Dbrand, davayı yürüten Casetify’a davalarını dolandırdığı gerekçesiyle dava açtı

TL;DR Dbrand ve Zack Nelson (JerryRigEverything), Casetify’a telif hakkı ihlali nedeniyle dava açıyor. İkili, Casetify’ın “yıkılabilir kaplamaların” tasarımını bariz bir şekilde çaldığını iddia ediyor. Nelson, Casetify’ın kasalarında Dbrand tarafından satılanlarla aynı paskalya yumurtalarını nasıl kullandığını gösteren bir YouTube videosu bile yayınladı. Vaka yapımcısı Casetify kendisini sıcak hukuk çorbasına soktu. Rakip aksesuar üreticisi Dbrand ve YouTuber […]

Dbrand, davayı yürüten Casetify’a davalarını dolandırdığı gerekçesiyle dava açtı

TL;DR

  • Dbrand ve Zack Nelson (JerryRigEverything), Casetify’a telif hakkı ihlali nedeniyle dava açıyor.
  • İkili, Casetify’ın “yıkılabilir kaplamaların” tasarımını bariz bir şekilde çaldığını iddia ediyor.
  • Nelson, Casetify’ın kasalarında Dbrand tarafından satılanlarla aynı paskalya yumurtalarını nasıl kullandığını gösteren bir YouTube videosu bile yayınladı.

Vaka yapımcısı Casetify kendisini sıcak hukuk çorbasına soktu. Rakip aksesuar üreticisi Dbrand ve YouTuber Zack Nelson (JerryRigEverything), Casetify’ı ticari bir işbirliği içinde kendileri tarafından tasarlanan bir dizi akıllı telefon kılıfını bariz bir şekilde kopyalamakla suçladı.

Nelson, Casetify’ın iddia ettiği tasarım hırsızlığını YouTube’da açıkladı ve videosunda sunulan yanlış davranış kanıtlarını göz ardı etmek zor. Dbrand ve Nelson, Casetify’ın birlikte tasarladıkları “yırtılabilir kaplamalar” adı verilen bir dizi akıllı telefon kılıfını kopyaladığını iddia ediyor. Casetify’ın bu vakalara ilişkin versiyonuna “Ters Yüz” adı veriliyor.

Nelson’ın açıkladığı gibi, söküm yapan ve kendin yap onarım fikrine sahip olmayan tek kişi o değil. Casetify, Inside Out vakalarını aslında kendi gerçekleştirdiği sökme işlemlerine dayandırsaydı, Nelson ve Dbrand’ın yaklaşımlarıyla ilgili herhangi bir sorun yaşamazlardı. Ancak öyle görünüyor ki Casetify, Dbrand ve Nelson’ın tasarımlarına özel unsurları utanmadan ödünç almış.

Dbrand ve Nelson’ın oluşturduğu vakalar arasında Nelson’ın popüler JerryRigEverything videolarında söylediği şeylerden alıntı yapan paskalya yumurtaları benzeri metinler, Dbrand’ın kuruluş tarihi ve daha fazlası yer alıyor. İlginçtir ki, Casetify’ın Inside Out kasa serisi aynı paskalya yumurtalarını ve öğelerini içeriyor; bu da şirketin Dbrand ve Nelson’ın tasarımlarını kopyalayıp yapıştırdığını kuvvetle akla getiriyor.

Casetify ürünlerimizi çaldı. Şimdi onlara dava açıyoruz.

İşte böyle öğrendik… (1/6)

İkili şimdi telif hakkı ihlali nedeniyle Casetify’a karşı milyonlarca dolarlık federal dava açtı. Bu arada Casetify, Inside Out vakalarını web sitesinden zaten kaldırdı. Bunun dışında firmadan resmi bir yanıt gelmedi.

Dbrand, davayı yürüten Casetify’a davalarını dolandırdığı gerekçesiyle dava açtı

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow