Elon Musk’ın tweet’lerinden birine yanıt veren Twitter çalışanları kovuldu

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, kendisini mutlak bir ifade özgürlüğü savunucusu olarak görüyor; Twitter’ı satın aldığını söylemesinin sebeplerinden biri de bu! Ancak, Twitter çalışanlarının öğrendiği gibi, bu inançlar serbest konuşma onun için çalışanları kapsayacak gibi görünmüyor. Geçtiğimiz gün Musk, kamuya açık tweet’lerini düzelttiği veya şirketin Slack kanallarındaki liderliğini eleştirdiği için birkaç çalışanını kovdu. AYRICA BAKINIZ:… Okumaya devam et Elon Musk’ın tweet’lerinden birine yanıt veren Twitter çalışanları kovuldu

Elon Musk’ın tweet’lerinden birine yanıt veren Twitter çalışanları kovuldu

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, kendisini mutlak bir ifade özgürlüğü savunucusu olarak görüyor; Twitter’ı satın aldığını söylemesinin sebeplerinden biri de bu!

Ancak, Twitter çalışanlarının öğrendiği gibi, bu inançlar serbest konuşma onun için çalışanları kapsayacak gibi görünmüyor.

Geçtiğimiz gün Musk, kamuya açık tweet’lerini düzelttiği veya şirketin Slack kanallarındaki liderliğini eleştirdiği için birkaç çalışanını kovdu.

AYRICA BAKINIZ:

Sürpriz? Elon Musk’ın 8 dolarlık Twitter Blue’su şu ana kadar çok para kazandırmadı.

Ve Salı günü Musk, işten çıkarılmalarından alenen keyif alarak daha da ileri gitti. Twitter’ın sahibi, işten atılan bir çalışanı “yetişkin başlangıçlı trajik bir Tourette vakası” olarak tanımladı. cevap vermek yakın zamanda LGBTQ karşıtı mesajları nedeniyle suçlanan sağcı bir etkileyici tarafından yönetilen bir hesap olan @LibsofTikTok’tan bir tweet’e tehditler çocuk hastanelerine gönderiliyor.

Musk da alaycı bir şekilde “Bu dahileri kovduğum için özür dilerim” dedi. tweet attı eski çalışanları hakkında “Muazzam yetenekleri şüphesiz başka yerlerde çok işe yarayacak.”

Bu en son sorunlar, Musk’ın Twitter’ı ve çalışanlarının yaptığı işi eleştiren aşağıdaki tweet’i atmasından sonra başladı.

Musk, “Btw, Twitter’ın birçok ülkede süper yavaş olması nedeniyle özür dilemek istiyorum” dedi. gönderildi. “Uygulama, yalnızca bir ana zaman çizelgesi oluşturmak için 1000’den fazla kötü gruplandırılmış RPC yapıyor!”

Uzun süredir Twitter mühendisleri, sağladığı bilgilerin yanlış olduğunu iddia ederek kısa süre sonra Musk’ı aradı.

Yazılım mühendisi Eric Frohnhoefer, “Android için Twitter’da yaklaşık 6 yıl çalıştım ve bunun yanlış olduğunu söyleyebilirim.” tweet attıAlıntı tweet olarak Musk’ın yorumu dahil.

“O zaman lütfen beni düzeltin. Doğru sayı nedir?” cevap verdi Misk. “Twitter Android’de çok yavaş. Bunu düzeltmek için ne yaptın?”

Yanıt olarak Frohnhoefer, Musk’a konuyu ve neler yapılabileceğini açıklayan uzun ve üzerinde düşünülmüş bir tweet attı.

Başka bir Twitter kullanıcısı, Frohnhoefer’ın Musk’a özel olarak mesaj göndermesini tavsiye ettiğinde, mühendis işaret etti Musk’ın kendi çalışanlarını alenen ilk kez eleştiren kişi olduğunu.

Kısa bir süre sonra başka bir Twitter kullanıcısı @langdon, Frohnhoefer’ın Musk’a yönelik olmayan tweet’lerini görebilmek için Twitter’da Elon Musk’ı etiketledi. Musk, artık silinmiş bir tweet’te yanıt verdi:

Elon Musk çalışanını kovdu

Elon Musk’tan silinmiş bir tweet.
Kredi: Mashable ekran görüntüsü

Musk, Frohnhoefe’ye atıfta bulunarak, “Kovuldu,” dedi.

Geliştirici kabul edildi Musk’ın tweet’i ve ardından paylaşılan Twitter’ın onu şirketin dizüstü bilgisayarına resmen kilitlediğini.

ile bir mesajda ForbesFrohnhoefe olayları doğruladı ve Twitter’ın kendisini henüz resmi olarak şirketten atmadığını belirtti.

“Hepsi bir avuç korkak,” dedi.

Patronla konuşmaya cesaret ettiği için kaç çalışanın kovulduğu belli değil, ancak Frohnhoefe tek çalışan değil. Yayınlanma zamanı itibariyle, artık eski Twitter çalışanları, tweet’lerinde veya Slack mesajlarında patronun düzeltmeleri veya eleştirileri nedeniyle işten çıkarıldıklarını paylaştı.

Musk’tan gelen o tweet’e yazılım mühendisi Sasha Solomon da yanıt verdi.

Solomon, “Neredeyse tüm altyapıyı işten çıkarıp, ardından toplu işlemeyi nasıl yaptığımıza dair şımarık yorumlarda bulunmadınız, hatta graphql’in nasıl çalıştığını öğrenmek için canınızı sıktınız mı?” gönderildi. “İşten çıkardığınız insanları yeniden işe almak için uğraşırken, bunun ne halt olduğunu bilmiyorsanız, altyapımıza sıçamazsınız.”

daha sonra Süleyman ilan edildi onun da kovulduğunu.

Artık eski Twitter çalışanı Jesse Feinman söz konusu öyleydi işten çıkarmak Musk’ın “kötü gruplanmış RCP’ler” tweet’ini düzelten iş arkadaşları şirketin Slack kanallarından birinde kovuluyormuş gibi “aptalca sorular” sorduktan sonra

Mashable, kovulduklarını açıklayan dört Twitter çalışanı daha buldu.

Ek bir yazılım mühendisi cevap verdi Musk’ın tweet’i işten çıkarılmalarını henüz halka açık bir şekilde paylaşmadı, ancak LinkedIn’leri artık şirkette olmadıklarını gösterecek şekilde güncellendi.

Bu işten çıkarmalar, Musk’ın “konuşma özgürlüğü” söz konusu olduğunda ikiyüzlülük sergilediği ilk sefer değil. Aslında, bu tam da daha önce farklı bir Musk şirketinde olmuştu. ateş etti Onu eleştiren SpaceX çalışanları. Musk hayranları, Twitter çalışanlarının “profesyonelce hareket etmediğini” söyleyerek onu savunabilir, ancak gemiyi yöneten kaptan Musk, tam da bu kültürü teşvik etti. Başlamak için çalışmalarını alenen patlatan oydu.

Yığın işten çıkarmalar iki haftadan kısa bir süre önce Musk yönetiminde binlerce çalışanın işini kaybetmesiyle meydana geldi. Musk, şirketten o kadar çok işçiyi işten çıkardı ki, Twitter en sonunda bazılarına geri dönmek zorunda kaldı. dönüş şirkete. Musk’ın başlangıçta kovduğu çalışanlardan bazıları, Musk’ın kendi platform planları için çok önemli olan özellikler üzerinde çalışıyorlardı.

AYRICA BAKINIZ:

Elon Musk’ın SpaceX’inin Elon Musk’ın Twitter hesabından reklam satın aldığı bildirildi

Hafta sonu, Twitter şirketten sonra daha da fazla çalışanı işten çıkardı aniden bağları kesmek binlerce yüklenici ile.

Bu işten çıkarmalar ve işten çıkarmalar, Musk’ın devralmasının bir sonucu olarak platformdaki kampanyaları duraklatan markaların bir sonucu olarak Twitter’ın reklam gelirlerini kaybetmesiyle gerçekleşti. Twitter, markaları taklit eden sahte hesaplar platformu doldurduğu için Musk’ın 8 dolarlık Twitter Blue aboneliği için yeni abonelikleri de geçici olarak duraklattı.

Tüm bunlara ek olarak, Musk’ın şirketin “mikro hizmet bloatware” i kapattığını duyurmasının ardından Twitter kullanıcıları hesaplarının kilitlendiğini bildirdi. talep edildi Twitter’ın çalışması için gerekli değildi.

Görünüşe göre bu tür hizmetleri kapatmanın ortasında, Twitter ayrıca iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştiren sistemi de kapattı.

Artık eski Twitter çalışanlarının çoğu, artık Musk altında çalışmamaktan memnun görünüyordu. Şu anda orada hüküm süren kaosla, nedenini görmek zor değil. Ve çoğu mühendis veya yazılım geliştirici gibi görünüyor, bu da teknolojide yeni bir iş bulmakta pek sorun yaşamayabilecekleri anlamına geliyor.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow