Disney’s Disenchanted: Devam filminin sonu açıklandı

Disney+, hit film Enchanted’ın Disenchanted adlı devam filmini yayınladı. Filmi izleyemiyorsunuz ama sonunu merak mı ediyorsunuz? Açıklayalım… Disney’s Disenchanted, Amy Adams’ın oynadığı 2007 fantezi müzikali Enchanted’ın merakla beklenen devam filmi. Ve 15 yıllık bekleyişin ardından nihayet geldi. Biz oldukça keyif aldık, bu yüzden incelememize buradan göz atabilirsiniz. Filmin özeti şu şekildedir: “Sonsuza dek mutlu geçen […]

Disney’s Disenchanted: Devam filminin sonu açıklandı

Disney+, hit film Enchanted’ın Disenchanted adlı devam filmini yayınladı. Filmi izleyemiyorsunuz ama sonunu merak mı ediyorsunuz? Açıklayalım…

Disney’s Disenchanted, Amy Adams’ın oynadığı 2007 fantezi müzikali Enchanted’ın merakla beklenen devam filmi. Ve 15 yıllık bekleyişin ardından nihayet geldi. Biz oldukça keyif aldık, bu yüzden incelememize buradan göz atabilirsiniz.

Filmin özeti şu şekildedir: “Sonsuza dek mutlu geçen yıllar sonra, Giselle, Robert ve Morgan yeni bir topluluğa taşınır ve Endülüs ile gerçek dünya dengesini kaybeder.”

Ancak bu denge nasıl sağlanır? Bu film sonsuza dek mutlu mu bitiyor yoksa kargaşayla mı bitiyor? Açıklayalım ama önce, UYARI: İLERİDE BÜYÜK BÜYÜK SPOILER…

Hayal Kırıklığı nasıl biter?

Öncelikle Disenchanted’da neler oluyor onu açıklayalım. Resmi arsa şu şekildedir:

“Giselle (Amy Adams) ve Robert’ın (Patrick Dempsey) evlenmesinin üzerinden 15 yıl geçmiştir, ancak Giselle şehirdeki yaşamdan hayal kırıklığına uğramıştır, bu yüzden büyüyen ailelerini daha fazla peri bulmak için Monroeville’in uykulu banliyö topluluğuna taşırlar. masal hayatı. Ne yazık ki, umduğu hızlı çözüm bu değil.

“Banliyöde yepyeni kurallar ve Giselle’i her zamankinden daha fazla yersiz hissettiren yerel bir kraliçe arı, Malvina Monroe (Maya Rudolph) var. Sonsuz mutluluğu bulmanın bu kadar kolay olmadığı için hüsrana uğrayarak yardım için Endülüs’ün büyüsüne başvurur, yanlışlıkla tüm kasabayı gerçek bir peri masalına dönüştürür ve ailesinin gelecekteki mutluluğunu tehlikeye atar.

“Şimdi, Giselle büyüyü tersine çevirmek ve kendisi ve ailesi için sonsuza dek mutlu olmanın gerçekte ne anlama geldiğini belirlemek için zamana karşı bir yarış içinde.”

Giselle’e hediye edilen bir dilek asasının neden olduğu büyü, onu üvey kızı Morgan’ın (Gabriella Baldacchino) hayatını mahvetmeye kararlı bir Kötü Üvey Anneye dönüştürdüğü için kadın kahraman için gerçek bir belaya yol açar. Sadece bu da değil, şu anda Monroeville’de bulunan sihir Endülüs’ten emiliyor ve bu oradaki herkesi yok edecek.

Neyse ki, filmdeki her şey yolunda gidiyor. Kısa bir netlik anında Giselle, Morgan’ı animasyonlu Andalasia’ya geri göndererek, saat gece yarısını vurup büyü kalıcı hale gelmeden önce herkesi uyarması ve işleri düzeltmesi gerektiğini söyler.

Prens Edward (James Marsden) ve Nancy’nin (Idina Menzel) yardımıyla Morgan, Giselle’i kötü yollarından kurtarmak için anılarının gücünü kullanabilir.

Ne yazık ki, bu hikayede başka bir kötü adam var. Monroeville’in kraliçe arısı olarak, artık kötü kraliçeye dönüşen Malvina Monroe, Giselle’e şantaj yaparak dilek asasını verebilir ve daha sonra kırar ve görünüşe göre hem Giselle’i hem de Prens Edward’ı öldürüyor gibi görünen Andalasia’yı mahveder.

Asayı yalnızca gerçek bir Endülüslü tamir edebilir ve Giselle bunu yapmak için çok zayıf. Morgan’ı her şeyin normale dönmesini dilemeye çağırıyor, ancak Morgan onun gerçek bir Endülüslü olmadığını belirtiyor, bu onun için film boyunca bir çekişme konusu oldu.

Giselle daha sonra Morgan’ı cesaretlendirerek kan bağı olmasalar da Morgan’ın kızı olduğunu ve bunun da onu bir Endülüslü yaptığını söyler. Ve bu cesaretlendirmeyle – ve Robert’ın gece yarısı olmaması için kasabanın saatini oyalamasının yardımıyla – Morgan kasabanın gerçeğe dönmesini dileyebiliyor.

Aile Monroeville’deki hayatlarına yerleşirken, film her şey huzurlu bir şekilde sona erer. Morgan’ın kasabanın en popüler çocuğuyla filizlenen bir ilişkisi vardır, Robert işe gidip gelmekten vazgeçer ve hepsi sonsuza dek mutlu yaşarlar.

Giselle’in sincap yardımcısı Pip, şu anda derin uykuda olan çocuklarına Disenchanted’ın hikayesini okurken, filmin son sahnesi animasyona geri dönüyor. Onlara gülümser, kitabı bırakır ve kitabın sayfaları “Son” ifadesine dönüşürken yatak odalarından ayrılır.

Disenchanted’da post-jenerik sahnesi var mı?

Kredi sonrası sahneler, özellikle MCU’ya bu kadar dahil olduktan sonra, Disney’in dayanak noktası haline geliyor. Yine de, Disenchanted’da post-jenerik sahnesi yok.

Bu, bazıları için bir serseri olabilir, ancak en azından, herhangi bir şey bulmak için krediler arasında gezinmek zorunda kalmayacağınız anlamına gelir.

Şimdi, filmi izlemediyseniz, bilginizi tamamlamak için aşağıdaki fragmana göz atmayı unutmayın:

Disenchanted şu anda izlenebilir Disney+

Teknory