PS4 için en iyi oyun kulaklıkları: Oyun oynama şeklinizi daha iyi hale getirin

Var bir tek Özellikle PS4’e sadık olanlar için iyi bir oyun kulaklığına sahip olmanın avantajları. İster TV hoparlörleriniz eksik bir şeyler bıraktığı için oyunlarınızın ses kalitesini daha titiz bir şekilde duymak istiyor olun, ister sadece sizinle birlikte yaşayanları rahatsız etmemeye çalışıyor olun, uygun bir durum bulmanız çok zor olmayacaktır. güzel bir kulaklığın oyun deneyiminizi katlanarak […]

PS4 için en iyi oyun kulaklıkları: Oyun oynama şeklinizi daha iyi hale getirin

Var bir tek Özellikle PS4’e sadık olanlar için iyi bir oyun kulaklığına sahip olmanın avantajları. İster TV hoparlörleriniz eksik bir şeyler bıraktığı için oyunlarınızın ses kalitesini daha titiz bir şekilde duymak istiyor olun, ister sadece sizinle birlikte yaşayanları rahatsız etmemeye çalışıyor olun, uygun bir durum bulmanız çok zor olmayacaktır. güzel bir kulaklığın oyun deneyiminizi katlanarak geliştirdiği yer.

Ancak özellikle PS4 için en iyi oyun kulaklıkları nelerdir? Çoğu oyun donanımında olduğu gibi, mevcut seçeneklerin miktarı çok hızlı bir şekilde bunaltıcı olabilir. Tonlarca markanın kendi kulaklıklarını tüm fiyat yelpazesine yaymasıyla, baskıyı hissetmek ve hatta bir tane satın almaktan vazgeçmek kolaydır.

AYRICA BAKINIZ:

PlayStation 5 incelemesi: Büyük bir yükseltme ve seçim için daha büyük bir rol

İşte burada devreye giriyoruz. Stresli hissetmenizi istemiyoruz. Alışveriş yaptığınızda — seçiminizden emin olmanızı ve kısa süre sonra ilgi uyandıracak bir ürüne sahip olacağınız için heyecanlanmanızı tercih ederiz. hayatındaki neşe. Kısacası, her zaman yardıma hazırız.

Öyleyse, PS4 için hayalinizdeki oyun kulaklığını seçmenize yardım edelim, olur mu? PlayStation 4 için özel önerilerimize geçmeden önce bilmeniz gerekenler burada (çünkü hâlâ 2023’te bile bir PS5’te pençelerinizi almak için bir acı).

Konsolumla PlayStation marka bir kulaklık kullanmam gerekir mi?

İyi haber: Hayır, bilmiyorsun. Sony, konsolları için tescilli kulaklıklar sunar, ancak kullanabileceğiniz tek uyumlu cihaz bunlar değildir. Açıkçası, çoğu üçüncü taraf kulaklık daha iyidir.

Kablolu kulaklıkları konsolunuza bağlamak kolaydır — kulaklık jakını DualShock 4 kontrol cihazınızın alt kısmına takmanız yeterlidir ve hazırsınız. Bu, 3,5 milimetre ses jakı olan herhangi bir kulaklıkla, hatta eski bir Apple kulaklıkla bile çalışır.

PS4 ile kablosuz kulaklık nasıl kullanılır:

Kablosuz biraz farklıdır, ancak PlayStation 4 ile çalışmaya devam eder. İşte bunun nasıl gerçekleştirileceğine ilişkin hızlı, adım adım bir kılavuz.

 1. Cihazın kullanım kılavuzuna göre kulaklığınızı Bluetooth eşleştirme moduna getirin.

 2. PS4’ünüzün ana ekranında “ayarlar”a gidin.

 3. “Cihazlar”ı ve ardından “Bluetooth cihazları”nı seçin.

 4. Doğru şekilde eşleştirme moduna geçirildiyse kulaklığınız bir sonraki ekranda açılmalıdır. Onu seçin ve bağlanması için bir dakika verin.

 5. PS4 bu noktada cihazınızı kaydetmenizi isteyebilir — “Evet”i seçin.

 6. Cihaz kaydedildikten sonra, artık PlayStation 4 konsolunuzla çalışmalıdır.

Bir oyun kulaklığında nelere dikkat etmeliyim?

İhtiyaçlarınıza uygun en iyi oyun kulaklığı için alışveriş yaparken göz önünde bulundurmanız gereken çok şey var, ancak gerçekten odaklanmak isteyeceğiniz birkaç ana nokta var:

 • Ses kalitesi: Bir kulaklığa para harcayacaksanız, kulağa gerçekten iyi gelmesini isteyeceksiniz. Bu teknik özellikleri kontrol ettiğinizden emin olun – surround sesi etkinleştiriyor mu? Gürültü önleme özelliği var mı?

 • Konfor: Normalde bir seferde birkaç saat oynuyorsanız, uzun süreli kullanımdan sonra kulaklarınızı rahatsız etmeyen bir kulaklık isteyeceksiniz. oyun oynarken dikkatinizi dağıtmayacak uzun süreli rahatlık için yastıklı kulaklıklara ve kafa bantlarına sahip kulaklıklara öncelik verin.

 • Mikrofon: Öncelikle, kulaklığın bile olup olmadığını bildiğinizden emin olun. vardır bir mikrofon. Çevrimiçi oyun oynuyorsanız bir tane almanızı öneririz. Ardından, mikrofonun giriş kalitesinin iyi olup olmadığını, hangi malzemeden yapıldığını ve geri çekilebilir olup olmadığını (bu, depolama söz konusu olduğunda çok büyük bir artı) görmek isteyeceksiniz.

 • Kablolu mu kablosuz mu? Her ikisinin de artıları ve eksileri var, bu yüzden tercihinizi bulun ve buna bağlı kalın; hatta bazı kulaklıklar her ikisini de sunar.

 • dayanıklılık: Bundan birkaç ay sonra başka bir kulaklık almak istemezsiniz — ilk seferde dayanıklı olduğundan ve dayanamayacak bir plastik parçası olmadığından emin olun.

Tüm bunları sıralayın ve kesinlikle aşık olacağınız bir oyun kulaklığı almak için tam donanımlısınız.

SteelSeries Arctis Pro, kablosuz kulaklıklar arasında favorimizdir.
Kredi bilgileri: SteelSeries

Kablosuza geçmeli miyim?

Kablosuz kulaklıkların kolaylık ve dağınıklık yönetimi gibi bariz artıları vardır, ancak herhangi bir türde kablosuz cihaz almanın en büyük dezavantajı, gecikme sorunları veya diğerlerinin diyebileceği gibi “gecikme” riskidir. Basit bir ifadeyle, kulaklığınızı konsolunuza bağlayan bir kablonuz olmadığında, o konsoldan gelen sesli geri bildirimin kulaklığınızın aldığı sinyalle senkronize olmama olasılığı daha yüksektir.

Bu, hangi oyunu oynadığınıza bağlı olarak bir sıkıntıdan çok daha fazlası olabilir — eğer korku, ritim ve battle royale oyunları gibi sesli sıralara dayalı olarak hızlı bir şekilde düşünmenizi gerektiren oyunlara meraklıysanız, ne kadar etkili oynadığınıza ciddi şekilde zarar verebilir. Başa çıkmak isteyeceğin bir şey değil, bize güven.

Kablosuz işlevsellik sizin için bir öncelikse, kablolu seçeneği de olan bir kulaklık almanızı öneririz, ancak daha üst düzey bir Bluetooth kulaklık alırsanız gecikme sorunu yaşamayabilirsiniz. Sonuç olarak: Kablosuz kullanacaksanız, ucuza gitmeyin.

Peki PlayStation için en iyi oyun kulaklığı hangisi?

Hadi bir bakalım.

Teknory