Indiana Jones 5: Çıkış tarihi, oyuncu kadrosu, olay örgüsü ve daha fazlası

Harrison Ford’un Indiana Jones 5’teki uzun zamandır beklenen dönüşü hakkında çıkış tarihi ve fragmanından oyuncu kadrosuna, olay örgüsüne ve diğer ayrıntılara kadar bildiğimiz her şey burada. Ford’un kırbaçlı, Nazi dayak arkeologunun ilk kez Raiders of the Lost Ark’da sinematik bir ikon haline gelmesinden bu yana 40 yıldan fazla zaman geçti. En son 2008’de Kingdom of […]

Indiana Jones 5: Çıkış tarihi, oyuncu kadrosu, olay örgüsü ve daha fazlası

Harrison Ford’un Indiana Jones 5’teki uzun zamandır beklenen dönüşü hakkında çıkış tarihi ve fragmanından oyuncu kadrosuna, olay örgüsüne ve diğer ayrıntılara kadar bildiğimiz her şey burada.

Ford’un kırbaçlı, Nazi dayak arkeologunun ilk kez Raiders of the Lost Ark’da sinematik bir ikon haline gelmesinden bu yana 40 yıldan fazla zaman geçti. En son 2008’de Kingdom of the Crystal Skull’da görüldü, hayranlar tarafından geniş çapta alay edildi (ve temelde reddedildi). .

Lucasfilm ve Disney’in karakteri yeniden canlandırıp canlandırmayacağına dair söylentiler dolaşırken, Ford’un artık 80 yaşında olduğu düşünülürse, Indiana Jones 5’te bir kez daha geri dönecek.

Film, son iki yılda senaryo yeniden yazımları, yaralanmalar veya küresel kısıtlamalar gibi çok büyük ve sürekli aksiliklere göğüs gerdi – ancak artık bir yıldan az bir süre kaldı, bu yüzden Indiana Jones 5 hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Indiana Jones 5 çıkış tarihi: Ne zaman çıkıyor?

Indiana Jones 5, 30 Haziran 2023’te vizyona girecek. Sadece sinemalarda izlenebilecek.

Beşinci filmin gelişimi, Ford’un Kingdom of the Crystal Skull gibi bir 20 yıl daha sürmezse başka bir devam filmi için oyun oynayacağını söylediği 2008’de başladı.

Indiana Jones 5'te Harrison FordLucasfilm

Indiana Jones 5’teki Harrison Ford.

2010’da Ford söyledi BBC haberleri: “Steven [Spielberg] ve George [Lucas] ve ben bir fikir tohumu üzerinde hemfikirim ve ondan ne çıkacağını görüyoruz.

“Süreç şöyle işliyor. Temel bir anlaşmaya varıyoruz ve sonra George uzun bir süre ayrılıyor ve üzerinde çalışıyor. Sonra Steven ve ben onu bir şekilde, embriyonik bir şekilde alıyoruz.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

“Sonra hoşumuza giderse George ile üzerinde çalışmaya başlarız ve bir noktada hazır olur ve yaparız.”

2015’te, Disney’in Lucasfilm’i satın almasından üç yıl sonra, Kathleen Kennedy başka bir Indiana Jones filmi olacağını doğruladı.

Indiana Jones 5 için çıkış tarihi başlangıçta 19 Temmuz 2019 olarak belirlenmişti, ancak senaryo sorunları, Spielberg’in Ready Player One ve The Post gibilerini yönetmesi ve küresel kısıtlamalar arasında, birkaç gecikmeye maruz kaldı – birçok kişi bunun olacağını düşündü. asla olmaz

Indiana Jones 5 şimdi James Mangold tarafından yönetiliyor. Film nihayet Şubat ayında çekimleri tamamladı ve resmi Indiana Jones Twitter hesabı çıkış tarihini Mayıs ayında onayladı.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Indiana Jones 5 fragmanı: Fragman var mı?

ne yazık ki Yazma sırasında Indiana Jones 5 için bir fragman yok. Çevrimiçi yayınlandığında bu alanı güncelleyeceğiz.

Şimdiye kadar sahip olduğumuz tek şey, bir altın ışık fonunda Ford’un siluetini gösteren bazı ilk bakış görüntüleri. John Williams’ın uğultulu melodisi, bu yılın başlarında Star Wars Celebration’da sahnede icra edildiğinde ortaya çıktı. Williams ayrıca devam filminin müziklerini yapmak için geri döndü.

Ford, bu olay için etkinliğe katıldı ve kalabalığa “yaptığımız filmle gurur duyduğunu” söyledi.

“Başka bir durumda John’a birlikte olma şansımız olduğunu ve müziğin beni gittiğim her yerde takip ettiğini söyledim. Ve biliyor musun, bundan mutluyum.”

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Diğer görüntüler yakın zamanda yayınlandı İmparatorluk Dergisikahramanı daha yakın bir şekilde tasvir ediyor.

Indiana Jones 5 oyuncu kadrosu: İçinde kimler var?

Birincisi ve en önemlisi, Harrison Ford, Indiana Jones 5’in baş kahramanı olarak geri döndü.

Ford, 2019’da Today programına çıktı ve kendisine Indy rolünü başka bir aktörün devralma olasılığının sorulduğu yer. “Anlamıyor musun? Ben Indiana Jones’um. Ben gittiğimde, o gitti. Kolay,” dedi.

Geri kalanı Indiana Jones 5 oyuncu kadrosu şunları içerir:

  • Phoebe Waller-Köprü Helena olarak
  • Mads Mikkelsen
  • Thomas Kretschmann
  • Boyd Holbrook
  • Shaunette Renee Wilson
  • Toby Jones
  • Antonio Banderas

Waller-Bridge’in bir “maceracı ve femme fatale” oynadığına inanılıyor ve Mangold şöyle diyor: “Göz kamaştırıcı bir aktör, parlak bir yaratıcı ses ve şüphesiz setimize getireceği kimya olan Phoebe’yi eklediğinizde, yardım edemem ama Indiana Jones kadar şanslı hissediyorum.”

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Diğer oyuncuların oynadığı karakterler hakkında çok az şey biliniyor.

Indiana Jones 5 konusu: Konusu nedir?

Yazma sırasında Indiana Jones 5 ile ilgili resmi bir olay örgüsü detayı yok.ancak yol boyunca bazı bilgiler ve sızıntılar oldu.

İlk şey ilk: kesinlikle bir yeniden başlatma değil. Ah hayır, Harrison Ford işin içinde olacak. Bu bir yeniden başlatma değil. Bu bir devam… Bekleyemiyor. o kesinlikle [up for it]”Kennedy söyledi BBC haberleri.

İkincisi, Kingdom of the Crystal Skull’ın 50’lerde geçtiğini düşünürsek, Indiana Jones’un 60’larda geçmesi muhtemel. The Velvet Underground hakkında bir tweet’te, Mangold daha önce söz konusu o “zihinsel olarak 60’ların NYC’sinde yaşıyordu … çünkü üzerinde çalıştığım tüm filmlerin geçtiği yer orası.”

Üçüncüsü, hem Naziler hem de Naziler düşünüldüğünde film bir şekilde zamanda yolculuk içerecek gibi görünüyor. Romalı askerler set fotoğraflarında görüldü, bu da olay örgüsünün bir zaman makinesi içerebileceğini düşündürüyor.

Harrison Ford’a göre bu beşinci film, dizinin neden dördüncüyle bitmediğini gösterecek: “Yolculuğunun sonunda Indiana Jones’un olduğu yeri görmenin güzel olacağını düşündüm,” diye açıkladı. imparatorluk. “Eğer bir senaryo çıkarsa, bana karakteri genişletmem için bir yol verdiğini hissettim.” Bu özel senaryo, Mangold ile birlikte yazan Jez ve John-Henry Butterworth’tan geliyor.

Mangold ayrıca Empire ile konuşarak, “Bunu gün batımında bir kahraman hakkında bir film haline getirmeyi bulmak benim için gerçekten önemli hale geldi.”

“Indy’nin yaşı hakkında dile getirdiğim sorunlar, o sırada geliştirilmekte olan materyallerde ele alındığını düşündüğüm şeyler değildi. ‘Eski’ espriler vardı ama malzemenin kendisi bununla ilgili değildi. Bana göre, en büyük sorumluluğun ne olursa olsun, doğruca ona doğru uçmalısın. Orada yokmuş gibi davranmaya çalışırsan, yol boyunca sapanlar ve oklar alırsın.”

göre bir çerçeve, yapımcı Frank Marshall şunları söyledi: “Bu harika bir hikaye, harika bir karakter ve bence bu filmden çok memnun kalacaksınız. Herkesin bir Indiana Jones filminden isteyeceğini düşündüğüm her şey.”

ile yapılan bir röportajda Hollywood MuhabiriMikkelsen ayrıca alay etti: “[Raiders of the Lost Ark] en sevdiğim filmlerden biriydi ve 1940’ların o altın dizi dönemini sızdırdı – ve bu beşinci filmde de var.

“Ağır bir şekilde birinci ve ikinci filme geri dönüyorlar ve o orijinal hissi, orijinal Indy’yi, yoğun ve destansı bir şeyi alıyorlar.”

Bu makaleyi yeni duyurular üzerine güncelleyeceğiz.

Teknory