Discord Aşırı İşe Alım Nedeniyle 170 Çalışanı İşten Çıkardı

Topluluk sohbeti uygulama şirketi Discord, yeni bir rapora göre 170 çalışanını veya personelinin yüzde 17’sini işten çıkardı. Sınır. Discord CEO’su Jason Citron, fazla işe almanın şirketin çalışma biçiminde “daha az verimli” hale gelmesine yol açtığını belirtiyor. İşten çıkarmalar çeşitli departmanlardaki insanları etkiledi. Sınır Citron’dan, halihazırda gerçekleşmiş olan işten çıkarmaları duyuran çalışanlara gönderilen dahili bir not […]

Discord Aşırı İşe Alım Nedeniyle 170 Çalışanı İşten Çıkardı

Topluluk sohbeti uygulama şirketi Discord, yeni bir rapora göre 170 çalışanını veya personelinin yüzde 17’sini işten çıkardı. Sınır. Discord CEO’su Jason Citron, fazla işe almanın şirketin çalışma biçiminde “daha az verimli” hale gelmesine yol açtığını belirtiyor. İşten çıkarmalar çeşitli departmanlardaki insanları etkiledi.

Sınır Citron’dan, halihazırda gerçekleşmiş olan işten çıkarmaları duyuran çalışanlara gönderilen dahili bir not aldı. Bu not, işten çıkarmaların neden gerçekleştiğini, etkilenen çalışanların artık bir işlerinin olmadığını bildiren e-postayı ne zaman alacaklarını ve Discord’da kalanlar için takip toplantılarını açıklıyordu.

Citron, notta “Hızla büyüdük ve iş gücümüzü 2020’den bu yana 5 kat artırarak daha da hızlı genişlettik” diye yazıyor. “Sonuç olarak, daha fazla proje üstlendik ve çalışma şeklimizde daha az verimli hale geldik. Bugün, kuruluşumuza daha fazla çeviklik kazandırmak için odak noktamızı netleştirmemiz ve birlikte çalışma şeklimizi iyileştirmemiz gerektiği konusunda giderek daha açık hale geliyoruz.

“İş gücümüzün boyutunu küçültme kararına büyük ölçüde yol açan şey budur. Zor olsa da bunun bizi, kullanıcılarımıza harika ürünler sunan ve misyonumuzu destekleyen güçlü ve kârlı bir iş kurmaya devam etmek için en iyi konuma getireceğinden eminim. Gelecek yıllar.”

Dahili notun tamamını şu adreste okuyabilirsiniz: Sınır Burada. Sınır Yayının kaynaklarına göre Discord’un, “bilançosunda nakit olarak 700 milyon dolardan fazla nakit ve bu yıl kârlı olma hedefiyle” toplamda yaklaşık 1 milyar dolar fon topladığını yazıyor.

Discord’daki işten çıkarmalar, 2024’ün ilk birkaç haftasındaki yürek burkan bir trendi takip ediyor. Daha bu hafta, video oyun motoru yaratıcısı Unity’nin Mart ayı sonuna kadar 1800 çalışanını (iş gücünün yüzde 25’i) işten çıkarmayı planladığını öğrendik. Twitch şirketi 500 kişiyi (personelinin yüzde 35’i) işten çıkarıyor.


Bu haftaki bu işten çıkarmalar dizisi, oyun yapanlar ve oyuna komşu endüstrilerde çalışanlar için korkunç bir 2023’ün ardından geldi.

Microsoft, geçen yılın Ocak ayında, Ekim ayında tamamladığı 69 milyar dolarlık Activision Blizzard satın alımının ardından 10.000 çalışanını işten çıkarmıştı.

2022’nin Callisto Protokolü’nün arkasındaki ekip olan Striking Distance Studios, 2023 yılının Ağustos ayında 30’dan fazla çalışanını işten çıkardı. Aynı ay, Mass Effect ve Dragon Age geliştiricisi BioWare, uzun süredir stüdyo emektarları da dahil olmak üzere 50 çalışanını işten çıkardı. Ertesi ay, Eylül ayında, Immortals of Aveum geliştiricisi Ascendant Studios, personelinin yaklaşık %45’ini işten çıkardı ve Fortnite geliştiricisi Epic Games 830 çalışanını işten çıkardı.

Geçen yılın ekim ayında, The Last of Us geliştiricisi Naughty Dog en az 25 çalışanını işten çıkardı ve Telltale Games de işten çıkarmalara maruz kaldı, ancak etkilenen çalışanların gerçek sayısı henüz açıklanmadı. Dreams geliştiricisi Media Molecule, Ekim ayının sonlarında 20 çalışanını işten çıkardı.

Kasım ayında Amazon Games 180 personelini, Ubisoft 100’den fazla çalışanını, Bungie yaklaşık 100 geliştiriciyi ve 505 Games’in ana şirketi Digital Bros, personelinin %30’unu işten çıkardı.

Aralık ayında Embracer Group, yenilenmiş TimeSplitters stüdyosu Free Radical Design’ı kapattı ve yılın başlarında Embracer, 30 yılı aşkın geliştirme geçmişine sahip bir stüdyo olan Saints Row geliştiricisi Volition Games’i kapattı. Kış tatilinden birkaç hafta önce Dungeons & Dragons ve Magic: The Gathering’in sahibi Hasbro 1.100 çalışanını işten çıkardı.

oyun sektörü bu tür korkunç işten çıkarmaların etkilerini önümüzdeki yıllarda da mutlaka hissedecek. Kalpleri oyun Bilgilendirici personel işten çıkarmalardan veya kapanmalardan etkilenen herkesin yanındadır.

[Source: The Verge]

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow