DCEU’nun 393 Milyon Dolarlık Flop Listeleri 1 Yıl Sonra Netflix’te

Özet Black Adam, gişedeki başarısızlığına rağmen Netflix’te bir miktar başarı elde etti. Black Adam 2 gerçekleşecek olsaydı, muhtemelen bir DC Elseworlds filmi veya yeni DC Universe’de bağımsız bir film olarak düşünülebilirdi. Karakterin Netflix’te yeni keşfedilen popülerliğine rağmen şu anda Black Adam’ın yaklaşan herhangi bir DC projesinde yer alması planlanmıyor ve bu da karakterin geleceğini belirsiz […]

DCEU’nun 393 Milyon Dolarlık Flop Listeleri 1 Yıl Sonra Netflix’te

Özet

  • Black Adam, gişedeki başarısızlığına rağmen Netflix’te bir miktar başarı elde etti.
  • Black Adam 2 gerçekleşecek olsaydı, muhtemelen bir DC Elseworlds filmi veya yeni DC Universe’de bağımsız bir film olarak düşünülebilirdi.
  • Karakterin Netflix’te yeni keşfedilen popülerliğine rağmen şu anda Black Adam’ın yaklaşan herhangi bir DC projesinde yer alması planlanmıyor ve bu da karakterin geleceğini belirsiz bırakıyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Kara Adam DCEU bölümü Netflix’in en iyi listelerinde yer aldığından, gösterime girdikten bir yıl sonra yeni bir ilgi görüyor. James Gunn’ın DC Evreni ufukta görünürken, DCEU da on yıllık bir aradan sonra resmi olarak sona eriyor. Aquaman ve Kayıp Krallık Franchise’ı tamamlayacak. Her ne kadar sona eriyor olsa da DCEU’nun büyük bir patlama ile sona ereceği söylenemez çünkü son filmlerinden bazıları Warner Bros. Discovery için gişede başarısız oldu.

David Ayer ise İntihar Kadrosu 2016’dan itibaren 5. sırada yer alıyor netflixbir DCEU filmi daha ilk 10 listesine girmeyi başardı. Ekim 2022’de vizyona giren Dwayne Johnson’ın Kara Adam dünya çapındaki gişede 393 milyon dolar topladıktan sonra şu anda 8. sırada yer alıyor. Bu, yayın hizmeti ile Warner Bros. Discovery arasında yapılan yeni bir anlaşmayla birkaç DCEU filminin Netflix’e taşınmasından kısa bir süre sonra gerçekleşti.

İlgili
DCEU Filmleri Sırayla Nasıl İzlenir (Çıkış Tarihine Göre ve Kronolojik Olarak)

DCEU’nun zaman çizelgesi DC Universe’de yeniden başlatılmak üzere olabilir, ancak DCEU’yu yayınlanma sırasına veya kronolojik sıraya göre nasıl izleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.


Black Adam 2 Hiç Olacak mı?

Netflix’in başarısı Kara Adam olup olmadığına ilişkin soruları yeniden alevlendiriyor. Kara Adam 2 film aslında bir gün gerçekleşecek. Aralık 2022’de Johnson, devam filminin potansiyel durumuyla ilgili bir güncelleme yaptı ve karakter için hâlâ ileriye dönük planlar olmasına rağmen Black Adam’ın bunu yapacağını ortaya koydu. “hikaye anlatıcılığının ilk bölümünde yer almayın” Bölüm 1, “Tanrılar ve Canavarlar”a atıfta bulunuyor. Ancak oyuncu ayrıca DC ve yapım şirketi Seven Bucks’ın “Black Adam’ın gelecekteki DC çoklu evren bölümlerinde kullanılabileceği en değerli yolları keşfetmeye devam etme konusunda anlaştık.”

Eğer Kara Adam 2 gerçekleşecek olsaydı, mantıksal olarak bir DC Elseworlds filmi olması gerekirdi, çünkü bu noktada potansiyel bir DCEU devamı, yeni DC Universe ortaya çıktığında alternatif bir dünyanın parçası olarak değerlendirilecektir. Bununla birlikte DCU, serideki diğer aktörlerin DCU’daki DCEU rollerini yeniden canlandırmasına benzer şekilde, Johnson’ın DCEU ile hiçbir bağı olmayan, Black Adam’ın yeni bir versiyonunu oynaması yaklaşımını her zaman benimseyebilir. Ancak bu noktada, Netflix’teki yeni popülerliğe rağmen Black Adam karakteri yakın gelecekte herhangi bir DC projesinde yer alacak gibi görünmüyor.

Göre Kara Adam jenerik sonrası sahnede Johnson’ın bir sonraki filmi ona ve Henry Cavill’in Süpermen’ine odaklanacaktı.

Black Adam’ın solo filminin ardından DCEU’da yer alması için aklında bu kadar çok plan varken, özellikle Johnson’ın filmi geliştirmesinden bu kadar uzun süre sonra dünyanın bu planların hayata geçtiğini asla göremeyeceği bir utanç. Amerika Adalet Cemiyeti’nin kurulmasından Black Adam’ın Kahndaq’ı yeniden inşa etmesine kadar, kesinlikle hayata geçmeyecek pek çok kayıp potansiyel var. Umarım Johnson ya da onu oynayan başka bir aktör olsun. Kara Adam bir noktada yeniden büyük ekranda yayınlanacak.

Kaynak: netflix

Önemli Çıkış Tarihleri

Teknory