Elon Musk, Twitter kuşunu X ile değiştirecek

Elon Musk bir kez daha gereksiz bir değişiklik yapıyor ve Twitter artık “The Bird App” takma adıyla bilinmeyecek. Musk, uygulamanın markasının ikonik logosunu, klasik şifreli ama yine de topal havasıyla biçimlendirdiği bir dizi tweet’te bir ‘X’ olarak değiştireceğini duyurdu. Bunu X vizyonuyla takip etti. Tweet silinmiş olabilir Tweet silinmiş olabilir Musk, Twitter’da daha saçma ve […]

Elon Musk, Twitter kuşunu X ile değiştirecek

Elon Musk bir kez daha gereksiz bir değişiklik yapıyor ve Twitter artık “The Bird App” takma adıyla bilinmeyecek.

Musk, uygulamanın markasının ikonik logosunu, klasik şifreli ama yine de topal havasıyla biçimlendirdiği bir dizi tweet’te bir ‘X’ olarak değiştireceğini duyurdu. Bunu X vizyonuyla takip etti.

Musk, Twitter’da daha saçma ve daha zarar verici değişiklikler yaptığı ve X harfine takıntılı olduğu için bu büyük bir sürpriz değil. Twitter’ın ana şirketinin adını X Corp olarak değiştirdi. xAI adlı bir yapay zeka girişimi başlatmaya başladı. Twitter’ı satın almanın ekibinin “X, her şey uygulaması” geliştirme ekibinin bir parçası olacağını söyledi. Bir Tesla Model X arabası var ve çocuklarından birine ünlü olarak X AE A-XII adını verdi.

Ama bu yapılacak vahşi bir şey. Kuş, uygulamanın en tanınan kısımlarından biridir. “Tweet” kelimesi kuş olmadan bir anlam ifade etmez; yumurta profil fotoğrafları onsuz tuhaf; kuş, Twitter adının ayrılmaz bir parçasıdır. Fidelity’ye göre bu, platformu geçen yıl 44 milyar dolara satın aldığından beri aldığı en büyük pazarlama kararlarından biri. Twitter artık Musk’ın ödediğinin üçte biri değerinde.

Çoğu Twitter kullanıcısı karara kızgın görünmese de, birçoğu çeşitli “Bu ne ya?” ve neden?” tepkiler.

Değişiklik Pazartesi gününden itibaren yürürlüğe girebilir, ancak Musk’ın rastgele görünen tüm kararlarında olduğu gibi, nefesinizi tutmayın.

Teknory