Discord’da Ses Tahtası Nasıl Eklenir?

Soundboard, Discord gibi uygulamaların harika ses efektleri oluşturmasına yardımcı olan bir bilgisayar programıdır. Ayrıca, Discord sunucunuzdaki Soundpack’e çeşitli sesler yüklemenizi sağlar. Ve aramalar sırasında topluluk üyeleri, ses kanalındaki her katılımcının duyabileceği sesleri çalabilir. Bu yazımızda, Discord’da Soundboard’u nasıl kuracağınızı ve kullanacağınızı ve diğer yararlı bilgileri açıklıyoruz. Discord’da Soundboard Nasıl Kurulur? Soundboard’u Discord’da kullanmak için, bir […]

Discord’da Ses Tahtası Nasıl Eklenir?

Soundboard, Discord gibi uygulamaların harika ses efektleri oluşturmasına yardımcı olan bir bilgisayar programıdır. Ayrıca, Discord sunucunuzdaki Soundpack’e çeşitli sesler yüklemenizi sağlar. Ve aramalar sırasında topluluk üyeleri, ses kanalındaki her katılımcının duyabileceği sesleri çalabilir. Bu yazımızda, Discord’da Soundboard’u nasıl kuracağınızı ve kullanacağınızı ve diğer yararlı bilgileri açıklıyoruz.

Discord’da Soundboard Nasıl Kurulur?

Soundboard’u Discord’da kullanmak için, bir mikrofonu sanal bir ses cihazından yönlendirmeniz gerekir. Discord’unuza nasıl Ses Tahtası ekleyeceğiniz ile ilgili adımlar burada.

Bir Sanal Ses Aygıtı Seçin ve Kurun

İlk olarak, Discord’da bir Soundboard kullanmak için aşağıdaki gibi bir sanal ses cihazı indirip yüklemeniz gerekir: VB-KABLOSU. Ardından, Soundboard’u kurmanız gerekir.

Discord’da Soundboard Kurulumu

Discord’da bir Soundboard kurmak için aşağıdakileri yapın:

 1. Bir sanal ses aygıtı seçin, ardından kurun.
 2. Discord mikrofonunuz için “Kablo Çıkışı”nı seçin.
 3. Mikrofonu sanal ses aygıtından geçirin.

Discord Mikrofonunuzu Kablo Çıkışına Ayarlayın

 1. Discord’u açın.
 2. “Kullanıcı Ayarları”nda “Uygulama Ayarları”nı seçin.
 3. “Ses ve Video”ya gidin ve “Giriş Cihazı”nı ve ardından “Kablo Çıkışı”nı seçin.

Bunu yaptıktan sonra bilgisayarınızdan gelen tüm sesler sesli sohbetteki herkes tarafından duyulacaktır.

Mikrofonunuzu Sanal Ses Aygıtından Yönlendirin

Giriş cihazınız değiştirildiği için kimse sizi duyamayacak. Bunu nasıl çözeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. PC’nizde “Ayarlar”a, ardından “Sistem”e gidin.
 2. Ardından “Ses”.
 3. “Giriş”te, giriş cihazı olarak “Mikrofon”u seçin.
 4. “Cihaz özellikleri”ni ve ardından “Ek cihaz özellikleri”ni tıklayın.
 5. “Dinle” sekmesini seçin.
 6. “Bu cihazı dinle”yi seçin ve “Kablo Girişi”ne tıklayın.

Artık Discord Soundboard’unuz ve tüm bilgisayar sesleri, mikrofonunuzun yanı sıra sesli sohbetinizde de çalınacak.

Discord’da Soundboard Nasıl Kullanılır?

Soundboard’u Discord’da kullanmak için şu kolay adımları izleyin:

 1. Seçtiğiniz sunucudan bir ses kanalına katılın. Ses kanalından, tüm katılımcıların avatarlarını görüntüleyin. Soundboard etkinleştirilirse, altta bir müzik simgesi olacaktır (bir miksaj tahtasına benzer).
 2. Soundboard’u başlatmak için müzik simgesini seçin. Kanalda herhangi bir kullanıcının sesi kapatılırsa, herhangi bir ses duyamayacaklarını unutmayın.

Soundboard’a bir ses kanalında erişmek için, bağlandığınızda sol alttaki “Soundboard” simgesine de basabilirsiniz.

 • Bir ses kanalındaki herkes için bir ses çalmak için Soundboard’u açın, bir sesin üzerine gelin ve “Oynat”ı tıklayın. Ses, ses kanalındaki tüm kişiler tarafından çalınacak ve duyulacaktır.
 • Beğendiğiniz bir sesi kaydetmek için yıldız simgesine tıklayın. Herhangi bir sesi önizlemek ve sadece kendiniz için çalmak istiyorsanız da bunu yapabilirsiniz.

Soundboard’u Sunucu Yöneticisi Olarak Yönetme

Belirli kişilerin Soundboard’u kullanmasına izin vermek için ayarları düzenleyebilirsiniz. Sunucudaki belirli roller veya belirli üyeler için “Ses Tahtası Kullan” izinlerini açıp kapatabilirsiniz. Bunu sunucu çapında bir düzeyde değiştirmek için aşağıdakileri yapın:

 1. “Roller” sekmesinde Sunucu Ayarları’na gidin.
 2. İzin almak istediğiniz bir rol seçin ve “Ses Tahtasını Kullan”ın üzerine kaydırın.
 3. Tek tek ses kanallarının izinlerini değiştirmek için ses kanalında “Kanalı Düzenle”ye tıklayın.
 4. İzinler sekmenize gidin ve izinlerini değiştirmek istediğiniz rolü/sunucu üyesini seçin, ardından “Soundboard Kullan” izninin üzerine kaydırın.

Mevcut Soundboard’unuzu sunucudan yönetmek isterseniz, Sunucu Ayarları’na ve ardından Soundboard’a gidin. Listeye ses ekleyebilir veya listeden ses çıkarabilirsiniz. Yüklediğiniz bir sesi kaldırmak için sesin yanındaki “X” düğmesine basın.

Yalnızca rolleri için İfadeleri Yönet izinleri açık olan kullanıcılar, bir sunucudaki özel sesleri değiştirebilir veya kaldırabilir. Bir role bunu yapma izni şu şekilde verilir:

 1. “Sunucu Ayarları”na ve ardından “Roller”e gidin.
 2. “İzinler” altındaki İfadeleri Yönet’te “Etkinleştir” veya “Devre Dışı Bırak”ı seçin.

Herhangi bir kullanıcının bir sunucu içinde özel sesler eklemesine izin vermek için onlara “İfade Oluşturma” izinleri vermeniz gerekir. Bunu yapmak için:

 1. “Sunucu Ayarları”na ve ardından “Roller”e gidin.
 2. “İzinler” altında “Etkinleştir” veya “Devre Dışı Bırak”ı seçin.

Discord’da Kullanabileceğiniz Farklı Soundboard Uygulamaları

Discord’da kullanabileceğiniz Soundboard uygulamaları için bazı harika seçenekler aşağıdadır.

Rezanans

Rezanans Discord’da kullanmak için harika bir ücretsiz ses yansıtıcısı seçeneğidir. Bu uygulama Windows 7, Windows 10/11 ve Windows 8.1/8 64-bit üzerinde çalışır. Ayrıca Zoom, Curse, Skype, Teamspeak ve daha fazlası gibi diğer uygulamalarla da çalışır.

EXP Ses Tahtası

EXP Ses Tahtası WAVS ve MP3’ler için destek sağlar. Özel klavye kısayol tuşlarını kullanarak seslerini tetikleyebilir ve sanal ses kablosu ve hoparlörleriniz gibi iki farklı çıkış üzerinden çalabilirsiniz. Mikrofon enjektörüne izin verdiğinizde mikrofonunuz sanal ses kablosundan da geçebilir.

ses modu

ses modu Discord efektleriniz ve sesleriniz için harikadır. Farklı ses efektleri üretmek için farklı düğmeler ayarlayabilirsiniz.

SSS

Soundboard’da ses seviyesini değiştirmek için nereye giderim?

Soundboard ses seviyesini değiştirmek için “Kullanıcı Ayarları”na, ardından “Ses ve Video”ya gidin. Soundboard’da Soundboard Volume’a gidin ve ideal ses seviyenizi ayarlayana kadar kaydırıcıyla oynayın. Bu, her cihaz aracılığıyla senkronize edilecektir. Herhangi bir sesin duyulmasını istemiyorsanız, bunu %0 olarak ayarlayın.

Soundboard’un Windows’ta oyun yer paylaşımı için bir tuş bağı var mı?

Windows için Soundboard tuş bağı CTRL +’dır ve bir oyun yer paylaşımı içinde kullanılabilir.

Herhangi bir sunucudan Soundboard sesleri başkaları tarafından kullanılabilir mi?

Soundboard seslerini herhangi bir sunucuda kullanabilmek için aktif bir Nitro aboneliğinizin olması gerekir. Ancak sunucuda Soundboard kullanmak için Nitro’ya ihtiyacınız olmayacak.

Discord Soundboard’uma nasıl ses ekleyebilirim?

Sunucu Ayarları’na ve ardından Soundboard’a gidin. Yükle düğmesini tıklayın” ve cihazınızdan yüklemek istediğiniz sesi seçin. Sesi adlandırın, isterseniz bir emoji ekleyin ve ardından “Yükle”yi tıklayın.

Soundboard Kullanırken Sıkılamazsınız

Soundboard’u kullanarak Discord sunucularındaki tüm Sesli Sohbetlerinizi seslerle eğlenceli hale getirin. Soundboard, Discord sunucularında kullanılan harika bir uygulamadır. Discord Topluluğunuzdaki herkese, sunucunuzun Soundpack’ine yüklenen sesleri kullanma yeteneği verir. Discord Nitro abonesiyseniz, topluluğunuzun seslerini tüm sunucularda çalabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir ses kanalına katılmak, Müzik Albümü düğmesini (Etkinlikler’in yanında bulunur) seçmek ve Soundboard panelinize erişmek. Tüm moderatörler, Rol ve Kanal izinleri ile Soundboard’un nasıl ve kimler tarafından kullanıldığını kontrol edebilecektir.

Discord’da Soundboard kullanmanın sevdiğiniz en iyi yanı nedir? Hangi Soundboard uygulamasını kullanmayı tercih edersiniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Teknory