Discord, mobil uygulama düzenini güncelledi ve kullanıcılar bundan kesinlikle nefret ediyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Discord yakın zamanda mobil uygulamasının düzenini güncelledi, web ve masaüstü düzenlerini taklit etmekten uzaklaşıp küçük ekran için optimize etmeye başladı. Ancak kullanıcılar, diğer şikayetlerin yanı sıra, güncellemeden hoşlanmadıklarını yüksek sesle dile getirerek güncellemenin hatalı olduğunu ve yılların kas hafızasına aykırı olduğunu iddia ediyor. Discord, kullanıcıların eski düzene geri dönemeyeceğini […]

Discord, mobil uygulama düzenini güncelledi ve kullanıcılar bundan kesinlikle nefret ediyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Discord yakın zamanda mobil uygulamasının düzenini güncelledi, web ve masaüstü düzenlerini taklit etmekten uzaklaşıp küçük ekran için optimize etmeye başladı.
  • Ancak kullanıcılar, diğer şikayetlerin yanı sıra, güncellemeden hoşlanmadıklarını yüksek sesle dile getirerek güncellemenin hatalı olduğunu ve yılların kas hafızasına aykırı olduğunu iddia ediyor.
  • Discord, kullanıcıların eski düzene geri dönemeyeceğini ve yeni düzenin kalıcı olduğunu belirtti.

Discord, kullanabileceğiniz en iyi mesajlaşma uygulamalarından biridir, özellikle de arkadaşlarınız ve ailenizle daha basit bire bir sohbetler yerine topluluklar oluşturmaya daha fazla odaklanmak istiyorsanız. Discord’un güçlü bir masaüstü ve web deneyimi var ve mobil uygulama da uzun süre aynısını taklit etti. Son zamanlarda Discord’da duyuruldu mobil uygulaması için görünüşte mobil öncelikli bir deneyim için optimize edilmiş yeni bir düzen. Ancak görünen o ki kullanıcılar şu ana kadar güncellemeden hoşlanmadı ve Discord, çok az sayıda kişiyi Discord Nitro aboneliklerini iptal etmeye zorlamış olabilir.

Discord, 5 Aralık 2023’te uygulamada yeni mobil düzenini resmi olarak kullanıma sunmaya başladı. Bu yeni düzenin, Discord’un mobil yaklaşımını yeniden odaklayacağı söyleniyor. Yeni düzen, yalnızca web deneyimini daraltmak yerine Discord’u mobil uyumlu hale getirmeye çalışıyor. Bu hareketin, Discord’un yıllar içinde eklediği çok sayıda özelliği barındırmak ve muhtemelen Discord’un mobil kullanıcı tabanını büyütmesine ve mobil öncelikli diğer anlık mesajlaşma uygulamalarıyla rekabet edebilmesine olanak sağlamak için gerekli olduğu söylendi.

Ancak kullanıcılar güncellemeden nefret ediyor. X (eski adıyla Twitter olarak bilinen platform) ve Reddit’te çok sayıda şikayet var. Kullanıcılar öncelikle masaüstü ve mobil sürümler arasındaki uyumsuzluğun, yerleşik kas hafızalarına zarar vermesinden şikayetçi.

Resim 443

Birçoğu yeni kullanıcı arayüzünü kafa karıştırıcı ve gezinmeyi zor buluyor, bazıları ise hatalar bildiriyor. Örneğin, bazı kullanıcılar için mobil uygulama, telefonun otomatik döndürme ayarını görmezden gelebilir (ve bunun beni ne kadar rahatsız edeceğini size anlatamam).

NEDİR BU DISCORD GÜNCELLEMESİ

Uygulamayı güncellemeseniz bile uygulama düzeni, sunucu tarafı aktarımı yoluyla güncellenecektir.

Resim 444

Kullanıcılar ve hatta yayıncılar, Discord’u mobil düzeni tekrar değiştirmeye ve iki katına çıkarmamaya çağırıyor.

Resim 445

Gibi Dexerto Raporlara göre Discord, ilk duyurusundan kısa bir süre sonra yeni mobil uygulama düzenini zaten ikiye katlamıştı.

Resim 446

Bu değişikliklere ve Discord’un eski düzenin geri gelmeyeceğinin onayına yanıt olarak birçok kullanıcı Discord Nitro aboneliğini iptal ettiğini söyledi.

Discord mobil uygulamasını ne Android ne de iOS’ta eski düzenine döndürmenin bir yolunu bulamadık. Uygulamanızı güncellemeseniz veya eski bir uygulama sürümüne geri dönmeseniz bile, sunucu tarafı güncellemesi yoluyla yine de yeni düzene geçmek zorunda kalacaksınız. Bazı sahte web siteleri talimatlardan bahseder ancak bu talimatlar güncelliğini kaybetmiştir/yanlıştır ve kararlı sürüm için geçerli değildir.

Ne yazık ki kullanıcılar ya yeni güncellemeyle barışmak ya da alternatifleri keşfetmek zorunda kalacak.

Discord’un yeni mobil uygulama düzenini beğendiniz mi?

2402 oy

Discord, mobil uygulama düzenini güncelledi ve kullanıcılar bundan kesinlikle nefret ediyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow