DJI, önceki modele göre büyük yükseltmelerle Osmo Pocket 3’ü piyasaya sürdü

C. Scott Brown / Android Yetkilisi TL;DR DJI, Osmo Pocket 3’ü duyurdu. DJI’ın en yeni ürünü, bir inçlik CMOS sensör ve dönen OLED ekran da dahil olmak üzere çok sayıda yükseltme sunuyor. Osmo Pocket 3’ün perakende fiyatı 519 dolardan başlıyor. DJI, Osmo Pocket 2’yi piyasaya sürdükten üç yıl sonra, şirket halefi Osmo Pocket 3 ile […]

DJI, önceki modele göre büyük yükseltmelerle Osmo Pocket 3’ü piyasaya sürdü

C. Scott Brown / Android Yetkilisi

TL;DR

  • DJI, Osmo Pocket 3’ü duyurdu.
  • DJI’ın en yeni ürünü, bir inçlik CMOS sensör ve dönen OLED ekran da dahil olmak üzere çok sayıda yükseltme sunuyor.
  • Osmo Pocket 3’ün perakende fiyatı 519 dolardan başlıyor.

DJI, Osmo Pocket 2’yi piyasaya sürdükten üç yıl sonra, şirket halefi Osmo Pocket 3 ile geri döndü. DJI’ın üçüncü nesil gimbal kamerasında, daha önce ortaya çıkanlara göre büyük iyileştirmeler olan çok sayıda yükseltme bulunuyor.

Pocket 2 ve Pocket 3 arasındaki süre, DJI’ya taşınabilir kamera çubuğunu nasıl geliştireceğini düşünmesi için bolca zaman verdi. Muhtemelen cihazdaki en büyük değişikliklerden biri daha büyük bir sensördür. Pocket 3, gece çekimlerinden parlak öğleden sonralara kadar çeşitli aydınlatma koşullarını idare edebilen bir inçlik CMOS sensöre sahiptir.

Bu sensör aynı zamanda ağır çekim modunu kullanırken 120 fps’de 4K çözünürlükte çekim yapma yeteneğine de sahip. Ancak normal kayıt 4K/60 fps ile sınırlıdır ancak hiperlapse, timelapse ve motionlapse gibi modları içerir. Yüksek çözünürlük ve fps’nin yanı sıra Pocket 3, renklerin ve vurguların doğru şekilde temsil edilmesine olanak tanıyan 10 bit D-Log M ve 10 bit HLG renk modlarıyla birlikte gelir. Şirket, 10 bitlik D-Log M ile “bir milyara kadar rengi keşfedebileceğiniz”le övünüyor.

4K/60 fps hızında çekim yapıyorsanız pil 116 dakika dayanır; 1080p/24 fps çekim yapıyorsanız bu süre 166 dakikaya kadar çıkar. Pilin yüzde 80’e kadar şarj olmasının yalnızca 16 dakika sürdüğü söyleniyor

Dikkate değer bir diğer yükseltme ise dönen dokunmatik ekrandır. Ekranın kendisi, tam piksel hızlı odaklama sunan, tam renkli, iki inçlik bir OLED ekrandır. Ekranı dikey veya yatay konuma ayarlayarak çekimi dikey veya yatay olarak değiştirebilirsiniz.

DJI ayrıca rüzgar gürültüsünü azaltmak, çok yönlü stereo ses yakalamak ve etkileyici ses sağlamak için tasarlanmış üçlü bir mikrofon dizisi de oluşturdu. Şirket, kullanıcıların çift kişilik kayıt için Mic 2 aksesuarıyla birleştirebileceklerine dikkat çekiyor.

Osmo Pocket 3’ün özellikleri

Yatay ekran ve kontrollere sahip DJI Osmo Pocket 3 ön kısmı

C. Scott Brown / Android Yetkilisi

İyileştirmeler sadece dışarıda değil; Yazılımın da bunun için oldukça fazla özelliği var. DJI, Pocket 3’ü Product Showcase, ActiveTrack 6.0, Glamour Effects 2.0 ve daha fazlası gibi çok sayıda modla donattı. İşte her özelliğin bir dökümü:

  • Ürün Tanıtımı: Bir ürünü sergilemek için sorunsuz canlı yayın sağlar
  • Büyüleyici Efektler 2.0: Kişiselleştirilmiş güzellik seçenekleri sunar
  • ActiveTrack 6.0: Otomatik yüz algılama ve dinamik çerçeveleme gibi özellikleri etkinleştirir
  • Döndürme Atışı: Tek elle 180 derecelik yumuşak kamera hareketleri sağlar
  • Dijital yakınlaştırma: Dört kata kadar dijital yakınlaştırma sağlar
  • Panorama: Kullanıcıların geniş manzaralar yakalamasına olanak tanır

Pocket 3, düzenleme amacıyla DJI LightCut uygulamasıyla birlikte kullanılabilir. LightCut ayrıca yapay zeka tarafından oluşturulan öne çıkanlar için veya video şablonlarını kullanarak içerik oluşturmak için de kullanılabilir.

Osmo Pocket 3’ün kullanılabilirliği

DJI Osmo Pocket 3, Creator Combo paketinin içeriğinin bir masa üzerinde görüntülendiği

C. Scott Brown / Android Yetkilisi

Kendiniz için bir Osmo Pocket 3 almakla ilgileniyorsanız, şu adreste mevcuttur: mağaza.dji.com veya şirketin perakende ortaklarından. Gimbal size 519 $ geri getirecek, ancak gimbal, şarj kablosu, koruyucu kapak, bilek kayışı ve tutma yerini alacaksınız. Ayrıca Mic 2, mini tripod, taşıma çantası ve daha fazlası gibi aksesuarların eklendiği yaratıcı kombinasyonunu 669 $ karşılığında alabilirsiniz.

DJI, önceki modele göre büyük yükseltmelerle Osmo Pocket 3’ü piyasaya sürdü

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow