Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 4 için güvenilir bir ortağa bağlı kalabilir

Hadlee Simons / Android Otoritesi TL;DR Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 4 için çift kaynak kullanma stratejisine karşı karar verdiği bildiriliyor. Başlangıçta mobil yonga setini hem TSMC hem de Samsung’un üreteceğine inanılıyordu. Görünüşe göre TSMC, işlemcinin tek üreticisi olacak. Qualcomm, 2024 yılında çeşitli üst düzey Android telefonlara güç vermesi beklenen Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisini piyasaya […]

Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 4 için güvenilir bir ortağa bağlı kalabilir

Hadlee Simons / Android Otoritesi

TL;DR

  • Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 4 için çift kaynak kullanma stratejisine karşı karar verdiği bildiriliyor.
  • Başlangıçta mobil yonga setini hem TSMC hem de Samsung’un üreteceğine inanılıyordu.
  • Görünüşe göre TSMC, işlemcinin tek üreticisi olacak.

Qualcomm, 2024 yılında çeşitli üst düzey Android telefonlara güç vermesi beklenen Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisini piyasaya sürdü. Şirket ayrıca ilk Snapdragon 8 Gen 4 ayrıntılarını da doğruladı ve öyle görünüyor ki önemli bir sızıntı daha ortaya çıktı.

Mayıs 2023’teki bir söylenti, Qualcomm’un yeni bir teknoloji benimsediğine işaret ediyordu. çift ​​kaynak stratejisi Snapdragon 8 Gen 4 için, görünüşe göre hem TSMC’yi hem de Samsung’u çipin üretimiyle görevlendiriyor. Şimdi, Tayvanlı outlet teknoloji Haberleri Qualcomm’un Samsung’u kullanmamaya karar verdiğini, bunun yerine yeni nesil akıllı telefon yonga setini üretmek için yalnızca TSMC’ye güvendiğini bildirdi.

Qualcomm’un “istikrarsız getiriler” ve “muhafazakâr” genişleme stratejisi nedeniyle Samsung’un aleyhine karar verdiğine inanılıyor. Başka bir deyişle rapor, Snapdragon çip tasarımcısının Samsung’un istediği hacim, maliyet ve performans kombinasyonunu sağlayabileceği konusunda ikna olmadığını öne sürüyor.

Bu iyi bir şey mi?

Snapdragon 8 Gen 4’ün 3 nm’lik bir süreçle üretileceği tahmin ediliyor ancak TSMC’nin 3 nm’lik üretim sürecinin Samsung’unkinden üstün olup olmadığını kesin olarak söylemek için henüz çok erken. Bununla birlikte TSMC, son bir veya iki yılda Samsung’a karşı üstünlük sağladı.

TSMC’nin üstünlüğü hiçbir yerde Snapdragon 8 Gen 1 ile Snapdragon 8 Plus Gen 1 arasındaki kadar belirgin değildi. Vanilya Snapdragon 8 Gen 1, 4nm Samsung süreciyle üretildi ve kısıtlama sorunlarıyla karşılaştı; TSMC yapımı Snapdragon 8 Plus Gen 1 ise çok daha fazlasını sağladı. daha iyi performans ve önemli ölçüde geliştirilmiş verimlilik.

Her iki durumda da, Snapdragon 8 Gen 4’e pek çok şey bağlı. Qualcomm, bu yonga setinin özel Oryon CPU çekirdeklerinden güç alan ilk yonga seti olacağını açıkladı. Dolayısıyla şirket, çipin performansının sorunlu bir üretim süreci nedeniyle tehlikeye atılmasını göze alamaz.

teknoloji Haberleri Qualcomm’un bu çift kaynak stratejisini 2025’e ertelediğini ve muhtemelen Snapdragon 8 Gen 5 işlemciyi hedef aldığını bildirdi. Yani hem Samsung hem de TSMC’nin Qualcomm’un amiral gemisi akıllı telefon silikonunu üretmeye devam ettiğini görebiliriz.


Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 4 için güvenilir bir ortağa bağlı kalabilir

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow