Doğrulanmış Kuruluşlar statüsüne başvurursanız ve alamazsanız, Twitter 1.000 $’ınızı koruyacaktır

Doğrulanmış eski onay işaretlerinin tasfiye edilmesiyle, Twitter CEO’su Elon Musk’ın kullanıcıları Twitter Blue’yu satın almaya zorlama girişimi çoğunlukla başarısız oldu ve muhtemelen Musk’ın kârlılık hedefini giderek daha da ulaşılmaz hale getirdi. Ve kullanıcılar artık Musk’ın daha fazla para harcamamak için başka bir bariz girişimini keşfettiler: Twitter’ın hüküm ve koşulları, katı iade yok Doğrulanmış Kuruluş statüsü […]

Doğrulanmış Kuruluşlar statüsüne başvurursanız ve alamazsanız, Twitter 1.000 $’ınızı koruyacaktır

Doğrulanmış eski onay işaretlerinin tasfiye edilmesiyle, Twitter CEO’su Elon Musk’ın kullanıcıları Twitter Blue’yu satın almaya zorlama girişimi çoğunlukla başarısız oldu ve muhtemelen Musk’ın kârlılık hedefini giderek daha da ulaşılmaz hale getirdi. Ve kullanıcılar artık Musk’ın daha fazla para harcamamak için başka bir bariz girişimini keşfettiler: Twitter’ın hüküm ve koşulları, katı iade yok Doğrulanmış Kuruluş statüsü için başvuran işletmelere yönelik politika.

Chris Boyd’un (@papperghost) işaret ettiği gibi, Doğrulanmış Kuruluşlar onay işareti kazanma umuduyla 1.000 dolar harcayan ve reddedilen kullanıcılar paralarını geri alamadıklarını gördüler. Açık Twitter’ın yardım merkezi web sitesi(yeni bir sekmede açılır) Doğrulanmış Kuruluşlar için “Nasıl Başvurulur” başlığı altında site kalın harflerle şunu belirtir: “Onaylanmayan hiçbir hesaba geri ödeme yapılmaz.

Doğrulanmış Kuruluşların hüküm ve koşullarında Twitter tarafından kullanılan dile bağlı olarak, altın onay işareti için ilk 1.000 ABD Doları önceden ödenmelidir ve gerçek bir garantiden çok geri ödemesiz bir başvuru ücretine benzer.

@CovfefeChan gibi bazı kullanıcılar zaten reddedildiklerini iddia ettiler ve Twitter’a 1.000 $’larını tutmaya çalıştılar.

@CovfefeChan daha sonra geri ödeme aldığını iddia etti avukatları işin içine kattıktan sonra(yeni bir sekmede açılır) Ve ayrıca iddia edildi(yeni bir sekmede açılır) doğrulama girişiminden önce gösterilmiş olan ayrıntıların, geri ödemelere karşı politika hakkında onları gerektiği gibi uyarmadığını.

Doğrulanmış Kuruluşlar için bu süreç tamamen farklı(yeni bir sekmede açılır) Twitter Blue’nun nasıl ele alındığından. Twitter Blue da iade edilemez, ancak 8 ABD doları ödeyenler, ödeme yaptıklarında ve telefon numaralarını onayladıklarında otomatik olarak onay işareti alırlar.

AYRICA BAKINIZ:

Twitter Blue, eski onay işaretinin temizlenmesinden bu yana şimdiye kadar 28 kayıt aldı

Doğrulanmış Kuruluşlar için kurallarda yapılan bu değişikliğin ne kadar yeni olduğu belli değil. dayalı bir arşivlenmiş anlık görüntü(yeni bir sekmede açılır) 24 Mart’tan itibaren Twitter’ın Doğrulanmış Kuruluşlar sayfasında, değişiklik en az geçen ay içinde gerçekleşti.

24 Mart 2023’ten anlık görüntü
Kredi bilgileri: Twitter

Twitter'ın Yardım Merkezi sayfasının ekran görüntüsü

Twitter’ın Yardım Merkezi Sayfası şu anda
Kredi bilgileri: Twitter

Twitter’ın Elon Musk yönetimindeki yeni ücretli doğrulama sistemi, büyük değişikliklerin yapıldığı birkaç kez kafa karıştırıcı bir süreç oldu. Musk’tan önce, tüm doğrulanmış hesaplar aynı mavi onay işaretini paylaşıyordu, ancak Artık Twitter Blue aboneliği olan herkes doğrulanabilir(yeni bir sekmede açılır)platform kargaşa içinde.

İş modeli, TechCrunch’tan gelen bir raporun ışığında daha da sorgulanabilir hale geliyor. Twitter artık reklamverenlerin doğrulanmasını istiyor(yeni bir sekmede açılır) uygulamada reklam yayınlamaya devam etmek istiyorlarsa. Bu, potansiyel reklamverenlerin 1.000 $’lık ücreti ödeyebileceği, reklam tekliflerinin reddedilebileceği ve Twitter’ın paralarını alıkoyabileceği anlamına gelir.

Önümüzdeki günlerde şirketlerin bu değişikliğe nasıl tepki vereceğini görmek ilginç olacak, ancak en azından şimdilik, Musk’ın Twitter’ının platformu bir nakit ineğine dönüştürmek için olası herhangi bir yol aradığı açık.

Teknory