Dünya Kupası, Hayya ve Ehteraz’ı gizlilik endişeleri nedeniyle inceleme altında tutuyor

FIFA Dünya Kupası sadece bir hafta içinde başlıyor ve futbol (okuyun: futbol) taraftarları kendi ülkelerine tezahürat yapmak için hazırlanırken, gizlilik uzmanları şu spor etkinliğinin duyurusunu yapıyor: katılımcılarının veri güvenliğini tehdit eden. Festivallere katılmak için iki uygulama gerekiyor: Bir COVID-19 izleme sistemi olan Ehteraz ve taraftarların stadyum alanlarına girmesine, program izlemesine ve ücretsiz toplu taşımaya izin […]

Dünya Kupası, Hayya ve Ehteraz’ı gizlilik endişeleri nedeniyle inceleme altında tutuyor

FIFA Dünya Kupası sadece bir hafta içinde başlıyor ve futbol (okuyun: futbol) taraftarları kendi ülkelerine tezahürat yapmak için hazırlanırken, gizlilik uzmanları şu spor etkinliğinin duyurusunu yapıyor: katılımcılarının veri güvenliğini tehdit eden.

Festivallere katılmak için iki uygulama gerekiyor: Bir COVID-19 izleme sistemi olan Ehteraz ve taraftarların stadyum alanlarına girmesine, program izlemesine ve ücretsiz toplu taşımaya izin vermek için kullanılan bir uygulama olan Hayya.

Birkaç dijital güvenlik ajansının sahip olduğu kullanıcıları gizlilik endişeleri konusunda uyardı Her iki uygulamada da, ilk olarak, uygulamaların erişim izinleri analiz edildikten sonra geçen ay rapor edildi. Oyunlardan önce ülke çapında kullanılan Ehteraz, kullanıcılardan resimlere ve videolara uzaktan erişime izin vermelerini, istenmeyen aramalar yapmalarını ve cihaz verilerini okumalarını veya değiştirmelerini istiyor. Hayya izinleri, tam ağ erişimi ve kişisel verilere sınırsız erişimi içerir. Her ikisi de kullanıcıların konumlarını izler.

hakkında daha geniş endişelerle birleştiğinde Katar’ın dijital izlemesigizlilik uzmanları, tarafından bildirildiği üzere, Dünya Kupası katılımcılarının oyun uygulamalarının kişisel cihazınıza erişmesine izin vermek yerine yazıcı telefonları kullanmalarını önerecek kadar ileri gitti. Kayıt.

AYRICA BAKINIZ:

Reklam ajansları, büyük kurumsal müşterilerin Twitter reklamlarını duraklatmasını tavsiye ediyor

20 Kasım’da başlayacak olan ilk maçlarla, rekabet şimdiden tartışmalara yol açtı. bu Katar’ı boykot hareketi büyümeye devam ediyor Küresel koalisyonlar, taraftarları ve benzer ülkeleri oyunları boykot etmeye çağırıyor. insan hakları ihlallerinin yıkanması. Aktivistler ülkenin homofobik yasalarına dikkat çekiyor ( genel yorumlar ülke yetkilileri tarafından yapılmış) ve göçmen işçilere hayatı tehdit eden muamele etkinliğin altyapısını oluşturmakla görevlendirildi. A Eylül Uluslararası Af Örgütü anketi FIFA’nın Katar’ın eylemleri hakkında resmi olarak yorum yapması ve tehlikeli çalışma koşullarıyla karşı karşıya kalan Dünya Kupası çalışanlarına parasal tazminat sağlaması gerektiği konusunda artan bir duyarlılık gösterdi.

Bu yılki oyunlar Ortadoğu’da ilk kez düzenlenen ve ilk kez düzenlenen oyunlar olarak tarihe geçiyor. kış aylarında düzenlenenancak oyunların politik, sosyal ve teknolojik kaygıları, tartışmalı oyunlardan, mazlum galibiyetlerden veya bölgesel başarılardan daha fazla haber değeri taşıyabilir.

Teknory