Eski çalışan Carl Pei’nin bu OnePlus 11 incelemesine göz atın

TL;DR OnePlus kurucu ortağı Carl Pei, bir OnePlus 11 incelemesi yayınladı. Carl Pei’nin “güzel” telefon hakkında söyleyeceği pek çok güzel şey var ama “gerçek bir kimliği olmadığı” için yakınıyor. Pei, Oxygen OS’nin şimdi neden bu kadar farklı olduğu konusunda da kafası karışıyor. Carl Pei, OnePlus’ın kurucu ortağıdır, ancak o zamandan beri Nothing adlı kendi şirketine […]

Eski çalışan Carl Pei’nin bu OnePlus 11 incelemesine göz atın

TL;DR

  • OnePlus kurucu ortağı Carl Pei, bir OnePlus 11 incelemesi yayınladı.
  • Carl Pei’nin “güzel” telefon hakkında söyleyeceği pek çok güzel şey var ama “gerçek bir kimliği olmadığı” için yakınıyor.
  • Pei, Oxygen OS’nin şimdi neden bu kadar farklı olduğu konusunda da kafası karışıyor.

Carl Pei, OnePlus’ın kurucu ortağıdır, ancak o zamandan beri Nothing adlı kendi şirketine geçmiştir. Daha önce, Carl en son iPhone’u kontrol ederek akıllı telefon incelemeleri dünyasına adım attı. Şimdi eski şirketinin en son telefonu olan OnePlus 11 hakkında çok ilginç bir incelemeyle geri döndü. Bu telefondan neler bekleyebileceğinizi öğrenmek için önce kendi OnePlus 11 incelememizi okuduğunuzdan emin olun.

12 dakikalık uzun OnePlus 11 inceleme videosunda (yukarıda izleyebilirsiniz), Carl telefonun donanım ve yazılımına verdiği tepkileri aktarıyor. İlk başta, söyleyecek çok güzel şeyleri var. Cihaza “güzel” diyor ve çoğu tüketicinin bakabileceği tasarım detaylarından bahsediyor. Bu, kamera modülünün ince dokularını ve telefonun kenarlarının onu gerçekte olduğundan daha ince göstermesini içerir.

Bununla birlikte, bazı bariz köşe kesmeleri de eleştiriyor. Buna, kamera modülünün telefonun raylarına nasıl bağlı göründüğü, ancak gerçekte bağlı olmadığı ve bazı yanlış hizalanmış düğme yerleşimleri dahildir. Yine de Carl, OnePlus 11’in genel premium hissinden ne kadar etkilendiğini sık sık geri getiriyor.

Yazılım, Carl’ın daha kritik hale geldiği yerdir. Color OS kod tabanına geçtiğinden beri Oxygen OS’yi ilk kez kullanıyor. Şirketin neden işe yarayan bir şeyi alıp formülü bozduğu konusunda kafasının karıştığını söylüyor. Ayrıca, uygulama çekmecesini açma sorunları ve açıkça Çince karakterler düşünülerek tasarlanmış metin blokları da dahil olmak üzere, yazılımın kullanılabilirliğiyle ilgili yaşadığı çok sayıda soruna dikkat çekiyor.

Sonunda Carl, telefonun genel olarak harika olduğunu ancak “gerçek bir kimliği olmadığını” söylüyor. Fiziksel olarak, desteklediği şirketler söz konusu olduğunda aradığı marka bütünlüğüne sahip değil. Ek olarak, çok sayıda yardımcı özellik içermesine rağmen, yazılım istediği kadar gösterişli değil.

Akıllı telefon incelemelerini YouTube’un her yerinde bulmak kolay olsa da, bir şirketin başlangıcında önemli bir rol oynayan bir kişinin en son cihazı hakkında objektif bir inceleme yaptığını her gün görmezsiniz. Yukarıdaki OnePlus 11 incelemesinin tamamını izlediğinizden emin olun!

Eski çalışan Carl Pei’nin bu OnePlus 11 incelemesine göz atın

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow