve Qualcomm Snapdragon 4100 Plus yonga setinde çalışan tüm Wear OS cihazlarında çalışacak.

Bu yılın başlarında, akıllı saat yüzü üreticisi Facer, Mobvoi’nin TimeShow uygulaması şeklinde yeni bir rekabete girdi. Ancak görünüşe göre şirket, saat yüzü pazarındaki hakimiyetinin henüz kaymasına izin vermeyecek. Facer, 3D saat yüzlerini tanıtarak mücadeleyi bir adım öteye taşıyor.

Bugün Facer, Wear OS için gerçek zamanlı 3D saat yüzlerini kullanıma sunduğunu duyurdu. Facer’ın söylediğine göre sektörde bir ilk, şirket bu saat kadranlarının gerçek zamanlı 3D modeller kullandığını iddia ediyor. Bu 3B modellerin yüksek poligon sayısı, yüksek çözünürlüklü dokular ve gerçeğe yakın işleme özelliklerine sahip olduğu söyleniyor. Ek olarak, saat kadranlarında prosedürel olarak oluşturulmuş 3B tabanlı görsel efektler, etkileşimli 3B animasyonlar, dinamik aydınlatma efektleri ve parçacık efektleri bulunur.

Bu özellikler pili oldukça hızlı tüketecek gibi görünse de, görünüşe göre durum hiç de öyle değil. Facer, testlerinde saat yüzlerinin geleneksel yüzlerle yaklaşık aynı miktarda pil tükettiğini bulduğunu iddia ediyor.

Bu saat kadranları Galaxy Watch 4 ve 5, Pixel Watch ve Fossil Gen 6 ile uyumlu olacaktır. Ayrıca Qualcomm Snapdragon 4100 Plus yonga setinde çalışan Wear OS cihazlarıyla da çalışacaklardır. Şirket, modellerin Galaxy Watch 4 ve 5’te saniyede 60 kare hızında çalışacağını söylüyor ancak diğer saatler için kare hızının ne olacağından bahsetmedi.

Başlangıçta, 3D saat yüzlerinin ilk dalgası, şirketin dahili stüdyosu Facer Studios’tan 15 kreasyondan oluşacak. Ancak Facer, bunun Facer Creator Partner Programının bir parçası olan üçüncü taraf tasarımcılardan yüzlerce saat yüzü tarafından hızla takip edileceğini söylüyor.

Facer Premium üyesiyseniz, şirket bu 3D saat yüzlerinin ücretsiz olacağını söylüyor. Ancak üye değilseniz, yüz başına 1,99 ABD dolarına mal olacak. Onlara bir şans vermeye hazır mısınız? Vermek yapmak bir deneme.

Wear OS için gerçek zamanlı 3D saat yüzleri burada

Teknory