En İyi OneNote Şablonları

Microsoft’un OneNote’u, dijital bir not defteri gibi çalışan bir organizasyon aracıdır. Bu not alma uygulaması tüm notlarınız, listeleriniz, araştırmalarınız ve daha fazlası için dijital bir konum sağlar. Sonsuz düşünce ve fikir koleksiyonları, bir kağıt parçası kullanılmadan saklanabilir ve paylaşılabilir. OneNote’u daha da kullanışlı hale getirmenin bir yolu, notlarınızı düzenlemenize yardımcı olacak şablonlardır. OneNote şablonları hakkında […]

En İyi OneNote Şablonları

Microsoft’un OneNote’u, dijital bir not defteri gibi çalışan bir organizasyon aracıdır. Bu not alma uygulaması tüm notlarınız, listeleriniz, araştırmalarınız ve daha fazlası için dijital bir konum sağlar. Sonsuz düşünce ve fikir koleksiyonları, bir kağıt parçası kullanılmadan saklanabilir ve paylaşılabilir. OneNote’u daha da kullanışlı hale getirmenin bir yolu, notlarınızı düzenlemenize yardımcı olacak şablonlardır.

OneNote şablonları hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

OneNote Şablonu Nedir?

Şablonlar, notlarınızı yapılandırmanıza yardımcı olur ve notlarınızı takvimlere, mektuplara, özgeçmişlere vb. Şablonlar geldikleri gibi kullanılabilir veya ihtiyaçlarınıza tam olarak uyacak şekilde özelleştirilebilir. Sıfırdan kendi şablonunuzu oluşturabileceğiniz araçlar da vardır.

OneNote Şablonları Nerede Bulunur?

Auscomp

Auscomp OneNote şablonları için mükemmel bir kaynaktır. Önceden hazırlanmış şablonlar, hem ücretsiz hem de satın alınabilen “PRO” seçeneklerini içerir. Birçok farklı şablon kullanmayı planlıyorsanız, Auscomp, tüm şablonlarına erişim için tek seferlik bir ücret olan ömür boyu erişim kartı sunar. Bu sitedeki bazı ilginç seçenekler, aracın yeteneklerini gerçekten genişletmek için proje yönetimi araçları ve üretkenliği en üst düzeye çıkarıcılardır.

notgram

notgram Microsoft OneNote için özel olarak tasarlandığından kullanımı kolaydır. Tek yapmanız gereken Microsoft’ta oturum açmak ve çok sayıda şablonu ücretsiz olarak kaydedebilirsiniz. Bir şablonu denemenin kolay bir yolunu arıyorsanız, işte bu.

OneNote Mücevheri

OneNote Mücevheri takvimler ve listeler konusunda uzmanlaşmış birkaç şablon ve eklenti sunar. Bu site çok fazla seçeneğe sahip değil, ancak bu seçenekler kullanışlı.

Etsy

şaşırtıcı bir şekilde Etsy el yapımı OneNote şablonlarından oluşan kapsamlı bir koleksiyona sahiptir. Takvim ve planlayıcı seçenekleri, en şık kağıt planlayıcılarla rekabet eder. Etsy, profesyonel toplantı organizatörlerinin yanı sıra yaratıcı öğretmen kaynağı seçeneklerine de sahiptir. Mükemmel şablon için biraz para harcamak istiyorsanız, bakmanız gereken yer Etsy’dir.

tek tastik

rastlayabilirsin tek tastik OneNote şablonları için listelerde. Onetastic, kendi başına şablonlar için değil, OneNote’un işlevselliğini geliştirmek için makroları kullanmak içindir. Makrolar, belirli görevleri yürütmek için bir program gibi çalışan kod bloklarıdır. Bu makrolarla planlayıcılar ve takvimler yapılabilir, bu nedenle Onetastic, OneNote kullanıcıları için yardımcı olabilir.

OneNote Şablonu Türleri

Şablonlar için olanaklar sonsuzdur. Aşağıda, OneNote şablonları için fikirlerin bir listesi bulunmaktadır:

 • Günlük – Bir günlük şablonu kullanarak düşüncelerinizi ve duygularınızı dijital cihazınızda güvende tutun.
 • Takvim – Dijital dünyaya daha fazla insan geçtikçe, kağıt takvimler kullanışsızdır. Bir takvim şablonu, OneNote’u taşınabilir bir takvime dönüştürerek yaşam olaylarınızı takip etmenizi ve hiçbir tarihi kaçırmamanızı sağlar.
 • Kontrol Listesi – Seyahat planlamak için bir liste mi yapıyorsunuz? Veya mağazaya gitmeden önce bir alışveriş listesi? Belki bir sonraki kitabınız için beyin fırtınası yapıyorsunuzdur. Kontrol listesi şablonu, herhangi bir bilgi listesini takip etmenin mükemmel bir yoludur.
 • Planlayıcı – Hayatınızın tüm ayrıntılarını tek bir yerde tutmanız gerekiyorsa ve bazı ağaçları kurtarmak, kağıt ve mürekkebi atlamak istiyorsanız, OneNote’unuzu bir dijital planlayıcıya dönüştürün. Hepsi tek bir yerde olduğunda, hayatınızın her alanını koordine etmek kolaydır.
 • Bütçe – Dijital defterinizin bir başka harika kullanımı da bütçenizi veya mali durumunuzu takip etmektir. Bir bütçe şablonu, planlamayı, izlemeyi ve bütçenize bağlı kalmayı kolaylaştırır.

OneNote Şablonu Yükleme

Cihazınıza bir şablon yüklemek için şu basit talimatları izleyin:

 1. Dosya gezginini açın, “Dosya”yı ve ardından “Aç”ı seçin.
 2. “Diğer konumlardan aç”ı seçin ve göz atın.
 3. Şablon dosyanızın konumunu bulana kadar göz atın.

Kendinize ait özelleştirilmiş bir şablon oluşturmak hızlı ve kolaydır. Kendi şablonunuzun yazarı olmak için şu talimatları izleyin:

 1. Şablonunuzu tasarlamak üzere boş bir alan oluşturmak için “Sayfa Ekle”yi seçin.
 2. “Görünüm” sekmesine ve ardından “Kağıt Boyutu” seçeneğine tıklayın.
 3. Yazdırma kenar boşluklarınıza da dikkat ederek istediğiniz kağıt boyutunu ayarlayın.
 4. Şablonunuza istediğiniz içeriği ve tasarım öğelerini eklemek için verilen araçları ve seçenekleri kullanın. Dilediğiniz kadar sayfa ekleyebilirsiniz.
 5. Size en uygun şablonu tasarladığınızda, “Kağıt Boyutu” sekmesini bulun ve “Mevcut Sayfayı Şablon Olarak Kaydet”i seçin.
 6. Şablonunuza benzersiz bir ad verin ve artık onu istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

OneNote Şablonunu Silme

Nadiren, artık OneNote şablonlarınızdan birine ihtiyacınız olmadığına karar verebilirsiniz. Bir şablonu silmek sezgisel değildir. İşte nasıl yapıldığı:

 1. “Ekle” sekmesini tıklayın ve “Sayfa Şablonları”nı seçin.
 2. “Şablonlarım” seçeneğini seçin.
 3. Artık ihtiyacınız olmayan şablonu sağ tıklayın ve “Sil” seçeneğini seçin.
 4. Bu şablon, programınız için “varsayılan şablon” seçeneğiyse, farklı bir varsayılan şablon seçmeden onu silemeyeceğinizi unutmayın.

OneNote’un Gücünü Kucaklayın

OneNote, özelleştirilmiş şablonlarla daha da güçlü hale getirilebilen güçlü bir araçtır. Artık planlayıcınızı, toplantı düzenleyicinizi, takviminizi ve daha fazlasını doğrudan mobil cihazınızda taşıyabilirsiniz. Sıkıcı bir not sayfasında metni düzenlemeye çalışmak yerine, Notlarınızı renklendirmek ve onları hayat hackleme araçlarına dönüştürmek için OneNote şablonu.

OneNote şablonlarını kullanarak ne tür görevler gerçekleştiriyorsunuz? Ve hayatınızı daha verimli hale getirmek için ne tür şablonları tercih edersiniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow