Discord nihayet PS5’te çok ihtiyaç duyulan bir revizyona kavuştu

Discord ve PlayStation, sonunda doğrudan PlayStation 5’inizden bir Discord görüşmesine katılma olanağını sunan yeni bir güncellemeyi sunmaya başlıyor. Bu özellik önümüzdeki birkaç hafta içinde tüm dünyada kullanıma sunulacak ve telefonunuza sürekli ulaşma ihtiyacını ortadan kaldıracak. Daha önce arama başlatmak için gerekli olan mobil uygulamayı açın. Bu yeni özellikten yararlanmak isteyenlerin PlayStation Network ve Discord hesaplarının […]

Discord nihayet PS5’te çok ihtiyaç duyulan bir revizyona kavuştu

Discord ve PlayStation, sonunda doğrudan PlayStation 5’inizden bir Discord görüşmesine katılma olanağını sunan yeni bir güncellemeyi sunmaya başlıyor. Bu özellik önümüzdeki birkaç hafta içinde tüm dünyada kullanıma sunulacak ve telefonunuza sürekli ulaşma ihtiyacını ortadan kaldıracak. Daha önce arama başlatmak için gerekli olan mobil uygulamayı açın.

Bu yeni özellikten yararlanmak isteyenlerin PlayStation Network ve Discord hesaplarının bağlantılı olduğundan emin olmaları gerekiyor. Discord’u zaten PS5’te kullandıysanız, bu neredeyse kesinlikle böyledir ve bunu bir daha yapmanıza gerek kalmayacaktır. Bu şekilde sıralandığında, bir çağrıya katılmak için DualSense Kablosuz Kumandanızı almanız, Kontrol Merkezini açmak için PlayStation düğmesine basmanız ve oyun Tabanına gitmeniz yeterlidir.

Buradan, doğrudan mesajlarınıza (DM’ler) ve grup DM’lerine göz atma seçeneğinin yanı sıra mevcut sunucularınızın bir listesini görüntüleyecek yeni bir ‘Discord’ seçeneğini seçebilirsiniz. Katılmak için bir sunucu ses kanalı seçtiğinizde (veya aramak için bir kullanıcı veya grup DM’si seçtiğinizde), size aramanın mevcut katılımcılarının bir önizlemesi gösterilir ve bağlanmak ve sohbete başlamak için ‘katıl’ tuşuna basabilirsiniz.

Bu, telefonunuzu PS5’e aktarmadan önce arama başlatmanızı gerektiren önceki sisteme göre çok büyük bir gelişme. Discord işlevselliğini uygulamanın oldukça hantal bir yoluydu ve kişisel olarak gelecekteki aramalara çok daha kolay bir şekilde atlamayı sabırsızlıkla bekliyorum.

Kendinizi konsolda sık sık arama yaparken bulursanız, daha kompakt bir şey istiyorsanız en iyi PS5 kulaklıklarından birini veya hatta en iyi oyun kulakiçi kulaklıklarından birini almayı ciddi olarak düşünürdüm. DualSense Kablosuz Denetleyicide bulunan hoparlör kesinlikle işlevsel olsa da, özel bir ses aksesuarı, aramadaki herkesin ses deneyimini ciddi şekilde iyileştirebilir ve aynı zamanda oyunlarınıza yeni bir sarmallık düzeyi getirebilir.

Bunları da beğenebilirsin…

Teknory