DC Movies’in Felaket 2022’si Sektör Uzmanı Tarafından Acımasızca Özetlendi

2022, gişede üzücü bir yıl oldu DC Stüdyolarıve bir endüstri uzmanına göre gelecek pek iyi görünmüyor. Warner Bros.’un bir bölümü olan DC Studios, bu yıl yeniden markalaşmadan önce 2016 yılında DC Films olarak kuruldu ve DC Comics karakterlerine dayanan filmlerin ve TV şovlarının yapımına adanmıştır. Bugüne kadar birden fazla film çekildi ve şirketin Marvel Sinematik […]

DC Movies’in Felaket 2022’si Sektör Uzmanı Tarafından Acımasızca Özetlendi

2022, gişede üzücü bir yıl oldu DC Stüdyolarıve bir endüstri uzmanına göre gelecek pek iyi görünmüyor. Warner Bros.’un bir bölümü olan DC Studios, bu yıl yeniden markalaşmadan önce 2016 yılında DC Films olarak kuruldu ve DC Comics karakterlerine dayanan filmlerin ve TV şovlarının yapımına adanmıştır. Bugüne kadar birden fazla film çekildi ve şirketin Marvel Sinematik Evreni’ne cevabı olan DC Extended Universe (DCEU) bölümü şimdiye kadar farklı derecelerde başarıya sahip 11 film yayınladı.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

DC’nin en iyi çabalarına rağmen 2022 şirket için iyi bir yıl olmadı ve merakla beklenen filmler siyah adam şirket içinde kargaşaya neden olan toptan değişikliklere ek olarak gişede düşük performans gösterdi. Gerçekten de, endüstri uzmanı Matt Belloni, eski editör Hollywood Muhabiripodcast’inin yakın tarihli bir bölümünde konu hakkında samimi bir şekilde konuştu, Şehir. Şirketin felaketle geçen yılını özetleyen Belloni, DC’nin ekran içi ve ekran dışı sorunlarını “yılın mağlubiyeti”, aynı zamanda şirketin odak ve yönden yoksun göründüğünü de öne sürüyor. Aşağıdaki yorumların tamamını okuyun:

“Pekala, yılın fiyaskosu… Warner Bros. Discovery’nin bir bölümüne gideceğim, o da DC. Ve DC’nin geçirdiği yıla bakarsanız, bu oldukça önemli. Demek istediğim, Batman serisini Mart ayında yeniden başlattıklarını bir kenara bırakırsak, ki bence dahil olan her şey göz önüne alındığında, o film dünya çapında 770 milyon dolar hasılat yaptı, bu bir başarı, o yüzden bunu bir kenara bırakın. Ancak yılın geri kalanı DC’de pek iyi değil. Bakarsanız, her şeyden önce, bu yaz çıkan League of Super-Pets vardı, yaklaşık 200 milyon dolar hasılat elde etti, başarılı olmadı. Yaz sonunda ertelenen ve sonbaharda vizyona giren Black Adam with the Rock vardı, bu film yaklaşık 200 milyon dolara mal oldu ve yaklaşık 390 milyon dolar kazandı, bu DC süper kahraman filmlerinden bahsederken yeterli değil.

Ardından, filmlerle ilgili birbiri ardına tartışma ve skandallar yaşadılar, The Flash’taki Ezra Miller durumundan her şey, Ezra Miller şimdi bir suçla itham edildiğinde, bu filmi ileride nasıl ele alacakları belli değil. Ezra Miller’ın etrafında dönen bir sürü başka şey var. Batgirl filminin vergi indirimi için bittikten sonra iptal edildiği ve o filmde çalışan tüm insanları öfkelendiren Zaslav fiyaskosunu yaşadılar, sonbahar boyunca bir anlatı haline geldi. Hatta bakarsanız, Aquaman 2’nin yıldızı, yıldızlardan biri olan Amber Heard, Warner Bros.’u DC aracılığıyla içine sürükleyen tüm Johnny Depp durumuna sahipti. Justice League’de yer alan Ray Fisher, stüdyoya karşı ayrımcılık ve ırkçılık iddialarını sürdürmeye devam etti.

Ardından, yönetici işlerine bakarsınız. Bu yıl James Gunn ve Peter Safran ile yeni liderlik getirdiler ve bu zorlu bir geçiş oldu. Daha önce işi olan Walter Hamada, dışarıda olduğunu biliyordu ama topal bir ördekti ve sözde onu kalmaya ikna etmeye çalıştıkları ve kalmadığı bu garip durumdu. Sonra, Henry Cavill’in Süpermen olarak Kara Adam’ın sonuna çekildiği ve Süpermen olarak geri döndüğünü öne sürdüğü bu gerçekten garip bir durum yaşadılar. Yaptığı Instagram devralması da Süpermen olarak geri döndüğünü öne sürdü. Ama sonra, günler sonra, yeni DC adamları gelir. ‘Biliyor musun, bunu yapmayacağız’ derler ve neredeyse yedi veya sekiz hafta sonra, Henry Cavill’i ofislerine çağırırlar ve ‘Evet’ derler. , Kovuldun. Yeni bir Süpermen alıyoruz.’

Tüm bunlar – Patty Jenkins Wonder Woman 3 tedavisinden kurtuldular – tüm bunlar DC’de bir kaos yılı oldu. Ve bazıları bunun haklı olduğunu, yeni bir liderlik getirdiğinizde, evi temizlemeniz ve baştan başlamanız gerektiğini ve bir noktada ifade edecekleri açık bir plana sahip olduklarını söyleyecektir. Ama bana göre yılın fiyaskosu.”

İlgili: Joker’den Sonra İstediğimiz Bağımsız DC Filmleri


DC Studios Buradan Nereye Gidiyor?

Gelecek, DC Studios için belirsiz ve durum belki de birçok insanın düşündüğünden daha kötü. Stüdyo, bazılarının MCU başarı seviyeleri olarak algıladığı şeyleri istemekle uzun süredir eleştirildi, ancak MCU’nun bu başarıya ulaşması uzun vadeli çabalar göstermeden aldı. Bu, stüdyo tarafından yapılan düzenli yeniden başlatma girişimleri nedeniyle belirgin hale geldi – her ikisi de yumuşak İntihar Timi yeniden başlat ve yeni yarasa Adam Franchise son beş yılda piyasaya sürüldü. Bu, yıldızlarla oldukça duyurulan sözleşme sorunları ve DC Studios’un başkanı olarak atanan eski MCU altın çocuğu James Gunn ile yönetici düzeyinde bir değişiklik ile birleştirildi.

Pek çok hayran, DC Studios’un en büyük başarı şansının, Süpermen ve Batman’in yeniden şekillendirilmesinde yattığına inanıyor. Bununla birlikte, şu anda şirketi kasıp kavuran deniz değişikliği ve Dwayne Johnson ve Henry Cavill gibi yüksek profilli yıldızların ayrılması, DC sadıkları arasında birkaç sinire neden oluyor. Bu, şu haberle birleştirildi: Harika Kadın 3 Patty Jenkins ile devam etmeyecek ve Gunn, Gal Gadot’un DCU’dan ayrıldığına dair söylentileri çürütmek zorunda kaldı. DC Studios için önümüzdeki birkaç yıl çok önemli ve şu anda gişede çok az hata payı var. Umut, Gunn ve yardımcı stüdyo başkanı Peter Safran’ın gemiyi sabitleyebilmesi ve gelecek filmlerin Flaş ve Aquaman ve Kayıp Krallık DCEU’yu gişede yeniden ateşleyebilir ve MCU ile rekabet etmelerine yardımcı olacak rakamları getirebilir.

Şirketin gelecekte izleyeceği yön belirsizliğini koruyor, ancak DC Studios’un geçmişte başarılı olduğu alanlardan biri, daha karanlık ve daha gösterişli projeleri oldu. Yarasaadamve Oscar ödüllü hit Joker. Bu türden daha fazla film kesinlikle yardımcı olacak ve sayfada okuduklarına biraz daha yakın tonda çizgi roman filmleri arayan izleyicilerin ilgisini çekecektir. Şimdilik DC hayranları, Gunn ve Safran’ın aklındaki diğer değişiklikleri görmek için endişeli bir bekleyişle karşı karşıya kalacak, ancak şu açık ki, DC Stüdyoları gişede servetini tersine çevirmek için kendisini oldukça sert bir şekilde yeniden keşfetmesi gerekiyor.

Sonraki: DC Studios’un Yapması Gereken En Büyük Değişiklik

Kaynak: Şehir

Teknory