Google Bard’ın YouTube uzantısı artık karmaşık soruları yanıtlayabiliyor

Bard’ın bir videonun içeriğini anlamasına ve kullanıcıların bilgi taleplerine yanıt vermesine olanak tanıyan yeni genişletme sayesinde, Google Bard kullanıcıları artık yapay zeka sohbet robotu ile en sevdikleri YouTube videolarının en ince ayrıntısına kadar inebiliyor. AYRICA BAKINIZ: Kara Cuma hakkında bilmeniz gereken her şey: En iyi fırsatlar, nereden alışveriş yapılacağı ve daha fazlası Google, üretken yapay […]

Google Bard’ın YouTube uzantısı artık karmaşık soruları yanıtlayabiliyor

Bard’ın bir videonun içeriğini anlamasına ve kullanıcıların bilgi taleplerine yanıt vermesine olanak tanıyan yeni genişletme sayesinde, Google Bard kullanıcıları artık yapay zeka sohbet robotu ile en sevdikleri YouTube videolarının en ince ayrıntısına kadar inebiliyor.

AYRICA BAKINIZ:

Kara Cuma hakkında bilmeniz gereken her şey: En iyi fırsatlar, nereden alışveriş yapılacağı ve daha fazlası

Google, üretken yapay zeka genişletmesini duyurdu 21 Kasım deneme güncellemesişöyle yazıyor: “Bard’ın YouTube videolarını anlama becerisi konusunda ilk adımları atıyoruz… YouTube videolarıyla daha derin bir etkileşim kurmak istediğinizi duyduk. Bu nedenle, bazı video içeriklerini anlamak için YouTube Uzantısını genişletiyoruz; Bu konuda Bard’la daha zengin bir sohbet gerçekleştireceğiz.”

Artık bir kullanıcı Bard’dan kendisine belirli videolar bulmasını istediğinde, oynatmaya basmadan önce tam özetler ve belirli ayrıntılar da dahil olmak üzere içeriği hakkında daha karmaşık takip soruları da sorabiliyor.

Google, bu yılın başlarında piyasaya sürülmesinden bu yana chatbot’unu doldurmak için yoğun bir şekilde çalışıyor. Eylül ayında Google, Google Flights, Google Haritalar, Google Drive, Google Dokümanlar, Gmail ve YouTube tarayıcı uzantıları da dahil olmak üzere Bard’ın doğrudan sitelerden veri çekmesine olanak tanıyan bir dizi benzer geliştirilmiş özelliği duyurdu.

Aynı zamanda şirket, kullanıcıların botun yanıtlarını tekrar kontrol edebilmeleri için bir araç ekledi ve daha sonra Ekim ayında yeni Asistanı Bard’la (Google’ın kişisel asistanı ile üretken yapay zekanın birleşimi) tanıttı. Geçen hafta şirket ayrıca Bard’ın gençlere erişimini açtığını da duyurdu.

Bazı çevrimiçi kullanıcılar yeni güncellemenin çevrimiçi video eğitimcilerinin geleceğini tehdit ediyorve bir bütün olarak üretken yapay zekaya uygulanan gizlilik ve mülkiyet kaygılarına dayanıyor.

Bu aynı zamanda Bard’ın, Google’ın sahibi olduğu sürece içerik tüketmek de dahil olmak üzere hemen hemen her şeyi sizin için yapabileceği olası bir geleceğin de sinyalini veriyor.

Konular
Yapay Zeka Google

Teknory