İşte Marvel’s Spider-Man 2 İçin En İyi Grafik Modu

Marvel’s Spider-Man 2 neredeyse geldi; 20 Ekim’de PlayStation 5’e özel lansmanına 24 saatten az kaldı. Oyunu çok sevdik; okuyabilirsiniz oyun Bilgilendiricisi Marvel’s Spider-Man 2 incelemesi burada; izleyicilerimizin bu film hakkında ne düşündüğünü duymak bizi heyecanlandırıyor. Bir sonraki örümcek maceranıza başlamadan önce okuyabileceğiniz çok sayıda spoiler içermeyen Marvel’s Spider-Man 2 ipucumuz var, ancak burada oyundaki en […]

İşte Marvel’s Spider-Man 2 İçin En İyi Grafik Modu

Marvel’s Spider-Man 2 neredeyse geldi; 20 Ekim’de PlayStation 5’e özel lansmanına 24 saatten az kaldı. Oyunu çok sevdik; okuyabilirsiniz oyun Bilgilendiricisi Marvel’s Spider-Man 2 incelemesi burada; izleyicilerimizin bu film hakkında ne düşündüğünü duymak bizi heyecanlandırıyor. Bir sonraki örümcek maceranıza başlamadan önce okuyabileceğiniz çok sayıda spoiler içermeyen Marvel’s Spider-Man 2 ipucumuz var, ancak burada oyundaki en iyi grafik modunun ne olduğunu düşündüğümden bahsetmek istiyorum.

Şimdi, geliştirici Insomniac Games’in Marvel’s Spider-Man 2 için çeşitli görsel ayarlarının ardındaki teknolojinin ayrıntılarına derinlemesine dalmadan önce, en iyi grafik modunun 120 HZ yenileme hızına sahip bir TV veya monitör gerektirdiğini söyleyerek bunun önsözünü yapmak istiyorum. Yıllardır pek çok monitör bunu yapıyor ve 2020’de PlayStation 5 neslinin piyasaya sürülmesinden bu yana, bu yenileme hızına sahip giderek daha fazla TV piyasaya sürüldü (ancak itiraf etmek gerekir ki, oldukça pahalıya mal oluyorlar).

120 HZ yenileme hızına sahip bir TV’niz veya monitörünüz yoksa endişelenmeyin; hem standart Sadakat (30 FPS’de 4K çözünürlük) hem de Performans (60 FPS hedefiyle Dinamik 4K çözünürlük) harika görünüyor ve hissettiriyor; böylece şunları yapabilirsiniz’ yanlış gitme.

Marvel’s Spider-Man 2 İçin En İyi Grafik Modu

Eğer nedenlerin hiçbirini umursamıyorsan, seni bu dertten kurtaracağım: Marvel’s Spider-Man 2 için en iyi grafik modu, VRR (Düzleştirilmiş) ve 120 HZ modunun Otomatik olarak ayarlandığı Fidelity’dir.. Şimdi tahmin edebileceğiniz gibi tüm bunların etkinleştirilmesi için 120 HZ TV veya Değişken Yenileme Hızına ve 4K çözünürlüğe sahip bir monitör gerekiyor.

Nedenini konuşalım.

Çoğu oyuncu 30 FPS oyunlarına ve 60 FPS oyunlarına aşinadır. Bu nesilde konsol oyuncularının önünde genellikle iki seçenek var; 30 FPS genellikle daha yüksek, görsel olarak daha etkileyici bir çözünürlüğü hedefliyor ve 60 FPS, yüksek kare hızını korumak için görsel doğruluğun bir kısmını kaybediyor. Ancak Insomniac Games gibi bazı geliştiriciler, 4K çözünürlükte 40 FPS oyun sunmak için 120 HZ yenileme hızlarının ardındaki teknolojiden yararlanıyor. Ve tuhaf bir şekilde, matematik aksini düşünmenize rağmen, 40 FPS temelde 30 FPS ile 60 FPS arasındaki yarı noktadır.

Marvel's Spider-Man 2 Görsel Ayarlar Grafik Modu Kılavuzu Insomniac Oyunları

60 FPS’de veya 60 HZ yenileme hızında, her kare arasında yaklaşık 16,67 milisaniye vardır. 30 FPS’de veya 30 HZ yenileme hızında, her kare arasında yaklaşık 33,3 milisaniye vardır. 40 FPS’de veya 40 HZ yenileme hızında, her kare arasında yaklaşık 25 milisaniye vardır ve 16,67 milisaniye ile 33,3 milisaniye arasındaki yarı nokta tam olarak 25 milisaniyedir. Bu nedenle 40 FPS veya 40 HZ, 30 FPS ile 60 FPS oyun arasındaki orta noktadır. Sonuç olarak, yalnızca 10 kare veya 30’dan yüksek HZ olsa da, 40 FPS oyun, 60 FPS oyun deneyimine beklediğinizden çok daha yakın hissettirecektir.

Tipik olarak, bir oyunda 30 FPS’nin üzerine çıkmak için normalde elde edeceğiniz görsel doğruluğun bir kısmından fedakarlık etmeniz gerekir. Ancak Insomniac Games, 40 FPS oyun deneyimi için 120 HZ TV’ler ve monitörler kullandığından, oyuncular daha yüksek kare hızında oynarken Marvel’s Spider-Man 2’nin Fidelity modunun tüm güzelliğini ve görsel özelliklerini koruyabiliyor. Insomniac Games, VRR’ye sahip TV’leri veya monitörleri olan oyuncular için de bir adım daha ileri gidiyor.

Marvel's Spider-Man 2 Görsel Ayarlar Grafik Modu Kılavuzu Insomniac Oyunları

VRR açıkken, çözünürlüğü koruyacak ve sabit bir kare hızını hedefleyecek Düzleştirilmiş’i veya daha düşük çözünürlüğün daha yüksek, daha değişken kare hızlarını hedeflemesine izin verecek Sınırsız’ı seçebilirsiniz. Şahsen ben Marvel’s Spider-Man 2’nin muhteşem 4K görsellerini korumak için Smoothed rotasını tercih ediyorum ancak her ikisini de test ettikten sonra yanlış yapmış olmazsınız.

Marvel’s Spider-Man 2’de Insomniac Games’in grafik modu ayarları şu şekilde görünüyor:

 • Sadakat: Bu mod saniyede 30 kareyi hedefler ve en yüksek görüntü kalitesini ve çözünürlüğü sunar. Işın izlemeli yansımalar, su üzerinde ışın izleme ve ışın izlemeli pencere içleri dahil tüm ışın izleme özellikleri açıktır. Yaya yoğunluğu, trafik yoğunluğu ve saç detayı dahil tüm grafik sistemleri maksimumdadır.
 • Verim: Bu mod saniyede 60 kareyi hedefler. Bazı kullanım durumları için basitleştirilmiş ışın izleme özellikleri içerir. Bazı bölgelerde yaya ve trafik yoğunluğu azaltılabilir ve ince saç detayları sadeleştirilir.
 • VRR: Konsol ayarlarında uygun şekilde ayarlandığında, oynanmaya bağlı olarak çözünürlüğü veya kare hızlarını iyileştirmek için uyumlu bir ekranın değişken yenileme hızından yararlanın.
  • Düzleştirilmiş çözünürlüğü koruyacak ve sabit bir kare hızını hedefleyecektir. Sınırsız daha düşük çözünürlüğün daha yüksek, daha değişken kare hızlarını hedeflemesine olanak tanır.
  • İlgili ayar PS5’te Ayarlar -> Ekran ve Video -> Video Çıkışı -> VRR konumunda bulunur.
 • 120 HZ Ekran Modu: Konsol ayarlarında uygun şekilde ayarlandığında, giriş gecikmesini azaltmak ve daha yüksek kare hızlarına olanak sağlamak için uyumlu bir ekranın 120 HZ yenileme hızından yararlanın. “Fidelity” grafik modunun kare hızı hedefi saniyede 40 kareye çıkarıldı. VRR de etkinleştirilirse kare hızları daha da artırılacak ve oynanışa göre değişiklik gösterecektir.
  • İlgili sistem ayarı PS5’te Ayarlar -> Ekran ve Video -> Video Çıkışı -> 120 HZ çıkışını etkinleştir bölümünde bulunur.
  • Bu ayarın yapılması tüm kaydetme yuvalarına uygulanır.

Günün sonunda, yalnızca tercih ettiğiniz görsel ayarları ve grafik modlarını kullanmanız gerektiğini belirtmek isterim; doğru ya da yanlış cevap yoktur, ancak bu tür ayarlar ve teknolojilerle uğraşmak için çok fazla zaman harcıyorum ve bunu istedim. Sizlere Marvel’s Spider-Man 2’deki en iyi grafik modunun ne olduğuna inandığımı açıklayan, anlaşılması kolay bir kılavuz sunmayı umuyorum. Sorularınız varsa aşağıdaki yorumlara bırakın!

Marvel's Spider-Man 2 Görsel Ayarlar Grafik Modu Kılavuzu Insomniac Oyunları

Bu arada oku oyun Bilgilendiricisi Marvel’s Spider-Man 2 incelemesi ve ardından okuyun oyun Bilgilendiricisi Marvel’s Spider-Man 2’ye başlamadan önce bilmeniz gereken spoiler içermeyen ipuçları. Bundan sonra, Marvel’s Spider-Man 2’nin 1. Gün yamasını okuyun ve ardından Insomniac Games’in, Marvel’s Spider-Man 2 New Game Plus modunun nasıl olması gerektiğini söylediği bu hikayeye göz atın. bu yılın sonunda çıkacak.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow