Elon Musk Mahkemeye Üç Şirketin CEO’su Olmasına Rağmen Hiçbir Şirketin CEO’su Olmak İstemediğini Söyledi

Duruşma sırasında Musk, yasal olarak CEO olmasına rağmen, işin geleneksel imajının şirketlerinde oynadığı role uymadığını iddia etti. Musk, “SpaceX’te gerçekten roketlerin mühendisliğinden sorumluyum ve Tesla’yı başarılı kılan arabadaki teknolojiden sorumluyum” dedi. “Bu nedenle, CEO genellikle bir şekilde iş odaklı bir rol olarak görülüyor, ancak gerçekte benim rolüm, teknoloji geliştiren ve çığır açan teknolojiler geliştirmemizi ve… Okumaya devam et Elon Musk Mahkemeye Üç Şirketin CEO’su Olmasına Rağmen Hiçbir Şirketin CEO’su Olmak İstemediğini Söyledi

Elon Musk Mahkemeye Üç Şirketin CEO’su Olmasına Rağmen Hiçbir Şirketin CEO’su Olmak İstemediğini Söyledi

Duruşma sırasında Musk, yasal olarak CEO olmasına rağmen, işin geleneksel imajının şirketlerinde oynadığı role uymadığını iddia etti. Musk, “SpaceX’te gerçekten roketlerin mühendisliğinden sorumluyum ve Tesla’yı başarılı kılan arabadaki teknolojiden sorumluyum” dedi. “Bu nedenle, CEO genellikle bir şekilde iş odaklı bir rol olarak görülüyor, ancak gerçekte benim rolüm, teknoloji geliştiren ve çığır açan teknolojiler geliştirmemizi ve başarabilecek inanılmaz mühendislerden oluşan bir ekibimiz olmasını sağlayan bir mühendis olmaktan çok daha fazlasıdır. bu hedefler.”

CNBC Musk’ın “Tesla’nın CEO’su olmak istemediğini” ve “asla hiçbir şirketin CEO’su olmak istemediğini” söylediğini bildirdi. Milyarder ayrıca, en son satın aldığı Twitter’ın başında kalmayı düşünmediğini ve ” [his] Twitter’da zaman geçirin ve zamanla Twitter’ı yönetecek başka birini bulun.” Musk kesinlikle Tesla’yı Ekim ayı sonlarında şirketi satın aldığından beri ana odak noktalarından biri haline getirdi. şirket (üzerinden İş İçeriği).

Uygulamalı yönetici, yeni çalışanlarından da benzer düzeyde bir bağlılık bekliyor gibi görünüyor. Devraldığından beri, çalışanların sıkı teslim tarihlerini doldurmaya zorlandıkları veya işten çıkarılmayla karşı karşıya kaldıkları ve 24 saat vardiya almayı kabul ettikleri söylentileri devam etti. Bugün erken saatlerde, Musk sabahın erken saatlerinde Twitter’ın geri kalan personeline bir e-posta gönderdiğinde, bu düzeydeki taahhüt resmiyet kazandı. Şirketin bu ayın başlarında yaptığı kapsamlı işten çıkarmalardan sağ kurtulan personele, “sert” yeni bir programı kabul etmeleri veya şirketten ayrılmaları söylendi.

Teknory