Embracer’ın Reform Yapan TimeSplitters Ekibi Serbest Radikal Tasarımını Kapatabileceği Bildirildi

Embracer Group’un sahibi olduğu yayıncı Deep Silver, 2021’de TimeSplitters geliştiricisi Free Radical Design’da reform yaparak serinin yeni bir girişini geliştirmeye başlayacağını duyurdu. Şimdi, yeni bir rapor VideoOyunlarChronicle bu yenilenen Serbest Radikal Tasarımın tamamen kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kalabileceğini söylüyor ve bu durum, Embracer’ın Saints Row geliştiricisi Volition Games gibi stüdyoların kapanmasıyla sonuçlanan devam eden yeniden […]

Embracer’ın Reform Yapan TimeSplitters Ekibi Serbest Radikal Tasarımını Kapatabileceği Bildirildi

Embracer Group’un sahibi olduğu yayıncı Deep Silver, 2021’de TimeSplitters geliştiricisi Free Radical Design’da reform yaparak serinin yeni bir girişini geliştirmeye başlayacağını duyurdu. Şimdi, yeni bir rapor VideoOyunlarChronicle bu yenilenen Serbest Radikal Tasarımın tamamen kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kalabileceğini söylüyor ve bu durum, Embracer’ın Saints Row geliştiricisi Volition Games gibi stüdyoların kapanmasıyla sonuçlanan devam eden yeniden yapılanmasına katkıda bulunuyor.

Dün Embracer COO’su Egil Strunke, yeni bir oyun şirketi kurma görevinden istifa ettiğini duyurdu. PC Oyuncusu, Embracer’ın zorlu yılının ortasında. Bugün, VGC Serbest Radikal Tasarım konularına aşina olan kişilerin, stüdyonun Embracer bünyesinde bir değerlendirmenin parçası olduğunu ve bunun sonucunda stüdyonun kapanabileceğini söylediğini bildirdi. Yayın, Serbest Radikal Tasarımı yürüten Embracer bölümü olan Plaion’un, Birleşik Krallık yasalarına göre işten çıkarmalardan en az 30 gün önce çalışanlara danışması gerektiğini yazıyor. Bu yasa, muhtemelen Serbest Radikal Tasarım çalışanlarının olası bir kapanmayı nasıl öğrendiğidir.

VGC LinkedIn ve sosyal medyada en az 15 Free Radical Design çalışanının son 24 saat içinde yeni iş aradığını söylediğini belirtiyor. oyun Bilgilendirici Onay istemek ve Free Radical Design’ın potansiyel kapanışına ilişkin daha fazla ayrıntı istemek için Embracer’a ulaştı ve daha fazla bilgi öğrenilirse bu hikayeyi güncelleyecek.

Tarafından belirtildiği gibi VGCStüdyo kapanabilir ama bu henüz garanti değil. Ekiple ilgilenen üçüncü bir tarafça satın alınabilir veya Embracer’ın fikir değişikliği ile açık tutulabilir.

Bu yılki Dead Island 2’yi de yayınlayan Embracer’ın sahibi olduğu yayıncı Deep Silver, 2021’de yeni bir TimeSplitters oyunu oluşturmak için orijinal TimeSplitters geliştiricisi Free Radical Design’da reform yaptığını duyurdu. Free Radical Design’ın bu yeni sürümünde, her ikisi de daha önce Rare’de çalışırken GoldenEye 007 ve Perfect Dark gibi oyunlarda çalışmış olan kurucular Steve Ellis ve David Doak da dahil olmak üzere orijinal ekibin önemli üyeleri yer alıyor.

Free Radical Design’ın ilk sürümü 2009 yılında Crytek tarafından satın alındı ​​ve daha sonra Crytek UK olarak yeniden markalandı. Ancak 2014 yılında kapatıldı ve personelin büyük bir kısmı Homefront: The Revolution’ı da geliştiren Dead Island 2 geliştiricisi Deep Silver Dambuster Studio’ya taşındı.

Deep Silver’ın sahipleri Koch Media, TimeSplitters IP’sini 2018’de satın aldı ve bu süreçte resmi olarak Free Radical Design’ı bir Deep Silver stüdyosu haline getirdi; Embracer’ın 2018’de Koch Media’yı satın almasının ardından bunların tümü artık Embracer Group şemsiyesi altında.

Free Radical Design, serideki dördüncü TimeSplitters oyununu geliştirmeye hazırlanıyordu ancak artık bir stüdyo olarak geleceği belirsizliğini koruyor.

Serbest Radikal Tasarımın potansiyel olarak kapatılması, bu yıl stüdyoları etkileyen, ne yazık ki sürekli büyüyen işten çıkarmalar listesine katılıyor. Dün Ubisoft 100’den fazla çalışanı işten çıkardı ve geçen hafta Destiny 2 geliştiricisi Bungie’de yaklaşık 100 çalışan işten çıkarıldı.

Ocak ayında Microsoft, geçen ay tamamladığı Activision Blizzard’ı 69 milyar dolarlık satın alma işlemi kapsamında 10.000 çalışanını işten çıkarmıştı.

Ağustos ayında, geçen yılki Callisto Protokolü’nün arkasındaki ekip olan Striking Distance Studios, 30’dan fazla çalışanını işten çıkardı ve aynı ay Mass Effect ve Dragon Age geliştiricisi BioWare, uzun süredir stüdyo emektarları da dahil olmak üzere 50 çalışanını işten çıkardı. Ertesi ay, Eylül ayında, Immortals of Aveum geliştiricisi Ascendant Studios, personelinin yaklaşık %45’ini işten çıkardı.

Daha geçen ay, The Last of Us geliştiricisi Naughty Dog en az 25 çalışanını işten çıkardı ve Telltale Games de işten çıkarmalar gerçekleştirdi, ancak işten çıkarılan çalışanların gerçek sayısı henüz açıklanmadı. Ekim ayı sonlarında Dreams geliştiricisi Media Molecule 20 çalışanını işten çıkardı.

Kalpleri oyun Bilgilendirici personel bu işten çıkarmalardan etkilenen herkesin ve Serbest Radikal Tasarım’dakilerin yanındadır.

[Source: VideoGamesChronicle]

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow