Elon Musk, potansiyel olarak hayat kurtaran kamu güvenliği Twitter hesaplarını kapattı

Elon Musk, Twitter’ı satın aldığından beri en büyük hedeflerinden birinin botları ortadan kaldırmak olduğunu savundu. Dün gece Twitter tam da bunu yaptı. Yine de bir sorun var: Engellenen botlar iyi olanlardır. Çok sayıda kamu hizmeti Twitter hesabı, son dakika haberlerini ve olayları otomatik olarak yayınlama yeteneğini kaybetti. Twitter, bu hesapların birçoğunun platform tarafından yetkilendirilmiş bir […]

Elon Musk, potansiyel olarak hayat kurtaran kamu güvenliği Twitter hesaplarını kapattı

Elon Musk, Twitter’ı satın aldığından beri en büyük hedeflerinden birinin botları ortadan kaldırmak olduğunu savundu.

Dün gece Twitter tam da bunu yaptı. Yine de bir sorun var: Engellenen botlar iyi olanlardır.

Çok sayıda kamu hizmeti Twitter hesabı, son dakika haberlerini ve olayları otomatik olarak yayınlama yeteneğini kaybetti. Twitter, bu hesapların birçoğunun platform tarafından yetkilendirilmiş bir şekilde paylaşım yapmasına izin veren API erişimini kaldırıyor. anahtarlar Musk’ın yeni yüksek fiyatlı ücretli API sistemine.

Etkilenen bu Twitter hesaplarının çoğu otomatik güncellemelere sahiptir, ancak “bot” terimini duyduklarında bazılarının aklına gelebilecek türden, elden çıkarılmış bot hesapları değildir.

Örneğin, hem otomatikleştirilmiş hem de insanlar tarafından manuel olarak gönderilen tutarlı güncellemeler sağlayan çok sayıda Ulusal Hava Durumu Hizmeti hesabı, artık güncel, potansiyel olarak hayat kurtaran güncellemelerini sağlayamayacaklarını paylaştı.

“Twitter artık otomatik tweet’leri sınırlıyor ve sonuç olarak bu hesap, geçmişte yaptığımız gibi artık otomatik uyarı gönderemez.” tweet attı(Yeni bir sekmede açılır) Ulusal Hava Durumu Servisi (NWS) Wilmington, OH bu sabah hesabı. “Genel güncellemeler sağlamaya devam edeceğiz, ancak her zaman hava durumu bilgileri ve uyarıları almak için birden fazla yolunuz olduğundan emin olacağız.”

“@Twitter artık otomatik tweet’leri sınırlıyor ve sonuç olarak, bu hesap artık tüm #Tsunami Uyarılarını, Önerileri, İzlemeleri ve Bilgi Beyanlarını yayınlandıkları anda yayınlayamıyor.” tweet attı(Yeni bir sekmede açılır) NWS Tsunami Uyarıları hesabı. “Manuel gönderilere devam etmek için her türlü çabayı göstereceğiz.”

için resmi hesap gibi diğer önemli hizmetler MTA(Yeni bir sekmede açılır)New York şehrinin toplu taşımasını işleten ve BART(Yeni bir sekmede açılır)San Francisco’ya hizmet veren , Twitter’ın API’sine erişimleriyle benzer sorunları paylaştı.

@ gibi otomatik hesaplarTavşanHer Saat(Yeni bir sekmede açılır) Ve @SteamStatus(Yeni bir sekmede açılır)kamu güvenliği için gerekli olmasa da, Twitter API erişimini kaybetmeleri nedeniyle artık eğlenceli veya yardımcı içeriklerini yayınlayamayacaklarını duyurdu.

Bu hesaplardan bazıları potansiyel olarak Twitter’ın aylık 100 ABD doları tutarındaki yeni temel API planını tüketebilir. Bununla birlikte, bu planın erişimi çok sınırlıdır ve özellikle Twitter’a ücretsiz olarak daha fazla içerik sağlamak için ihtiyaç duydukları her şeyi elde edebilmek için kullandıkları düşünüldüğünde, bu hizmetlerden bazılarının gerektirdiğini sağlamayabilir. 100 dolarlık planın ardından, Twitter’ın yeni API katmanları ayda 42.000 dolardan başlıyor.

Birçok bağımsız geliştirici, etkilenen son birkaç haftadaki bu değişikliklerle. Bazıları, Enterprise API erişiminin başlangıç ​​fiyatının aylık 42.000 ABD Doları olması nedeniyle Twitter tabanlı uygulamalarını kapatmak zorunda kaldı. Hatta bu hizmetler aranan ödeme yapmak için, Twitter herhangi bir uyarıda bulunmadan API erişimlerini kaldırdığı için müşterilerine hizmet verme yeteneğini kaybetti.

Twitter yeni API planlarını tanıttığında, şirket botların peşine düşeceğini iddia etti. Bununla birlikte, birçok geliştiriciye göre Twitter, 100 $ ile 42.000 $ aralığında daha düşük fiyatlı katmanlar sunmayı reddetti. Görünüşe göre Musk’ın Twitter’ı, Twitter üçüncü taraf ekosisteminin büyük çoğunluğunu büyük ölçüde ortadan kaldırmak istiyor.

Ama neden? Bu hala belirsiz.

Teknory