Discord’da Otomatik Olarak Roller Nasıl Verilir?

Discord sunucunuzu özelleştirmek için Botları kullanmak, bu mesajlaşma uygulamasını bu kadar harika yapan şeylerden biridir. Rolleri otomatik olarak atama yeteneği uygulama içinde hemen bulunmasa da, bir bot eklemek işi bitirmenin basit ve etkili bir yoludur. Roller, bir Discord sunucusunun hiyerarşisinin tanımlayıcı bir özelliğidir. Bir üyeye, sunucu içinde belirli görevleri gerçekleştirmelerini sağlayan belirli ayrıcalıklar verirler. Bazen, […]

Discord’da Otomatik Olarak Roller Nasıl Verilir?

Discord sunucunuzu özelleştirmek için Botları kullanmak, bu mesajlaşma uygulamasını bu kadar harika yapan şeylerden biridir. Rolleri otomatik olarak atama yeteneği uygulama içinde hemen bulunmasa da, bir bot eklemek işi bitirmenin basit ve etkili bir yoludur.

Roller, bir Discord sunucusunun hiyerarşisinin tanımlayıcı bir özelliğidir. Bir üyeye, sunucu içinde belirli görevleri gerçekleştirmelerini sağlayan belirli ayrıcalıklar verirler. Bazen, belirli bir dönüm noktasına ulaşmak, belirli bir görevi yapmak veya yalnızca sadık bir üye olarak geçirilen süre için bir üyeye otomatik olarak atanan bir role sahip olmak daha kolay olabilir.

Şu anda rolleri otomatik atamanın bilinen tek yolu Discord Bot kullanmaktır. Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı bot vardır. Her biri, üyelere otomatik olarak roller atayabilir. Piyasadaki en önde gelen iki botla bot ve otomatik atama özelliğinin nasıl kurulacağını ele alacağız.

Discord’da Rolleri Otomatik Atamak için Dyno Bot’u Kullanma

Dyno Bot, 3 milyondan fazla Discord sunucusunda kullanılan, zengin özelliklere sahip bir Discord botudur. Tamamen özelleştirilebilir ve basit ve sezgisel bir web panosuna sahiptir. Dyno Bot ayrıca izlemeniz için YouTube’dan video çeken bir Müzik Arama seçeneği, sizin adınıza web’de gezinmek için otomatik bir Google Arama özelliği, emrinize amade çeşitli özel komutlar, bir “Duyurular” özelliği ve çok daha fazlasını sunar.

Dyno Bot Nasıl Kurulur

Dyno Bot’u kurma işlemi basittir, birkaç adımla. İşlem nispeten hızlı ve kolaydır, ve çalışmaya başladıktan sonra, “Autorole” özelliğini etkinleştirmek birkaç adım ötededir.

Dyno Bot’u kurmak için resmi web sitesini ziyaret ederek ve aracı indirerek başlamanız gerekir:

 1. şuraya git: dinobot.net ve etiketli mavi düğmeyi tıklayın Discord ile giriş yap. Bunu ekranın sağ üst köşesinde VEYA doğrudan ekranın sağının ortasında bulabilirsiniz. Dyno Hakkında paragraf.
 2. Discord’a zaten giriş yaptıysanız, Sunucuya Ekle bunun yerine ana menü çubuğunda bulunan düğme. Ancak, kontrol paneline ulaşmak için yine de oturum açmış olmanız gerekir.
 3. Kimlik bilgilerinizi kullanarak giriş yapın ve yeni sayfa yetkilendirme açılacaktır. Tıklamak Yetki vermek Devam etmek için.
 4. Ardından, Dyno Bot’u eklemek istediğiniz sunucuyu seçmeniz gerekecek. Açılır menüden seçebilirsiniz.
 5. Sunucuyu seçtikten sonra, bir yetkilendirme listesinden seçim yapabilirsiniz. İstemediklerinizin işaretini kaldırabilirsiniz.
 6. Tıkla Yetki vermek Dyno Bot’u sunucunuzda etkinleştirmek için düğme.
 7. Bir Ben robot değilim reCAPTCHA pencere kendisini yetkilendirme için soracaktır. Kutuyu tıklayın ve devam edin.

Artık Dyno Bot web sitesinin Sunucuları Yönet sayfasında olmalısınız. Buradan, sunucunuzun kontrol paneline gidebilirsiniz.

Dyno Bot ile Sunucuları Yönetme

Ardından, otomatik roller atamak istediğiniz sunucuları yönetmeniz gerekecek. İşte nasıl:

 1. Sunucunun logosuna tıklayın Üstesinden gelmek sekmesi o sunucunun kontrol paneline götürülecek.
 2. itibaren Ev sekmesinde Genel bölümünde, Dyno Bot’unuza bir takma ad vermeniz ve bir komut öneki ayarlamanız gerekir.

Komut öneki, Dyno Bot tarafından sağlanan komutlardan herhangi birini kullanabilmenin anahtarıdır.

Dyno Bot: Rolleri ve Dereceleri Otomatik Ata

etkinleştirebilirsiniz Otomatik yoklama gösterge tablosundaki özellik Modül Ayarları Dyno’daki bölüm.

Sunucunuz için Dyno Bot Dashboard’a geri dönün:

 1. İçinde Modül Ayarları bölümünde, tıklayın Otomatik roller sol yan menüden seçeneği.
 2. Ana pencerede açılır listeye tıklayın ve otomatik atama için eklemek istediğiniz rolü seçin.
 3. Yeni üyelerin bu rolü alması için gereken süreyi seçin. Gecikme (dakika) kutu.
 4. Bir ‘0’ koyarak veya alanı boş bırakarak anında olabilir.
 5. Tıkla Eklemek Rolü otomatik atanan olarak yerleştirmek için düğmesine basın.

Eğer matematikte iyiyseniz, uygun zamanı dakikalara koyarak geçen günleri, haftaları, ayları ve hatta yılları hesaplayabilirsiniz.

Buraya yerleştirdiğiniz herhangi bir rolü istediğiniz zaman kırmızıya tıklayarak kaldırabilirsiniz. Kaldırmak rolün sağındaki düğme Otomatik Roller Listesi.

Şimdi, Dyno Bot’un sunucunuzda otomatik olarak atanan rolden daha yüksek bir role sahip olduğundan emin olun, aksi takdirde çalışmaz.

Discord’a geri dönün ve şunu yapın:

 1. Sağ taraftaki sunucunuza tıklayın. Ardından, üstteki ok simgesini tıklayın ve seçin Sunucu Ayarları.
 2. Tıklamak Roller.
 3. Dyno botunun üzerine gelin ve kalem simgesine tıklayın.
 4. Tıklamak İzinler.
 5. aşağı kaydır yönetici ve anahtarı yeşile dönecek şekilde değiştirin.

Rol, artık yerinde belirlenen tahsis edilen zaman hedefine ulaşan her üyeye verilir.

Dyno Bot ayrıca sunucu üyelerinize kendilerini rütbelerle ayarlama şansı sunar. Rütbeler tıpkı roller gibidir, ancak onları verme yeteneği tarafından belirlenir. ?rütbe emretmek. Rollerle aynı şekilde oluşturulurlar – sunucu sahibi onları oluşturacak ve Discord sunucusunda her biri için izinleri ayarlayacaktır.

Bot yöneticisi olarak kabul edilen herkes, Dyno Bot kontrol panelinden ekleyerek hangi derecelerin halka açık olduğunu belirleyebilir. Otomatik olarak kabul edilmese de, kişisel olarak vermek zorunda kalmadan üyelerinize özel erişim de dahil olmak üzere belirli izinler sağlamanın daha hızlı bir yoludur.

Dyno Bot için sıralama oluşturmakla ilgileniyorsanız:

 1. Rütbe eklemek istediğiniz sunucunun Dyno Bot kontrol paneline geri dönün.
 2. içine kafa Otomatik roller sekmesinden Modül Ayarları tıpkı roller için yaptığınız gibi.
 3. Bu kez üzerine tıklayın Katılabilir Rütbeler ana pencerenin üst kısmında bulunan sekme.
 4. Tıkla Rol Seçin açılır ve hangi rolü veya rolleri katılabilir yapmak istediğinizi seçin.
 5. İçinde Sıralama Ayarları bölümünde, üyeleri tek bir rolle sınırlamayı seçebilirsiniz. Bu, üyelerin sahip olabileceği gücü sınırlamaya yardımcı olacaktır.
 6. Tıkla Eklemek seçilen her rol için düğme.

Üyeleriniz yazarak bir rütbe ekleyebilir ?sıra rolün tam olarak yazılması gereken yer.

Discord’da Rolleri Otomatik Atamak için Mee6’yı Kullanma

Discord bot sahnesinde daha yeni olanlar, Dyno Bot kullanımını kafa karıştırıcı bulabilir. Anlayışlı olmayan bir kullanıcının kabul etmesi biraz fazla olabilir. Bu size benziyorsa, daha kolay bir alternatif sunmama izin verin, Mee6.

Mee6 botu, bir topluluğa dalmak isteyen bir sunucu için gerçekten harika bir araçtır. Kullanımı ve gezinmesi daha kolay kalırken, neredeyse Dyno Bot kadar (bazı açılardan daha fazla) sunar. SEVİYE YÜKSELTME özelliği, sunucu üyelerinizi şakalaşmaya teşvik ettiği için gerçekten harika.

Sunucu kanallarından birine her kısa mesaj gönderdiğinizde, “seviye atlama” şansınız olur. Mutlaka herhangi bir ek avantaj sağlamaz (Premium satın almadan), ama tıpkı video oyunlarında olduğu gibi, yine de oldukça iyi hissettirebilir.

Mee6 Kurulumu

Mee6, kurulum sürecinde Dyno Bot’tan farklı değildir. Başlamak için resmi Mee6 sitesine bir gezi yapmanız gerekecek.

Mee6’yı ayarlayalım:

 1. Başını aşmak https://mee6.xyz/ ve üzerine tıklayın Discord’a Ekle düğme. Halihazırda Discord’a giriş yaptıysanız bu işlem biraz daha hızlı gerçekleşir, ancak gerçekten gerekli olan tek şey Discord giriş bilgilerinizdir.
 2. Discord’da oturum açtıktan sonra, erişim isteyen Mee6 yetkilendirme açılır penceresini alacaksınız. Tıkla Yetki vermek pencerenin sağ alt kısmındaki düğme.
 3. Yönetmek istediğiniz sunucunun logosuna tıklayın.
 4. Başka bir yetkilendirme penceresi alacaksınız, bu kez açılır listede sunucu zaten seçili. sadece tıklayın Devam etmek devam etmek için bir kez daha düğmesine basın.
 5. Botu ikinci kez yetkilendirin. yanındaki kutuyu tıklayın ben bir robot değilim devam etmek.

Mee6 panonuza hoş geldiniz! Mee6 botunuzla ilişkili ayarlarda ve komutlarda değişiklik yapabileceğiniz yer burasıdır. Mee6, kullanıcıları yasaklama, mesajları silme ve kanalınızın standartlarını ihlal eden bir kullanıcıyı uyarma gibi çeşitli otomatik komutlar sunar.

Mee6 Otomatik Rolü

Mee6, sunucunuzu ilk kez ziyaret edenlere otomatik olarak bir rol eklemenizi sağlar. Discord botları için otomatik atama özelliklerinin çoğu, sunucunuz için yeni olanlarla ilgilidir. Daha fazlasını etkinleştiren botlardaki premium seçeneklere gitmeden, bu sınırlı özelliğe hemen hemen takılıp kalırsınız.

Yeni gelenlere otomatik olarak rol eklemek için:

 1. Mee6 web sitesinden tıklayın Hoş geldin sol tarafta. Ardından, anahtarı şu konuma getirin: Yeni kullanıcılara rol verme.
 2. Tıkla + altında Verilecek roller.
 3. üzerine tıklayarak kararınızı kesinleştirin. Değişiklikleri Kaydet Ekranın altındaki düğme.

Dyno Bot’a benzer şekilde, Mee6’nın sizin verdiğiniz rollerden daha yüksek bir yetki rolüne sahip olduğundan emin olun.

Discord’da Rolleri Yönetme

Diyelim ki, Discord Uygulaması içinden yapabileceğiniz rolleri bireysel olarak atamak istiyorsunuz. Çalıştığınız sunucuya tıklayarak şu adımları izleyin:

 1. Sunucunuzun adının göründüğü sağ üstte bulunan açılır menüye dokunun. Ardından, üzerine tıklayın Sunucu Ayarları.
 2. Sol tarafta görünen ikinci seçeneği seçin. Roller.
 3. Sunucunuzda bulunanlara atamak istediğiniz izinleri değiştirin.

Daha fazla yardımcı bilgi için Discord uygulamasında sunucu rollerinin nasıl yönetileceğine bakın.

Otomatik rol özelliği eklemenin diğer tek yolu, işi yapan bir bot oluşturmaktır. Yeni bir rol elde etmek için belirli kilometre taşlarının karşılanmasına izin verecek şeylere kendi özel dönüşünüzü ekleyebilir veya başka bir şekilde eklemeyi düşünebilirsiniz. Sınır, yaratıcılığınız, kodlama yeteneğiniz ve Discord API’sini anlamanızdır.

Önerilen bu iki bot çok popüler, yani zaman geçtikçe destek almaya ve gelişmeye devam edecekler. Ek özellikler için herhangi bir özel talebiniz varsa, destek ekipleriyle iletişime geçebilirsiniz. Dyno Botu veya Mee6 Discord Destek sunucularında.

Sıkça Sorulan Sorular

Discord zaten pek çok özellikle doludur; Buna robotları ve otomatik atanan rolleri ekleyin ve daha fazla soru olması doğaldır. Aşağıda bu sorulara daha fazla cevap ekledik.

Yeni üyeler için roller atayabilir miyim?

Kesinlikle. Yeni üyeler için roller atamak, kanallarınızda barışı korumak için genellikle gereklidir. Yeni kullanıcılar katıldıkça, onları çok fazla yorum yapmaktan alıkoyan roller atayarak olası rahatsızlıkları hafifletebilirsiniz. Roller sekmesine gidin, Yeni Üyeler rolünü ekleyin ve denetlemek istediğiniz kanalı tıklayın.

Geçici bir rol atayabilir miyim?

Birisinin izinlere geçici olarak erişmesi gerektiğinde, izinleri açıp kapatabilirsiniz, ancak işiniz bittiğinde bunları manuel olarak kapatmanız gerekir. Ancak, Discord seçeneği sunmadığı için botlar mevcut. Bu botu herhangi bir Discord sunucunuza ekleyebilir ve kullanıcılara geçici roller atayabilirsiniz.

Otomatik olarak seviye atlamak için roller atayabilir miyim?

Mevcut rol zamanlayıcılarının yanı sıra Mee6 Bot, otomatik seviye atlama seçeneklerini ayarlamanıza olanak tanır. Tek yapmanız gereken, Mee6’nın sunucunuza erişimi olduğunu doğrulamak ve Bot kontrol panelini açmak. Buradan seviye atlama seçeneklerini ayarlayabilirsiniz.

Teknory